Politycy obiecują, wydają, rozdają i oddają. Ale nie wszystkim [MEMY MIESIĄCA]

Kwiecień był miesiącem długim i obfitującym w wydarzenia. Choć zaczął się świętami, a skończył miłym wstępem do dziewięciodniowej majówki, działo się naprawdę dużo, niekoniecznie dobrego.
Memy | Memy | Fot. Memy gorszego sortu | FB

Pierwszy kwietnia to prima aprilis, a w tym roku także święta wielkanocne. Skoro zaś zgodnie z tradycją w prima aprilis ludzie robią sobie żarty, to żartowali wszyscy także w Wielkanoc. Nawet księża. 

I tak na przykład abp Wacław Depo mówił w bazylice na Jasnej Górze nie o wierze i zmartwychwstaniu, a o sytuacji politycznej naszego kraju. Zapewne dla żartu.

Wspomnijmy tutaj bardzo ważne, trudne przesłanie, że dzisiaj w świecie i w Europie robi się wszystko, żeby Polskę osłabić w jedności! I nie budowaniu na prawdzie historycznej, żebyśmy byli ciągle na kolanach, upokarzani złem, kłamstwem, zbrodniami
Memy | Memy | Fot. Anonimowy Internauta | FB

Żartowali też dziennikarze TVP, tyle że w sobotę (bo w Wielkanoc nie wypada). Na początku miesiąca głośno mówiło się o premiach przyznanych politykom przez Beatę Szydło, więc na tym oparto żart w Telewizji Polskiej.

W jednym z programów pojawił się wykres, na którym wykazano, że premie przyznane przez PiS to nic przy tym, co nakradli politycy PO. Tyle tylko, że kwota z lewej strony wykresu, to suma wszystkich premii z ośmiu lat rządów Platformy - nie tylko dla polityków, ale i dla wszystkich pracowników, wszystkich ministerstw. Z prawej - jednorazowa premia przyznana 22. ministrom PiS.

Memy | Memy | Fot. Wykop.pl

Chwilę po świętach dowiedzieliśmy się, że nasz prezydent cały czas się uczy. Choć swoje słynne przemówienie wygłosił już kilka miesięcy temu, dopiero teraz jego słowa obiegły Polskę. A wszystko za sprawą radiowej Trójki i nominacji Andrzeja Dudy do plebiscytu ''Srebrne Usta''.

Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas. Cały czas czegoś się uczę. Bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie jak jadę,  ja się uczę w samolocie kiedy lecę, ja się cały czas czegoś uczę (...). Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto. Więc w związku z tym czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę. Bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim 'C'. To jest jakby podstawowy tutaj element

- mówił.

Niestety pan prezydent plebiscytu nie wygrał. Zwycięzcą został twórca państwa San Escobar - Witold Waszczykowski.

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Na początku miesiąca okazało się, że nie będzie końcowego raportu z prac komisji smoleńskiej.

Wiemy, że końcowego raportu nie będzie na ósmą rocznicę tragedii. Będzie za to raport częściowy, który - tak mniemam - szczegółowo pokaże, co bezsprzecznie zostało już ustalone, i wskaże pytania, na które podkomisja Antoniego Macierewicza będzie szukała odpowiedzi

- powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla tygodnika ''Gazeta Polska''.  

Memy Memy Fot. TVPi Korea | FB

W naszym kraju bardzo dużo mówi się w ostatnim czasie o pieniądzach. Okazało się bowiem, że oszczędna polityka PiS, wcale nie jest taka oszczędna. I tak do premii i wydatków dołączyły dziwnie drogie podróże senator Anders.

Od dnia, w którym pani Anna Maria Anders objęła stanowisko, do dnia, w którym podliczono jej wydatki, wyjeżdżała aż 75 razy. Na wszystkie te wyjazdy wydała ponad 600 tysięcy złotych.

Gdy opinia publiczna dowiedziała się o jej drogich podróżach, pani senator tłumaczyła, że jest w takim wieku, że nie zamierza latać klasą turystyczną, a co za tym idzie, nie planuje na wyjazdach oszczędzać.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Zostając przy premiach i wydatkach, w kwietniu w końcu się okazało, że pieniądze wcale się politykom nie należały, Beata Szydło niepotrzebnie pokazywała pazurki, a Jarosław Kaczyński zmienił zdanie.

Ten ostatni oznajmił nowiem, że ministrowie oddadzą do połowy maja przyznane im przez byłą premier premie Caritasowi. Jeśli tak się stanie, organizacja wzbogaci się o blisko 1,5 miliona złotych.           

Jarosław Kaczyński: Ministrowie oddadzą nagrody na cele społeczne, senatorowie i posłowie z mniejszą pensją

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Przekazanie premii to nie jedyny pomysł, na który wpadł Jarosław Kaczyński, a który raczej nie spodobał się politykom. Prezes PiS zapowiedział, że obetnie pensje posłom i senatorom o 20 procent.

Memy | Memy | Fot. PiS na księżyc| FB

Tuż przed rocznicą smoleńską Polacy mieli okazję zobaczyć najgorszy podobno film w rodzimej kinematografii ostatnich lat. W TVP wyemitowano ''Smoleńsk''. A prezes kurski oczywiście uznał tą premierę za wielki sukces

Memy Memy Fot. Wykop.pl

W okolicach rocznicy katastrofy smoleńskiej, zwołano specjalną konferencję, na której członkowie komisji badającej przyczyny wypadku (albo jak kto woli - zamachu), opowiadali o swoich ustaleniach. Według tych najnowszych, oczywiście doszło do wybuchu na pokładzie samolotu.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

I przyszedł w końcu 10. kwietnia i wielkie obchody rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wydarzenia sprzed ośmiu lat wspominano cały dzień, a w Warszawie odsłonięto pomnik, mający uczcić ofiary.

Miało być dobrze, ale wyszło jak wyszło. Monument w kształcie schodów jeszcze zanim stanął na Placu Piłsudskiego, był głośno krytykowany przez społeczeństwo. Na tyle, że teraz cały czas pilnuje go policja.                

Memy Memy Fot. Zbliżeniowy | FB

W Warszawie pojawił się też inny pomnik, ale tylko na chwilę. To wyrzeźbiony w pniu brzozy Lech Kaczyński Pawła Althamera. Monument na kilka godzin zawitał pod pałacem Prezydenckim. I podobno wcale nie był prześmiewczy.
   

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Jak wszyscy doskonale wiemy, w Polsce nie ma najmniejszego problemu ze skrajnie prawicowymi organizacjami. I właśnie dlatego organizacje takie mogą bezkarnie organizować sobie obchody rocznicy powstania w Stoczni Gdańskiej. W miejscu, w którym kilkadziesiąt lat temu walczono o godność i wolność, czternastego kwietnia bawili się członkowie ONR. 

I choć wszystko to brzmi kuriozalnie, niestety wydarzyło się naprawdę. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Żeby było jeszcze zabawniej, spieszymy przypomnieć, że tego samego dnia odbyła się pielgrzymka narodowców na Jasną Górę. Na miejscu ksiądz Roman Kneblewski dał zebranym do zrozumienia, że nacjonalizm to cnota.

Patriotyzm jest cnotą umiłowania własnej, tej danej od Boga Ojczyzny i tego wszystkiego co ojczyste, a nacjonalizm stanowi cnotę umiłowania własnego narodu, również Pan Bóg powołał nas do bycia Polakami, własnego narodu i tego wszystkiego co narodowe

- powiedział. 

Ksiądz oznajmił, że nacjonalizm jest dobry i wyraził życzenie, byśmy (my Polacy) stali się ''czystymi nacjonalistami i patriotami''.

Konwencja PiS memy Konwencja PiS memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Czternasty dzień kwietnia to też data ostatniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości. Politycy partii rządzącej zebrali się na warszawskiej Pradze by ogłosić plany na najbliższą przyszłość. 

Tego dnia dowiedzieliśmy się, że rozdawnictwu nie będzie końca. Jako że zbliżają się wybory, a najłatwiej kupić wyborców prezentami, politycy dużo naobiecywali Polakom. 

Sztandarowym projektem PiS ma być teraz 300+, czyli wyprawka szkolna przyznawana każdemu uczniowi przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ale to nie wszytko. 

Mateusz Morawiecki przedstawił pięć najważniejszych punktów programu, obiecując w nich między innymi zmniejszenie podatku CIT, pomoc dla seniorów oraz zwiększenie wydatków na drogi.         

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Na Pragę przybyła też Beata Szydło. Wicepremier do spraw polityki społecznej obiecała lepsze pochylenie się nad sytuacją kobiet, ale nie wszystkich. 

Uwagę poświęciła jedynie matkom. W ramach programu ''mama+'' chce zapewnić kobietom, które urodziły przynajmniej czworo dzieci, minimalną emeryturę. Zapowiedziała też dodatkowe urlopy wychowawcze oraz zwiększenie miejsc w żłobkach i przedszkolach. 

Konwencja PiS memy Konwencja PiS memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Choć Jarosław Gowin nie należy do PiS, to pojawił się na konwencji jako członek zjednoczonej prawicy. 

Polityk zwrócił na siebie uwagę mediów dość kuriozalną propozycją. Wyszedł z inicjatywą zmiany prawa, aby rodzice mogli głosować w wyborach za swoje niepełnoletnie dzieci. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Polityka nie jest biała, czyli uległa, ani czerwona, czyli postkomunistyczna. Jest biało-czerwona

- powiedział na konwencji PiS Mateusz Morawiecki. Premier był z siebie dumny, a wyborcy skonsternowani.     

Memy | Memy | Fot. Anonimowy Internauta | TT

Politycy PiS naobiecywali dużo i wielu grupom, ale nie niepełnosprawnym. Ci, którzy najbardziej potrzebują pomocy państwa, bo przez chorobę nie są w stanie sami zapewnić sobie godnego życia, mogą liczyć jedynie na niewielkie świadczenia socjalne. 

Nic więc dziwnego, że ich opiekunowie (którzy całe życie poświęcić muszą opiece nad osobą niepełnosprawną), mocno się zdenerwowali. Już od dwóch tygodni protestują w Sejmie, licząc na to, że politycy w końcu zaproponują im realną, satysfakcjonującą pomoc. 

Do tej pory odwiedziło ich już kilku różnych polityków, w tym Mateusz Morawiecki. Jeden z protestujących spytał go nawet, jak to możliwe, że rząd PiS potrafi na kolanie pisać ustawy i przyjmować je od ręki, a z pomocą niepełnosprawnym ma taki problem. 

Memy | Memy | Fot. Wykop.pl

W Sejmie zabrakło niestety wicepremier do spraw społecznych. W czasie, gdy w Warszawie odbywał się protest, ona pływała z flisakami po Dunajcu. Później zaś wzywała opiekunów osób niepełnosprawnych do powrotu do domów, zapewniając, że rząd zajmie się problemem niskich świadczeń. 

Memy Memy Fot Anonimowy Internauta

Polska to podobno kraj katolicki. Kościół podobno wspierać ma Polaków, i stawać po stronie tych najbiedniejszych, ale nie niepełnosprawnych. Jak się okazuje, a wynika to ze słów arcybiskupa Hosera, w kwestii ostatniego protestu w Sejmie, ''kościół nie jest stroną''.

Duchowny swoje stanowisko uzasadnił politycznością protestu.         

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Pamiętacie jeszcze Polską Fundację Narodową? W marcu Polskę obiegła informacja o grubych pieniądzach wydanych na jacht, który mało kto zobaczy. W kwietniu okazało się, że fundacja dbająca o wizerunek Polski, ma problem z dbaniem o swój własny. W tym celu zatrudnili speca od PR-u. 

A później przyszedł 19 dzień miesiąca i rocznica powstania w getcie warszawskim. Z tej okazji Fundacja wypuściła spot. I znowu wpadka. Każdy, kto go obejrzał, dowiedział się o udziale żołnierzy AK w powstaniu, ale nie usłyszał ani słowa o Żydach, którzy stali na jego czele.

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

23. kwietnia w Warszawie pojawił się Donald Tusk. Były premier zeznawał w sprawie katastrofy smoleńskiej i tłumaczył się ze spotkania z Władimirem Putinem na sopockim molo.                   

W tym samym miejscu i czasie, tylko w innej sali, przebywał Jarosław Kaczyński. Panom niestety nie dane było się spotkać. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

W przesłuchaniu Donalda Tuska udział brał mecenas Stefan Hambura. Po wszystkim pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej opowiadał o tym, jak były premier nie wytrzymał jego spojrzenia. 

Wątek dotyczący Samary [miejsce, w którym remontowany był Tu-154m - red.] był bardzo interesujący. Reakcja pana Donalda Tuska po tym, jak wrócił: zmierzył mnie wzrokiem, ja jego też, on pierwszy odpłynął, nie wytrzymał mojego spojrzenia i zaczął kręcić głową. Pan Tusk myślę ma pewien problem dotyczący Samary

- stwierdził Hambura.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

W Świebodzinie stoi wielki na 50 metrów pomnik Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na jego głowie zamontowane są wielkie satelity. Po co? Po to, by nieść ludziom (a w szczególności proboszczowi parafii) Wi-Fi. 

Proboszcz się wzbraniał, mówił, że nie ma z tym nic do czynienia, ale okazało się, że sam wymyślił takie wykorzystanie posągu. Zrobiła się z teo mała afera i już wiadomo, że anteny z głowy Jezusa zostaną zdjęte.         

Memy Memy Fot. Ośrodek Dystrybucji Prestiżu i Pogardy | FB

Politycy PiS lubują się w rozdawnictwie i wydawaniu. Pod koniec kwietnia okazało się, że na hojne dary liczyć mogli kierowcy resortu kultury. Każdy z nich otrzymał premie w wysokości około 20 tysięcy złotych!

        

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Zbliżają się wybory samorządowe, więc pooli przymierzają się do nich politycy. PiS ogłosił najważniejszych kandydatów wystawianych przez zjednoczoną prawicę.      

Memy Memy Fot. Anonimowy internauta

Chwile później zaczęła się kampania. Trochę przedwcześnie, ale jednak. Rozpoczął ją kandydat na prezydenta Warszawy - Patryk Jaki. A zrobił to oczywiście w swoim stylu. 

Polityk wypuścił spot, w którym ogłasza, że będzie prezydentem wszystkich Warszawiaków (czyżby tak samo, jak Andrzej Duda prezydentem wszystkich Polaków?), niezależnie od ich pochodzenia. Warszawiakiem bowiem mianować się może każdy, kto meszka w Warszawie. 

A jaka była wpadka Jakiego? Taka, że wśród licznych zdjęć warszawskiego życia, zamiast fotografii dzielnicy Praga, pojawiła się Praga czeska. Ups. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Rocznica to zacna, wydarzenie ważne, więc trzeba godnie to uczcić. 

Mariusz Błaszczak ma na to świetny pomysł. Będzie stawiał grające ławki edukacyjne!

        

Memy Memy Fot. Robert Biedroń | FB

Kończy się kwiecień i jest... majówka! W tym roku zapowiada się ona przepięknie i gorąco. Życzymy więc Wam, byście korzystali z niej do woli. I odpoczywali, jak najdalej od polityki!

Więcej o: