Polacy nie wyszli z grupy, a Polska znowu wstaje z kolan. Jesteśmy mistrzami piłki i dyplomacji [MEMY TYGODNIA]

Ostatni tydzień był tygodniem szczególnym. Polacy żyli przegraną z Senegalem, meczem o wszystko i meczem o honor. Łatwo było nie zauważyć, że w kraju dzieje się cokolwiek innego.
Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Czym żyli Polacy w ostatnim tygodniu? Mundialem! Ale wiedzieć musicie, że choć w kraju głośno było tylko o tym, działy się też rzeczy, które obywatelom są (lub być powinny) dużo bliższe, niż jakiekolwiek mistrzostwa...

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Jakiś czas temu w kraju wybuchła informacja o rzekomych kolejnych milionach przekazanych Tadeuszowi Rydzykowi i jego fundacji. Pieniądze miały zostać przeznaczone na budowę nowego muzeum, ale Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego szybko zdementowało te informacje. 

Minęła zaledwie chwila i okazało się, że ojciec dyrektor i fundacja Lux Veritatis pieniądze dostaną. To oni (we współpracy z ministerstwem) odpowiadać będą za budowę muzeum ''Pamięć i Tożsamość'' imienia Jana Pawła II. Placówka powstanie oczywiście w Toruniu. 

Zobacz: Nie 100, a 70 mln zł. Fundacja o. Tadeusza Rydzyka dostanie jednak dotację. Deklaracja Glińskiego

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Czym zajmować ma się muzeum ''Pamięć i Tożsamość''? Między innymi rozpowszechnianiem wyników badań na temat postaw Polaków wobec Żydów w czasie II wojny światowej i przybliżać ponad 1000-letnią tradycję chrześcijańską naszego kraju. To drugie oczywiście z uwzględnieniem nauk Jana Pawła II. 

                    

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

O tym, że polskie wojsko miewa problemy, wiemy nie od dzisiaj. Dlatego też dziwić może fakt, że nikt w nie nie inwestuje (lub inwestuje niedostatecznie). 

W tym tygodniu pojawił się nowy temat do niepokoju i żartów. Okazało się bowiem, że jednym z priorytetów naszego państwa (w kwestiach obronności) jest stała współpraca z Ameryką i obecność armii USA w Polsce. 

Problem w tym, że do interesu tego trzeba naprawdę sporo dołożyć.  

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

I ok, przyznajemy, porządne, wyszkolone wojsko przydałoby się w tak dużym kraju jak Polska. Pytanie tylko, co z wojskiem polskim...      

memy memy Fot. Nowoczesny Maoizm | FB

Polscy księża słyną z tego, że czasem mówią rzeczy bardzo dziwne i niezrozumiałe. 

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się na przykład, skąd wzięła się akcja #metoo. Zdaniem abp. Hosera to wynik antykoncepcji! 

Co jeszcze złego daje zabezpieczanie się w czasie seksu? Na przykład to, że przez antykoncepcję mężczyźni tracą szacunek do kobiet. 

A myśmy myśleli, że jest odwrotnie...

          

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Słyszeliście kiedyś o czymś takim, jak kumoterstwo? W naszym kraju zjawisko to jest w ostatnich latach bardzo powszechne, a osoby z nim związane nazywane są misiewiczami.

O co chodzi? O obsadzanie stołków członkami swojej rodziny. A o kim mowa? O prezes TK Julii Przyłębskiej i jej synu. 

Marcin Przyłębski otrzymał prezesowski stołek w banku Pekao S.A.

Zobacz: Syn Julii Przyłębskiej dostał dyrektorskie stanowisko w banku Pekao S.A. 'Posiada kwalifikacje'

Memy Memy Fot. Memy polityczne | FB

Kilka lat temu przez całą Europę przeszły protesty przeciwko wprowadzeniu ACTA. Jeśli nie pamiętacie, przypomnimy tylko, że zagrażać miała ona wolności internetu.

Teraz sprawa wraca. Okazuje się bowiem, że wśród palących problemów, z jakimi ludzie i politycy naszego kontynentu zmagają się na co dzień, jednym z największych są... memy. 

Memy Memy Fot. Ośrodek Dystrybucji Prestiżu i Pogardy | FB

Jak wygląda Polska na arenie międzynarodowej? Cóż, od kilku miesięcy widok ten nie napawa optymizmem. A wszystko za sprawą ustawy o IPN, o której głośno zrobiło się na początku tego roku...

Memy Memy Fot. Tymczasem w Wiadomościach | FB

Przypomnijmy. Polski rząd pod przewodnictwem Mateusza Morawieckiego i przy ogromnym wsparciu Patryka Jakiego, napisał ustawę, która zakładała między innymi karanie ludzi szkalujących Polaków. 

Za mówienie, że Polacy w jakiejś mierze winni byli Holokaustowi, według nowych przepisów grozić miała odpowiedzialność karna.

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Ludzie w Polsce, Izraelu i właściwie na całym świecie, zaczęli obawiać się, że politycy chcą w ten sposób zmieniać historię i wybielać przewinienia swoich rodaków. Obrazili się więc Żydzi, obrazili Amerykanie, krytykowali nas obywatele całego niemal świata. 

A jednak, politycy zawzięcie bronili nowego dokumentu i za nic nie chcieli iść na ustępstwa. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Teraz, po kilku miesiącach, na ustępstwa jednak poszli i zapis o karaniu z ustawy usunęli. Politycy twierdzą przy tym, że nie miały na to wpływu czynniki zewnętrzne. Sami doszli do wniosku, że coś tu nie gra. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta |TT

Jedną z twarzy ustawy o IPN był zimą Patryk Jaki. Patryk Jaki twierdził wtedy, w całym zamieszaniu, że ustawa jest świetna i nikt niczego złego w niej nie znajdzie. 

Teraz, gdy okazało się, że pewne jej zapisy były nietrafione, przyznał, że mógł się trochę pomylić. Jest jednak pewne ''ale''. 

Jeśli ktoś ma przepraszać, to nie tylko on, ale też Donald Tusk i politycy PO. Tak przynajmniej stwierdził. 

Zobacz więcej memów: Ustawa o IPN była sukcesem, więc ją zmienili. Mateusz Morawiecki znowu triumfuje

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Przejdźmy w końcu do tego, co najważniejsze. Mundial. 

Polacy rozegrali trzy mecze i wracają do domu. Dwa z nich przegrali, strzelili trzy bramki, w tym jedną samobójczą. 

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Kibice rozpaczają, bo ''przecież reprezentacja...''. Miał być finał, miała być chwała. Zamiast tego jest wielkie rozczarowanie. 

      

Memy Memy Fot. Oczko mu się odlepiło, temu misiu | FB

Już po pierwszym meczu mieliśmy wrażenie, że na boisku zamiast wspaniałej kadry Nawałki pojawili się jacyś dziwni, niezidentyfikowani gracze. Bo przecież to najlepszy skład w historii Polski miał wystąpić na mundialu w Rosji! 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Kilka lat temu Andrzej Duda napisał na Twitterze, że stan polskiego sportu odzwierciedla stan polskiej polityki. 

I co? I patrząc na polską reprezentację piłki nożnej, trudno nam się z tym nie zgodzić.  

Zobacz: Mundial, mundial, po mundialu. Polska prawie uratowała honor, wracamy do domu

Memy Memy Fot. JBWA | FB

Choć mundial trwa, dla nas się skończył. Nie będzie już wielkich emocji, nie będzie jeszcze większych nadziei. No chyba że za cztery lata...

Więcej o: