Patryk Jaki przesuwa granice Warszawy. Sięgać będzie aż po czeską Pragę [MEMY]

Do wyborów samorządowych jeszcze daleko, ale Patryk Jaki już ruszył ze swoją kampanią. Przygotował spot, który jakby... mu nie wyszedł. Zamiast Warszawy, w klipie pokazano czeską Pragę.
Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Kim jest Patryk Jaki? Słynny dziś opolanin jest zastępcą Zbigniewa Ziobro i szefem komisji badającej aferę reprywatyzacyjną. 

Od niedawna jest też oficjalnym kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Warszawy. Mimo, że do wyborów samorządowych pozostało jeszcze parę miesięcy, właśnie z przytupem rozpoczął swoją kampanię.       

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Polityk udostępnił w sieci swój pierwszy spot wyborczy. W trwającym zaledwie 35 sekund filmiku przekonywał, że Warszawa jest dla wszystkich (już na wstępie zniechęcając wyborców do swojego rywala z PO - Rafała Trzaskowskiego), niezależnie od miejsca pochodzenia. 

Chciał być kandydatem tak zwanych ''słoików'', a jedynie trochę się ośmieszył. Jedną z warszawskich dzielnic pomylił z czeską Pragą.              

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Praga warszawska nie jest Pragą czeską, o tym wie chyba każdy. Pomylić jedną z drugą, zamieszczając w spocie zdjęcie ze stolicy naszego sąsiada zza południowej granicy, to trochę wstyd. Zwłaszcza, jeśli chce się zostać prezydentem miasta, którego (jak widać) się nie zna.               

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Doprawdy, nie trzeba być warszawiakiem, by poznać, że most z klipu nie jest mostem z naszej stolicy. Ot, wystarczy na przykład przeczytać napis na wiadukcie.  


Twitter/@PatrykJaki

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Patryk Jaki zaliczył wpadkę, a internauci są bezlitośni. Jedni produkują memy (są znakomite), inni wychodzą z propozycjami, co jeszcze można przenieść do Warszawy. Pierwszym skojarzeniem są oczywiście Włochy (dla tych, którzy nie znają topografii Warszawy małe wyjaśnienie - stolica ma taką dzielnicę). 

           

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Warszawa dzieli się na mnóstwo różnych dzielnic i osiedli. Jest Praga, są Włochy, jest Bródno, są Siekierki. 

           

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Aleje Jerozolimskie zna w Warszawie prawie każdy. Mamy nadzieję, że Patryk Jaki w kolejnych spotach nie pokaże tej części stolicy - prezentując zdjęcia z Tel Awiwu.

                 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Jedno wiemy na pewno. Czeska wpadka ciągnąć się będzie za politykiem całkiem jak niegdysiejsza hatakumba (o co chodzi? Przypominamy TUTAJ).

hatakumba memy
Fot. Wykop.pl

Memy Memy Fot. Racjonalna Polska | FB

Polacy śmieją się z języka czeskiego, tak Czesi z polskiego. To nic nowego. Być może chodzi tu o podobieństwa i wynikające z tego nieporozumienia.

Kilka lat temu świat śmiał się z Jozina z Bazin. Teraz trudno nie przypomnieć sobie tego hitu. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Błąd Patryka Jakiego zauważyli też Czesi. Musieli mieć ciekawe miny, widząc swoją Pragę oznaczoną jako jedną z warszawskich dzielnic.       

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

A teraz wyobraźmy sobie, że prezydentem zostaje Patryk Jaki. Jak będą wyglądały jego rządy?             

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | FB

Czeskie mogą być różne rzeczy - góry, filmy, samochody, ale i błędy. Te ostatnie może z Czech się nie wywodzą, ale zdarzają bardzo często. Wystarczy coś poprzestawiać i hop. Zmienia się szyk, może zmienić znaczenie. Chciałeś napisać jedno, wyszło coś całkiem innego.

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Patryk Jaki dostarczył nam swoim spotem wiele radości. A gdy o wpadce stało się głośno, z dystansem skomentował to na Twitterze.

Więcej o: