''Kler'' jest już w kinach, więc ludzie komentują. Nawet jeśli filmu nie widzieli [MEMY]

Kler wszedł na ekrany w piątek i najprawdopodobniej był najchętniej oglądanym filmem ostatniego weekendu. Są już pierwsze reakcje i recenzje (także osób, które produkcji nie widziały) są też oczywiście... memy.
Memy Memy Fot. PiS na Księżyc | FB

Najgłośniejszy i najgoręcej dyskutowany polski film tego roku wszedł w końcu na ekrany kin i porwał ludzi. Widzowie tłumnie zasiedli w salach, by przez dwie godziny oglądać najczarniejszą wersję kleru, jaką ktokolwiek mógł sobie wymyślić.

Jedni z kin wychodzili zszokowani, inni stwierdzali, że nie zobaczyli niczego nowego, bo przecież wiedzą, jak bardzo księżom zdarza się grzeszyć. Jedno jest pewne - prawie każdy, kto ''Kler'' Smarzowskiego już obejrzał, uważa że to film ważny. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Do kina w weekend poszło wielu ludzi, poszli też niektórzy księża. Jeden z nich pokusił się nawet o zrecenzowanie produkcji i umieszczenie filmu ze swoją opinią w sieci. Jego wnioski?

- Zamiast bronić nas na siłę przed tego typu filmami, może warto je obejrzeć? 

Memy Memy Fot. Ra Duch \ TT

Film obejrzało wielu ludzi, wielu go też nie widziało. Nie zwalnia ich to jednak (w  ich mniemaniu przynajmniej) z komentowania. Bo przecież można wydawać opinie o rzeczach, których się nie zna! 

I tak na przykład szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego Paweł Soloch przekonywał na antenie Radia Zet, że ''Kler'' to film możliwie najgorszy, a Smarzowskiego porównał do hitlerowców.    

Jak hitlerowcy nie lubili Żydów, to kręciliby o nich historyczne filmy? O każdym Kościele, rasie, opcji można nakręcić równie zohydzający, propagandowy film

- powiedział. 

Memy Memy Fot. Demotywatory

Dziwne rzeczy działy się na antenie telewizji Polsat. W jednym z programów siedmiu mężczyzn (w tym sześciu polityków) dyskutowało o filmie. Większość głosów była oczywiście negatywna, a widzowie dowiedzieć się mogli między innymi, że ''Kler'' Smarzowskiego daje wykrzywiony obraz kościoła. 

Jest tylko jeden problem. Gdy prowadzący spytał na koniec, kto film oglądał, okazało się, że w kinie żadnego z polityków nie było...

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

W sprawie ''Kleru'' głos zabrał też Tomasz Sakiewicz. Redaktor ''Gazety Polskiej'' ''popisał'' się na Twitterze stwierdzeniem, że do kina na film Smarzowskiego nie pójdzie, bo ''tylko świnie siedzą w kinie''. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

               

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Film Kler | FB

               

Memy Memy Fot. PiS Exit | FB

                

Memy Memy Fot. Ra Duch | TT

              

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

                   

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

               

Memy Memy Fot. Marta Frej

                

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

                        

Memy Memy Fot. Demotywatory

                    

Memy Memy Fot. Wykop.pl

               

Memy Memy Fot. Sekretariat Hogwartu | FB

                

Memy Memy Fot. Wykop.pl

           

Memy Memy Fot. Mik sza | TT

                

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Demotywatory

        

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

                 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                   

Więcej o:
Komentarze (73)
''Kler'' jest już w kinach, więc ludzie komentują. Nawet jeśli filmu nie widzieli [MEMY]
Zaloguj się
 • jaja-kaczora

  Oceniono 44 razy 42

  Ten film to Fake News! Stwierdzila Telewizja Polska, dowodem na to jest to, ze biskupem nie jest wcale prawdziwy biskup, tylko niejaki Janusz Gajos z Dabrowy Gorniczej, ktory jest sprzedajny i w mlodosci byl czolgista w Armii Czerwonej!!!!!! A na to sa dowody i ma je Telewizja Polska!

 • leonid11

  Oceniono 38 razy 32

  Zapłaciłem wczoraj najdrożej za bilet do kina (cinema city bemowo-34). Ale nie żałuje każdej złotówki. Film doskonały. Gonić sektę.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 30 razy 26

  ten film to wynik tajemnego spisku Lewactwa, rowerzystow, Zydow, EKOTERRORYSTOW, Ekologow, Zielonych, Zoltych, Czerwonych, Czarwono-Czarnych, Niebiesko-Czarnych, Sorosa, masonerii, Adama Michnika i Donalda Tuska!!!!!!!! Poinformowalo wlasnie Ministerstwo Kaczej Propagandy czyli Telewizja Polska!!!!!!!!

 • inder

  Oceniono 25 razy 23

  Gdy ktoś mnie pyta: "A dlaczego ludzie szczególnie kleru czepiają się z powodu pedofili, chociaż pedofile są także wśród strażaków, aktorów, sprzedawców i tak dalej?"...
  ... ja odpowiadam: "Z tego samego powodu, dla którego szczególnie czepiają się hydraulików nie umiejących naprawić cieknącego kranu, chociaż nieumiejący naprawić kran są także wśród strażaków, aktorów, sprzedawców i tak dalej. Tak jak po hydrauliku należy oczekiwać, że szczególnie on umie naprawić kran, tak po księdzu należy oczekiwać, że szczególnie on nie zrobić dziecku krzywdy."

 • norman67

  Oceniono 35 razy 23

  Najgorsze jest nie to, że wśród księży są pedofile, pederaści czy alkoholicy, bo tacy zdarzają się wszędzie. Najgorsze jest to, że takich ludzi chroni się przed odpowiedzialnością i pozwala grasować dalej. Kościół katolicki jest dowodem na to, że boga nie ma.

 • wujekdolf

  Oceniono 22 razy 20

  ludzie od lat mają tego dość! ten film tylko przelał czarę goryczy! - teraz już pójdzie z górki! (mam nadzieję).

 • jaja-kaczora

  Oceniono 18 razy 16

  ciekawe czy ojciec Tadek Belzebub obejrzy i oceni swoja Biografie?

 • damtek

  Oceniono 19 razy 15

  Nie żyjmy tylko"Klerem" i nagonką prawaków na niego.
  Pamiętajmy ze nie przegonimy PiS jeśli nie wykażemy się dojrzałością obywatelską i olejemy udział w WYBORACH.GŁOSOWANIE TO NASZ OBOWIĄZEK.PRZYWRÓĆMY DEMOKRACJĘ NASZYM MAŁYM OJCZYZNOM I POLSCE.
  Konstytucja/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX