Warszawa jak Dubaj, na Podkarpaciu Bawaria. Polska pod rządami PiS zmieni się nie do poznania [MEMY]

Jeszcze chwila i Polska stać się może krajem całkiem innym, niż ten, który znamy. Jarosław Kaczyński obiecał na Podkarpaciu Bawarię, Patryk Jaki - Dubaj w Warszawie. My zaś mamy więcej propozycji: z Podlasia zróbmy Las Vegas, a z Pomorza - Wyspy Kanaryjskie.
Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

Politycy PiS obiecywali nam już bardzo dużo. W ostatnim czasie Patryk Jaki zapewniał, że z Warszawy zrobi Sofię, a na jednym z brzegów Wisły wybuduje mały Dubaj. Nasłuchaliśmy się też, że z Polski będą nowe Węgry, mieliśmy zapędy nawet na Turcję. Teraz przyszła pora na Bawarię.

I choć wydawać by się to mogło dziwne, wszak Bawaria to Niemcy, a Niemcy to pierwsi wrogowie Polski, Jarosław Kaczyński ma pewną koncepcję. Prezes PiS wyraźnie podkreślił - z Podkarpacia może być jeszcze nasza własna, cudowna, polska Bawaria!

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

W ostatni weekend Jarosław Kaczyński odwiedził Podkarpacie w ramach kampanii wyborczej. To właśnie przy okazji tej wizyty popłynął w swoich przemyśleniach o przyszłości regionu:

Wiem, że my tutaj Dubaju nie zbudujemy, nie będziemy budować kilometrowej wysokości gmachów. Ale zadałem sobie takie pytanie, czy nie dałoby się na tej ziemi, a także na ziemiach pogranicznych wobec Podkarpacia zbudować polskiej Bawarii

- rozmyślał w czasie wystąpienia.  

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Jaką Bawarię prezes PiS chce budować na Podkarpaciu? Na to odpowiedź mają oczywiście obywatele. Wielu z nich od razu zaczęła wyobrażać sobie naszą własną, polską wersję Oktoberfestu. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

W Leżajsku mają już swoje piwo, czemu nie wybudować więcej browarów? Wszak to właśnie z tym złotym trunkiem kojarzy się ludziom Bawaria. Ale nie tylko...              

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Nieliczni tylko wiedzą, że Bawaria uchodzi za jeden z najbardziej konserwatywnych regionów Niemiec, Podkarpacie zaś, za wyjątkowo przychylne PiS-owi. Może więc o to chodzi prezesowi Kaczyńskiemu? Wszak po co komu postępowe poglądy? 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Jak rozwinie się Podkarpacie, jeśli w regionie to PiS wygra wybory? Jak zmieni się cała Polska? Zobaczymy. Widoki są (albo raczej wyobrażenia polityków) piękne... Pytanie tylko, ile w nich prawdy, a ile zwykłej kiełbasy wyborczej. 

Memy Memy Fot. Kraków żąda przynajmniej Bukaresztu | FB

              

Memy Memy Fot. Elisa | TT

                  

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                  

Więcej o: