Narodowcy zdobywają stocznię, a PiS szykuje wyborczą kiełbasę [MEMY TYGODNIA]

Skończył się tydzień, który tylko pozornie był spokojny. Pod osłoną ostatniego weekendu działy się w Polsce rzeczy ważne i przedziwne.
Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Tydzień temu życzyliśmy sobie spokojnego weekendu. Niestety, zapomnieliśmy chyba, że żyjemy w Polsce. W Polsce nie ma spokojnych weekendów, a już na pewno nie wtedy, gdy PiS zwołuje konwencję, ONR świętuje w Stoczni Gdańskiej, a narodowcy zdobywają Jasną Górę.      

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

W ostatnią sobotę, 14 kwietnia, ONR świętował w Gdańsku rocznicę powstania organizacji. W miejscu, w którym jeszcze kilkadziesiąt lat temu Polacy walczyli o godność i wolność, teraz spotkali się narodowcy.

I nic dziwnego, że z tego powodu zawrzało. Wszak nie o Polskę pełną nienawiści walczyła Solidarność. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

W czasie, gdy wielu Polaków postuluje o delegalizację Obozu Narodowo Radykalnego, argumentując to szerzeniem przez nich nienawiści, państwo bardzo często i coraz jawniej przyzwala na ich działania. A to zdecydowanie nie podoba się obywatelom.     

           

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Tymczasem na Jasnej Górze spotkali się narodowcy. Mimo apeli o zablokowanie pielgrzymki, ta ostatecznie się odbyła. Niestety. 

W ramach pielgrzymki odprawiona została specjalna msza święta, którą odprawił ksiądz Roman Kneblewski. Duchowny dał zebranym do zrozumienia, że nacjonalizm to cnota:

Patriotyzm jest cnotą umiłowania własnej, tej danej od Boga Ojczyzny i tego wszystkiego co ojczyste, a nacjonalizm stanowi cnotę umiłowania własnego narodu, również Pan Bóg powołał nas do bycia Polakami, własnego narodu i tego wszystkiego co narodowe - powiedział. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Duchowny stwierdził, że nacjonalizm jest dobry. Apelował wręcz o modlitwę o to, byśmy (my Polacy), stali się ''czystymi nacjonalistami i patriotami''. 
     

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Jak już wspomnieliśmy, wcześniej wnoszono o zablokowanie pielgrzymki nacjonalistów. Ta odbyła się, bo przeor Marian Waligóra odrzucił argumenty protestujących. 

Domagamy się podjęcia działań zmierzających do uniemożliwienia środowiskom propagującym skrajny nacjonalizm, sprzeczny z wartościami chrześcijańskimi, głoszenia na terenie Klasztoru Jasnogórskiego treści pogwałcających naukę Kościoła

- pisali w liście otwartym. 

Jak się jednak okazuje, Jasna Góra jest miejscem ''otwartym dla wszystkich'', zakon wymaga jedynie ''szacunku wartości wiernych'', a pielgrzymka ma mieć charakter czysto modlitewny. 

Wszystko się zgadza. Nikt przecież nie szerzył w Częstochowie nacjonalistycznej propagandy. Ksiądz Kneblewski niczego złego tam nie powiedział. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Ważne rzeczy działy się też w sobotę w Warszawie. Tam odbyła się bowiem konwencja partii rządzącej. Politycy PiS zebrali się po to, by przedstawić obywatelom, jakie mają pomysły na dalsze sprawowanie władzy.    

Konwencja PiS memy Konwencja PiS memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

I co tu dużo mówić...  Kiełbasa wyborcza wydaje się długa i smaczna. Wyborcza, bo przecież zbliżają się wybory samorządowe. Kiełbasa, bo PiS naobiecywał ludziom smakołyków.               

Konwencja PiS memy Konwencja PiS memy Fot. Wykop.pl

To, co PiS potrafi najlepiej, to rozdawanie lub obiecywanie rozdawania ludziom pieniędzy. Tym razem dawać zamierzają między innymi na uczniów. Każde dziecko bez wyjątku dostawać ma co roku, aż do ukończenia osiemnastu lat, 300 złotych wyprawki szkolnej. Żeby uczyło się lepiej.                 

Konwencja PiS memy Konwencja PiS memy Fot. Memy gorszego sortu \ FB

Sporo na konwencji obiecał premier Mateusz Morawiecki. Polityk przedstawił złotą piątkę planów PiS. W niej znalazły się takie punkty jak 300+ dla uczniów, zmniejszenie podatku CIT, program ''dostępność+'' czyli pomoc dla seniorów czy zwiększenie wydatków na drogi.                                   

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Na konwencji pojawiła się też troszkę zapomniana już i zepchnięta w cień Beata Szydło. Była premier jak zawsze wyróżniała się strojem i oryginalną broszką, które oczywiście nie uszły uwadze obywateli. Ale nie to było najważniejsze. 

Wicepremier zapowiedziała program ''Mama plus''. Ma on zapewnić kobietom, które urodziły przynajmniej czworo dzieci, gwarantowaną, minimalną emeryturę, ale też dodatkowe urlopy wychowawcze dla mam i inne udogodnienia. Dzieci mają zaś liczyć na zwiększenie liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Poza politykami PiS na konwencji pojawili się też ich sojusznicy, a wśród nich Jarosław Gowin, który przedstawił dość dziwaczny i pewnie nawet zabawny pomysł. Zaproponował, by rodzice mogli głosować za swoje niepełnoletnie dzieci.                            

Konwencja PiS memy Konwencja PiS memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Polityk zaproponował rozwiązanie ze sfery marzeń. Niestety dla niego - niekonstytucyjne. Choć jak wiemy, konstytucję można zmienić. 

Tym samym Jarosław Gowin stał się jednym z bohaterów konwencji.  Jednym, bo na spotkaniu był przecież premier, a jak premier czegoś głupiego nie powie...          

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Oczywiście powiedział, a my już apelujemy, by jego wypowiedź znalazła się wśród najdziwaczniejszych zdań polityków w następnej edycji plebiscytu ''Srebrne Usta''.

Polityka nie jest biała, czyli uległa, ani czerwona, czyli postkomunistyczna. Jest biało-czerwona

- powiedział dumny z siebie Mateusz Morawiecki. Brawo. 

Memy Memy Fot. PiS na Księżyc

Czy dzięki najnowszym obietnicom słupki PiS znowu poszybują w górę? Tego nie wiemy. Wiemy jednak, że jeśli ktoś od państwa oczekuje jedynie prezentów, może teraz zacierać ręce.                                     

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Weekend się skończył, a po nim przyszedł stosunkowo spokojny tydzień. A może to tylko takie mylne wrażenie po wydarzeniach z soboty?            

Memy Memy Fot. Zbliżeniowy | FB

I tak w tygodniu Andrzej Duda powołał nowego ministra cyfryzacji. Został nim Marek Zagórski, dotychczasowy pełnomocnik premiera Morawieckiego. 

             

Konwencja PiS memy Konwencja PiS memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Coraz głośniej mówi się zaś o dziwnym zniknięciu Antoniego Macierewicza. Pojawiły się (jak zawsze w podobnych okolicznościach) spekulacje, jakoby schowano go przed wyborami. Tak, żeby nie mieszał. Żeby ludzie na chwilę zapomnieli o jego wybrykach i temperamencie.              

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Tymczasem znowu wypłynęło nazwisko najgorszego podobno ginekologa w kraju. Lekarz, który niegdyś masowo dokonywał aborcji, teraz mówi o świętości życia poczętego i jest pierwszym w Polsce przeciwnikiem aborcji z klauzulą sumienia w głowie. W tym tygodniu został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Znowu dała też znać o sobie Polska Fundacja Narodowa. I to dwa razy w ciągu jednego tygodnia, co jak na nich jest prawdziwym wyczynem. 

Najpierw fundacja powołana do tego, by dbać o wizerunek Polski w świecie, wynajęła agencję PR, żeby ta dbała o ich wizerunek. Brzmi to dość absurdalnie, ale czego się było spodziewać?     

Później zrobili zaś coś całkiem w swoim stylu. Wypuścili spot, który upamiętniać miał powstanie w getcie warszawskim. Coś im (o dziwo!) nie wyszło. W dwuminutowym filmie nie padło nawet słowo o przywódcy zrywu, za to wychwalano żołnierzy AK. Absurd. 

I tu należy się oczywiście wspomnienie samego powstania. Rocznica wybuchu przypadła na czwartek. Powstanie wybuchło dokładnie 75 lat temu.    

Choć jak co roku głośno mówiło się o tym wydarzeniu, choć cała Polska pokryła się żółtymi żonkilami, niektórzy mieli z nim spory problem. Mowa tu o politykach Nowoczesnej, którzy na Twitterze kilka razy pomylili i nazwę powstania i rocznicę. 

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

O szczęściu może dziś mówić Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS został właśnie wiceprzewodniczącym Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Może tym razem był to strzał w dziesiątkę? Życzymy szczęścia. 

Memy Memy Fot. Sztuczne fiołki | FB

Tymczasem tydzień się kończy, zaczyna się słoneczny (mamy nadzieję) weekend. Oby był wolny od polityki!

Więcej o: