Anna Zalewska waży plecaki, ale bez książek. Uczniowie wcale nie są przeciążeni! [MEMY]

Minister Anna Zalewska pojechała z wizytacją do jednej ze szkół w Warszawie i zważyła plecaki. Problem w tym, że dzieciaki poproszono akurat tego dnia o wyjęcie z nich podręczników.
Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

Pamiętacie jeszcze czasy szkolne, gdy zastanawialiście się, co jest cięższe: pełen książek plecak czy kamienie? Od lat w tej kwestii nic się oczywiście nie zmieniło i dzieci dalej chodzą przeciążone nie tylko nadmiarem zajęć, ale i wagą tornistrów. 

A jednak, żyjemy w czasach, gdy o problemach się nie mówi, a jeśli się mówi, to tylko zaprzeczając. Choć alarm podnoszą rodzice, alarm podnosi rzecznik praw dziecka, to minister edukacji problemu nie widzi. Plecaki są leciutkie jak piórka.

A skoro tak twierdzi minister, to postanowiono to oficjalnie udowodnić.

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

I tak Anna Zalewska, autorka najlepszej reformy szkolnictwa w dziejach Polski (nie bez powodu w Sejmie zgłoszono wobec niej wotum nieufności) postanowiła wybrać się z wizytacją do jednej z warszawskich szkół i udowodnić, że wszystko działa jak powinno, zaś plecaki wcale nie są ciężkie.

Los chciał, że wybrała szkołę, w której dzieci korzystają z szafek, a w dodatku, jak poinformował jeden z rodziców, nauczyciele przezornie poprosili uczniów, by tego dnia nie zabierali ze sobą na lekcje podręczników.

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

Anna Zalewska odwiedziła szkołę i za pomocą wagi pokazała światu, że problemu nie ma. Bo skoro akurat w tej szkole, w tym dniu plecak był lekki, znaczy to, że lekkie są plecaki w całej Polsce!

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Jak jest naprawdę? Według ustaleń Głównego Inspektora Sanitarnego, ciężar plecaka noszonego przez dziecko nie powinien przekraczać 10-15 procent wagi jego ciała. Tymczasem tornister przeciętnego ucznia podstawówki może ważyć nawet około sześciu kilogramów! Przyjmując, że uczeń dziesięcioletni waży 35 kilo, to zdecydowanie za dużo. Ba, 6 kilogramów to granica nawet dla ważącego 50 kilogramów piętnastolatka! 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Jest problem? Wystarczy nieco podkoloryzować rzeczywistość i kłopot znika. Dziwimy się tylko, że nikt nie pomalował przed szkołą trawy na zielono...

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                                      

Memy Memy Fot. Polska w dużych dawkach | FB

                

Memy Memy Fot. Wykop.pl

               

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

                  

Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

                    

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Blasty

               

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

                       

Więcej o: