W Sejmie niepełnosprawni protestują, a rząd kombinuje, co z tym zrobić [MEMY TYGODNIA]

Za nami kolejny gorący polityczny tydzień, w którym wciąż nie rozwiązano problemów, z którymi przyszli do Sejmu niepełnosprawni oraz ich rodzice i opiekunowie. Rząd uważa, że już jest wszystko załatwione, protestujący protestują, a tymczasem internauci znaleźli dwa stare zdjęcia Andrzeja Dudy. I to jakie.
Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Memy gorszego sortu | FB

W Sejmie wciąż protestują niepełnosprawni i ich rodzice i opiekunowie. Protest trwa już ponad miesiąc i nie zapowiada się, żeby miał się szybko skończyć. Marszałek Kuchciński kombinuje, jak organizować pracę Sejmu w tym czasie. Miał się odbyć Sejm Dzieci i Młodzieży, jak co roku 1 czerwca, ale... nie odbędzie się, bo dzieci mogłyby zetknąć się z protestującymi.

Przyjadą przywódcy na posiedzenie NATO w Sejmie, więc być może uda się jednak protestujących z Sejmu wyprowadzić siłą, bo przecież stwarzają zagrożenie. Na teraz odgrodzono ich sprytnie kotarami.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

W Sejmie w czwartek doszło do szarpaniny przy oknie między strażą marszałkowską a protestującymi rodzicami i opiekunami osób niepełnosprawnych. Panie chciały wywiesić przez sejmowe okno transparent, straż postanowiła interweniować, szarpaninę nagrały kamery:

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Do protestujących w Sejmie wpuszczono Lecha Wałęsę - ale i tak stało się to tylko dlatego, że jako były prezydent ma dożywotni wstęp do Sejmu bez przeszkód.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Zbliżeniowy | FB

Były prezydent był łaskaw powiedzieć, że protestujący go 'wezwali, więc przybył'. Wiemy, kto jeszcze przybywa na podobne wezwania - BATMAN!

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Anonimowy Internauta | FB

Z protestującymi nie rozmawia już nikt ze strony rządowej. Wszyscy, których oddelegował Jarosław Kaczyński, już się pojawili i uznali, że ich trud skończony. Teraz tylko jesteśmy świadkami efektownych ucieczek przed opiekunami niepełnosprawnych.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Matka Kurka | Twitter

Tymczasem w alternatywnej rzeczywistości prawicowych blogerów nastąpiła pewna konfuzja po tym, jak Olga Tokarczuk otrzymała nagrodę, o której nikt (prawie) nie słyszał - Międzynarodowego Bookera. Booker nie brzmi jak Nobel i Pulitzer, brzmi jak lewacka nagroda za szkalowanie Polski, wiadomo.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Sztuczne Fiołki | FB

Nagroda Międzynarodowy Booker to, jak wiadomo, lewacki wymysł dla lewackich autorów. No bo czemu nie wygrał Wildstein? A czemu Oscara nie zdobył 'Smoleńsk'? To spisek.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. JBWA | FB

Tymczasem do internetu trafiły dwa naprawdę doskonałe zdjęcia prezydenta Andrzeja Dudy. Prezydent jest na nich w 100 proc. sobą - jest tak memiczny, że bardziej się nie da.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. JBWA | FB

Internauci mieli ręce pełne roboty.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. JBWA | FB

A tak, memów z prezydentem w ostatnich dwóch dniach było wyjątkowo dużo. I nic dziwnego - w czwartek Andrzej Duda obchodził trzecie urodziny jako prezydent RP.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. JBWA | FB

Panie prezydencie!

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. JBWA | FB

Pojawiło się też takie zdjęcie, zrobione w dniu, kiedy Andrzej Duda dowiedział się, że zostanie prezydentem naprawdę. To był 24 maja, fotografię przypomniał jej autor - Andrzej Hrechorowicz:

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Ruch Wkurwionych | FB

Andrzej Duda w tym tygodniu gościł w USA, gdzie spotkała go taka miła uroczystość. Ale zaraz, już to gdzieś widzieliśmy...

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Piotr van Gogh | Twitter

Tymczasem na pasku w TVP Info dzieją się rzeczy niesłychane. Czy chodziło o role, czy rule, czy co. Nie wiadomo.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Anonimowy Internauta | FB

Nie wiadomo za bardzo, czy to 'ról of law' było literówką, błędem a może jakąś grą z widzem, której nie udało nam się rozgryźć.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Anonimowy Internauta | FB

'Ról of law' - czyli prawdopodobnie 'rządy prawa' również zostały tematem memów w tym tygodniu.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Ról of law. To jest tak smutne, że aż brakuje komentarza.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Ośrodek dystrybucji prestiżu i pogardy | FB

Główne wydanie 'Wiadomości' jest niezawodne, jeśli chodzi o przekazywanie najważniejszych informacji z kraju i ze świata. W tym tygodniu TVP pokazało ostatni odcinek pierwszego sezonu 'Korony Królów' - informacja o tym znalazła się również w 'Wiadomościach'. O nagrodzie dla Tokarczuk - cisza.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Anonimowy Internauta | FB

Pech chciał, że Jarosław Kaczyński na kilka dni zniknął w celu podratowania zdrowia i rząd stracił na moment przekaz dnia.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Tymczasem kibole zniszczyli kolejny stadion. Tym razem stało się to podczas meczu Lech Poznań - Legia Warszawa, który trzeba było przerwać, bo na murawę wtargnęli widzowie.

Memy tygodnia Memy tygodnia Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Na stadionach bezwzględnie powinien obowiązywać ścisły dress code. Najlepiej w kolorze lila-róż, bo kolor ten (co sprawdzono na więźniach) obniża poziom agresji.

Więcej o: