Polska jest jedna, ale nie biała i nie czerwona. Na konwencji PiS się działo [MEMY]

W sobotę odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Partia przedstawiła swoje najnowsze plany, a złotousty premier jak zawsze zabłysnął mądrą wypowiedzią.
Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja partii rządzącej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się, by podsumować swoje działania i przedstawić plany na przyszłość. 

Po serii dyplomatycznych katastrof, źle przyznanych premii, dymisji i wszelkiej maści wpadek, przyszedł czas na wybielanie wizerunku i obiecywanie wyborcom lepszej przyszłości.   

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Podczas konwencji premier Morawiecki przedstawił swoją złotą ''piątkę''. To najważniejsze założenia i plany na najbliższe miesiące. Pierwszym z nich ma być program ''Dobry Start''.

Polega on na stałej dopłacie dla wszystkich uczniów. Każdy z nich dostawać ma co roku wyprawkę 300 złotych aż do ukończenia 18. roku życia.

Nie będzie tam żadnych warunków, rodzice wiedzą najlepiej na co wydać pieniądze dla swoich dzieci

- powiedział o programie Morawiecki.

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Co jeszcze obiecał premier? A to miedzy innymi, że obniży podatki. CIT dla małych firm z 15 procent spaść ma do 9.

Ale to nie jedyne udogodnienie, które partia szykuje dla małych przedsiębiorców. Mają plan, by ZUS był ''niższy dla tych, którzy mają niższy przychód, trochę wyższy dla tych, którzy mają wyższy przychód''. Wszystko wedle programu ''Mała firma-mały ZUS''.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Ale mówiliśmy o piątce. Są więc jeszcze dwa żelazne punkty programu PiS. 

Jeden, to pomoc ludziom starszym. W ramach programu ''Dostępność+'' rząd przeznaczyć ma 23 miliardy złotych na poprawę warunków życia seniorów, osób słabszych i niepełnosprawnych. 

W ramach tego punktu programu, PiS planuje wprowadzenie minimalnej emerytury dla kobiet, które urodziły co najmniej 4 dzieci. 

Ostatnim, piątym punktem ''piątki'' Morawieckiego mają być pieniądze na drogi. Na te rząd przeznaczyć ma w gminach i powiatach 1,5 miliarda z budżetu państwa. 

                   

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Jednak to, co chyba najbardziej przykuło uwagę wyborców, to typowa dla premiera (bo nie do końca zrozumiała i dość dziwaczna) wypowiedź. 

Mateusz Morawiecki oznajmił w swoim przemówieniu, że:

Polityka nie jest biała, czyli uległa, ani czerwona, czyli postkomunistyczna. Jest biało-czerwona.        

     

   

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Na konwencji PiS nie mogło zabraknąć wicepremier Beaty Szydło. Polityk wystąpiła w charakterystycznej dla siebie broszce, co zdecydowanie przykuło uwagę wyborców. Tym bardziej, że kolorystycznie premier była bardzo polska (ale nie uległa i nie postkomunistyczna). 

Beata Szydło zapowiedziała na konwencji program ''Mama plus''. Poza dodatkową emeryturą (którą zapowiadał premier Morawiecki) w programie ma się znaleźć także premia za szybkie urodzenie drugiego dziecka. Ponadto wicepremier zapowiedziała dodatkowe urlopy wychowawcze, więcej miejsc w żłobkach i przedszkolach i udogodnienia dla młodych mam.

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Na konwencji pojawił się też oczywiście Jarosław Kaczyński. Zapowiedział zmiany, po cichu przyznał się do błędów i oznajmił, że PiS ma być partią ''czystych rąk'', a nikt z lepkimi łapami nie może liczyć na zmiłowanie.

Memy Memy Fot. PiS na Księżyc

Trzeba przyznać, że politycy PiS naobiecywali ludziom w sobotę wiele dobrego. Pytanie tylko, ile z tych pomysłów faktycznie zrealizują.              

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Nie ma co się jednak dziwić, obiecać trzeba, bo słupek poparcia spada.                

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Na konwencji PiS pojawili się tez PiSu sojusznicy, między innymi minister Gowin. Ten wpadł na genialny, choć troszeczkę niekonstytucyjny pomysł.           

Wymyślił, by pozwolić rodzicom głosować za ich dzieci. Tak, zanim te osiągną pełnoletniość. 

Memy Memy Fot. Cebulion | FB

Na koniec spotkania prezes PiS oznajmił: ''Prowadzimy Polskę ku jej wielkości i pomyślności''. Faktycznie. To widać. Za rządów PiS mamy w kraju prawdziwa rewolucję godności. 

Więcej o: