'Kler' to obraza ojczyzny, a Wojciech Smarzowski nie jest Polakiem [MEMY]

'Kler' Wojtka Smarzowskiego trafi do kin już w najbliższy piątek. Tymczasem niektórzy próbują zrobić mu antyreklamę, nazywając film antypolskim.
Memy Memy Fot. Wykop.pl

Na jaki film polscy widzowie czekają najbardziej? W tym tygodniu nie jest to żadna kasowa, hollywoodzka produkcja, ani bajka o przyjaznych potworach. W tym tygodniu wszyscy żyją premierą polskiego filmu "Kler".

Choć nikt go jeszcze w kinach nie puszczał dla szerokiej publiczności, potencjalni widzowie już podzielili się na dwie, walczące ze sobą grupy - tych, którzy seansu nie mogą się doczekać i tych, którzy w pójściu do kina na film Smarzowskego widzą zdradę ojczyzny.

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Prawda jest taka, że żadna polska produkcja już dawno nie wzbudziła tylu kontrowersji. "Kler" rozgrzewa opinię publiczną, mierzi niektórych katolików, nie podoba się kościołowi.

Memy Memy Fot. Antykleryk | FB

O tym, jak bardzo Wojtek Smarzowski zdenerwował pewne grupy, świadczyć mogą liczne komentarze. Ci, co chcą "Kler" obejrzeć, słyszeli już, że "tylko świnie siedzą w kinie". Kłótnie i dyskusje na temat filmu, który widzieli do tej pory naprawdę nieliczni, trwają od ponad tygodnia.

Kłócą się nie tylko zwykli obywatele, ale też księża. Są bowiem tacy, którzy twierdzą, że grzechy duchownych trzeba ujawniać i z nimi walczyć. W opozycji są ci, którym film "Kler" z jakichś powodów spędza sen z powiek.

Na przykład na Facebooku pokłócili się jezuita Dariusz Kowalczyk i ksiądz Wojciech Lemański.

Ten pierwszy zarzucił "lewactwu" nagonkę na kościół:

...drugi kazał mu "się odwalić":

Memy Memy Fot. Październikowa | TT

Ciekawym przypadkiem jest też ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Kiedy Wojciech Smarzowski wyreżyserował "Wołyń", w oczach duchownego uchodził za ideał. Kiedy wziął się za kościół, został wrogiem publicznym numer jeden.

Jak widać, krytykować można, ale nie wszystkich.

.
Fot. Demotywatory

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Wojciech Smarzowski "nie jest Polakiem", Janusz Gajos to "zdrajca ojczyzny", a każdy, kto film obejrzy, to "lewak". Nie ma łatwo.

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

      

Memy Memy Fot. Asz Dziennik

                      

Memy Memy Fot. JBWA | FB

              

Memy Memy Fot. Wykop.pl

               

Memy Memy Fot. Demotywatory

              

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

                 

Memy Memy Fot. Ra Duch | TT

     

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Mało? Memów i komentarzy na temat "Kleru" Smarzowskiego jest w sieci naprawdę dużo - koniecznie zajrzyj do pierwszej galerii!

Zobacz: Kler jeszcze nie wszedł do kin, a już go cenzurują. W TVP wycięli Smarzowskiego [MEMY]

Więcej o:
Komentarze (113)
'Kler' to obraza ojczyzny, a Wojciech Smarzowski nie jest Polakiem [MEMY]
Zaloguj się
 • dik2002x

  Oceniono 119 razy 115

  wypowiedzieć konkordat, wyprowadzić religię ze szkół, zlikwidować fundusz kościelny, opodatkować kościół, opodatkować zdeklarowanych wiernych... Coś pominęłam?

 • nowomysliciel2010

  Oceniono 54 razy 52

  Pis-dzielstwo i kościół oburza się na gorzką prawdę pokazaną w filmie "Kler" Każdy , kto choć trochę myśli samodzielnie wie ,że dzisiejsi księża są w większości zepsuci. Są obłudni i zachłanni. Rak, który toczy dzisiejszą władzę i kościół, zwłaszcza rydzyka spotka odpowiednia kara . Lekiem na tę chorobę jest logiczne i zgodne z zasadami etycznymi postępowanie. Konieczne jest odważne krytykowanie złych ustaw, krytykowanie kłamstwa i obłudy.

 • dupajasi0

  Oceniono 51 razy 49

  Niech się czarne kulsony cieszą, że tego filmu nie nakręcił w swoim stylu Patryk Vega. Bo pan Smarzowski, chyba z powodu ograniczonego czasu ekranowego, nakręcił Kościołowi lukrowaną laurkę i nie pokazał całej patologi jaką jest Kościół Katolicki w Polsce. ;-)

 • krynolinka

  Oceniono 52 razy 48

  Matoły zaczynają się ścigać, które miasto zakaże wcześniej dystrybucji. Bo jak się zbije termometr to gorączki nie będzie.
  Ostrołęka, Ełk.
  Cnotki niewydymki wypełzły. Dwudziesty pierwszy wiek ??
  Kiedy w końcu dotrze do ludków, że księża też kupę robią.

 • wesslingharald

  Oceniono 47 razy 45

  Tak to prawda. Kler to obraza ojczyzny, Polaków, Boga, religii, zdrowego rozsądku, inteligencji i zwykłej przyzwoitości. Kler ... ten bez cudzysłowu. :(

 • i.l

  Oceniono 45 razy 41

  Najważniejsze, że Gajos wreszcie mógł sobie pojeździć limuzyną. Do tej pory nic tylko rzęchy.
  Warto grać biskupa!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX