Beata pływa tratwą, w Sejmie protestują, a Tusk się tłumaczy [MEMY TYGODNIA]

Minął kolejny tydzień, a przyznać trzeba, że był naprawdę intensywny. Działo się dużo, więc przypominamy rzeczy, które opinię publiczną poruszyły najbardziej.
MEMY MEMY Fot. Anonimowy Internauta | FB

Minął kolejny tydzień, a tydzień ten obfitował w ważne wydarzenia. Działo się sporo, nie tylko w Polsce. W Wielkiej Brytanii na przykład urodziło się kolejne dziecko księcia Williama.

Wiadomość to o tyle dla nas ważna, że przecież spekulowano, że maleństwo poczęte zostało podczas wizyty pary książęcej w Polsce. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Tymczasem w Świebodzinie, na głowie wielkiego Jezusa, wyrosły anteny satelitarne...

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Dziennikarze Fakt24 ustalili, że parafia sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie, na terenie której znajduje się słynna figura Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, wykorzystuje monument do celów wyższych. Wyższych, czyli niesienia ludziom wi-fi.  

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Choć proboszcz odmówił dziennikarzom komentarza, ustalili, że anteny służą do przekazu sygnału internetowego, a ksiądz, który nic o nich podobno nie wie, sam wyszedł z inicjatywą takiego wykorzystania pomnika. Internet był mu potrzebny do zabezpieczenia monitoringu na terenie parafii.  

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Jeśli myśleliście, że po głośnej aferze z premiami dla polityków nic podobnego już się nie wyda (bądź nie wydarzy), to byliście w błędzie. Na dniach gruchnęła bowiem wiadomość, że kierowcy z resortu kultury dostali w 2017 roku dość konkretne gratisy.

Każdy z kierowców miał otrzymać premię w wysokości średnio 20 tysięcy złotych, co łącznie wyniosło ponad ćwierć miliona. 

Memy Memy Fot. Ośrodek Dystrybucji Prestiżu i Pogardy | FB

Jeśli zastanawiacie się, czy to dużo, czy mało, mamy porównanie. Patryk Jaki dostał w ostatnim roku 30 tysięcy złotych premii, ale to polityk, a oni, jak już zdążyliśmy zauważyć, operują sporymi kwotami. 

Weźmy więc pod lupę innych kierowców. Ci w resorcie zdrowia na przykład, mogli liczyć na maksymalnie 1600 dodatkowych złotych. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

W poniedziałek do Warszawy zawitał Donald Tusk. Były premier nie pojechał jednak do stolicy dla przyjemności. 

Tego dnia musiał stawić się w Sądzie Okręgowym by zeznawać jako świadek w sprawie Tomasza Arabskiego, w kwestii lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńska. Donald Tusk opowiadał między innymi o swoim spotkaniu na molo w Sopocie z Władimirem Putinem

W przesłuchaniu uczestniczył też mecenas Stefan Hambura. Pełnomocnik części rodzin ofiar smoleńskich stwierdził, że Donald Tusk nie wytrzymał jego spojrzenia...

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB
Wątek dotyczący Samary [miejsce, w którym remontowany był Tu-154m - red.] był bardzo interesujący. Reakcja pana Donalda Tuska po tym, jak wrócił: zmierzył mnie wzrokiem, ja jego też, on pierwszy odpłynął, nie wytrzymał mojego spojrzenia i zaczął kręcić głową. Pan Tusk myślę ma pewien problem dotyczący Samary

- powiedział Hambura.

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Kiedy Donald Tusk zeznawał w sądzie, w tym samym budynku, o tej samej godzinie, gdzieś za ścianą, przebywał Jarosław Kaczyński. Prezes PiS został wezwany jako świadek w sprawie Zbigniewa Stonogi. I choć obaj panowie byli tak blisko siebie, zadbano o to, by się nie spotkali. A szkoda. 

Memy Memy Fot. memy gorszego sortu | FB

Od ponad tygodnia w Sejmie protestują rodzice i opiekunowie osób niepełnosprawnycj. Po tym, jak dowiedzieli się, że aby dostać jakąkolwiek pomoc od państwa, to musi wcześniej zwiększyć podatki, po tym, jak usłyszeli, że pieniądze są, ale dla innych - troszeczkę się zdenerwowali. 

Protestujących odwiedził już prezydent, odwiedził też premier. Ten stwierdził nawet, że rozumie, co czują, bo zna rodzinę, w której jest osoba niepełnosprawna. Szkoda jednak, że za współczuciem nie szły jak dotąd konkretne działania. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

To ma się jednak zmienić. Rząd przyjął już nawet porozumienie w tej sprawie (choć protestujący są zdania, że porozumienie politycy zawarli sami ze sobą), a premier obiecał utworzenie ''daniny solidarnościowej'' i konkretne kroki do połowy maja. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

W czasie wizyty premiera Morawieckiego, protestujący zadali mu policzek. Jeden z nich wprost spytał, jak to możliwe, że obecny rząd potrafi na kolanie napisać nową ustawę i przyjąć ją od reki, pod osłoną nocy, a nie potrafi uchwalić prawa, które gwarantowałoby większą pomoc niepełnosprawnym. 

Zarzuty te mocno zdenerwowały minister Rafalską. Oburzona polityk zarzekała się później, że nikt nigdy żadnych ustaw na kolanie nie pisał. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Od kilku miesięcy Beata Szydło pełni w państwie funkcję wicepremiera do spraw społecznych. O ironio, najważniejszy polityk, zajmujący się problemami ludzi nie pojawił się w Sejmie by rozmawiać z protestującymi. 

Zamiast tego Beata Szydło pojechała w góry i razem z flisakami pływała Dunajcem. Protestującym zaś poleciła, by zakończyli strajk i opuścili budynek Sejmu. Trochę jej nie posłuchali.  

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Zbliżają się wybory samorządowe, więc powoli poznajemy kandydatów na włodarzy poszczególnych miast i regionów. 

Na specjalnie zwołanej konferencji Jarosław Kaczyński ogłosił w tym tygodniu kandydatów PiS. 

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Na liście znalazło się kilka nazwisk bardzo dobrze znanych osobom jakkolwiek zainteresowanym polityką. I tak o prezydenturę w Warszawie ubiegać się będzie Patryk Jaki, a w Krakowie o stołek powalczy Małgorzata Wassermann.

Pełną listę kandydatów znajdziecie TUTAJ

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Jak uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości? Na przykład stawiając ławki grające ''Marsz I Brygady''. Na taki pomysł wpadł ostatnio minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. 

Jesteśmy przekonani, że taka formuła, bardzo miła, bardzo przyjemna, a jednocześnie niosąca w sobie bardzo ważny przekaz dla naszej tożsamości narodowej, dla tożsamości państwowej zostanie bardzo przychylnie przyjęta

- powiedział polityk. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Ławeczki mają być miłe, wygodne i edukacyjne. Dzięki nim Polacy będą mogli zapoznać się z historią, między innymi skanując zamieszczony gdzieś na pomniku kod QR i ściągając sobie na telefony odpowiednie pliki. 

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

W Ameryce przyjęto właśnie ustawę 447. Zezwala ona Departamentowi Stanu USA na pomoc stowarzyszeniom zrzeszającym ofiary Holocaustu w odzyskiwaniu majątków żydowskich. To nie spodobało się niektórym Polakom, między innymi Rafałowi Ziemkiewiczowi. Aby dać wyraz swojej złości, zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie, prezentując Ameryce słynny gest Kozakiewicza.

Co złośliwsi zwrócili uwagę na samego publicystę i jego brak stroju, oraz na wystrój wnętrza. Dopatrzyli się na przykład dziwnej zawartości domowej biblioteczki.

Memy | Memy | Fot. Wykop.pl

Tydzień się kończy, a przed nami niedziela. A ta jest jest niezwykła. Pierwszy raz od miesiąca będzie można zrobić w niedzielę zakupy. Nie straćcie głów w sklepach!

Więcej o: