Donald Tusk zeznawał w sprawie Amber Gold i pokonał komisję. Takich odpowiedzi się raczej nie spodziewali [MEMY]

W poniedziałek Donald Tusk stanął przed komisją badającą sprawę Amber Gold i przez siedem godzin odpowiadał na jej pytania. Te nie zawsze były merytoryczne, więc i jego odpowiedzi zdecydowanie odbiegały od standardowych odpowiedzi świadka.
MEMY MEMY Fot. Anonimowy Internauta | TT

Ostatni poniedziałek nie był raczej dniem łatwym dla Małgorzaty Wassermann. Nie dość, że dzień wcześniej przegrała (z kretesem) w wyborach na prezydenta Krakowa, to jeszcze z początkiem nowego tygodnia musiała poprowadzić przesłuchanie Donalda Tuska w sprawie Amber Gold. A przesłuchanie to zdecydowanie nie było dla niej niczym przyjemnym. 

Okazało się bowiem, że świadek w sprawie ani myślał pokornie odpowiadać na pytania komisji. Wręcz przeciwnie, rzucał cięte riposty i ogólnie wyglądał na dość rozluźnionego. Niektórzy twierdzą nawet, że całość wyglądała tak, jakby to on przesłuchiwał zgromadzonych, a nie odwrotnie.  

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Choć sprawa Amber Gold jest poważna, choć dojście do prawdy ciągnie się latami, wczorajsze przesłuchanie przejdzie do historii nie jako to, na którym ustalono coś ważnego, lecz jako to, na którym, mówiąc kolokwialnie, Donald Tusk ''zaorał'' komisję.  

Jego odpowiedzi były miażdżące i krążą dziś po sieci jako swoisty poprawiacz humoru. 

                   

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Całe spotkanie obfitowało we wspaniałe smaczki. Donald Tusk mówił o pykaniu na klawiaturze, upominał panią Wassermann, że nie jest lekarzem, a na zarzut prowadzenia kampanii politycznej wypominał przewodniczącej komisji hipokryzję. Było naprawdę ciekawie!

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Nastroje po przesłuchaniu są zgoła odmienne. Prawa strona twierdzi, że Donald Tusk poległ, cała reszta winszuje mu klasy, spokoju, inteligencji i ciętej riposty. Jak było? Ocenę pozostawiamy każdemu z osobna. My wiemy jedno. Bawiliśmy się pysznie.    

Memy Memy Fot. Nowoczesny maoizm | FB

                        

Memy Memy Fot. JBWA | FB

               

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

            

Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

             

Memy Memy Fot. Twitter

          

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

                 

Memy Memy Fot. Twitter

              

Memy Memy Fot. Prawolewak | TT

             

Memy Memy Fot. Wykop.pl

            

Memy Memy Fot. Twitter

            

Więcej o:
Komentarze (167)
Donald Tusk zeznawał w sprawie Amber Gold i pokonał komisję
Zaloguj się
 • damtek

  Oceniono 165 razy 153

  Donald Tusk.
  Wielki polityk. Jestem dumna, że Polska ma kogoś takiego.
  Po dzisiejszym przesłuchaniu jestem chyba jeszcze bardziej z niego dumna, niż kiedykolwiek.
  Opanowanie, klasa, riposty, intelekt, charyzma, znów wygrana w wielkim stylu.
  Polak. I to jaki!
  Obserwator XY/twitter

 • biurokrata76

  Oceniono 130 razy 118

  To nie było 27:1. To było minimum 100:0. O sorry zero siedzi w swojej prokuraturce i przez 3 lata niczego nie znalazł. Brawo Donald. Highest respect.

 • franiux

  Oceniono 101 razy 97

  Wyobraźmy sobie sytuację, jest debata Tusk-Duda - Duda nigdy się nie zgodzi na udział w debacie prezydenckiej bo będzie zaorany. Sytuacja taka że Tusk wygra albo walkowerem, albo zaoraniem przeciwnika.

 • jugger

  Oceniono 86 razy 80

  Nie rozumiem tego szczucia Tuska za Amber Gold. Nie wnikam, czy był winien czy nie. Moim zdaniem zawiodła KNF i inne służby finansowe. Tusk był pośrednio z tymi organami państwa związany jako premier, ale z drugiej strony bez sensu mieć pretensję do szefa jak nie ma bezpośredniego wpływu na działalność danego organu. Dziwne jest tylko to, że wszyscy potępiają Tuska za Amber Gold gdzie ludzie stracili 800 mln zł, a nie potępiają Mateusza Morawieckiego za GetBack gdzie ludzie stracili 3000 mln zł. Obydwie firmy tak samo działały. Były wydmuszkami. Mam nadzieje, że kiedyś powstanie komisja od GetBack.

 • norman67

  Oceniono 78 razy 74

  Intensywna promocja Donalda T. na prezydenta przez PiS. Jarek, dziękuję!

 • damtek

  Oceniono 66 razy 60

  Panie prezydencie Andrzej Duda niech się pan szykuje jednak będzie stał koło pana prawdziwy mąż stanu, Donald Tusk potwierdził swoją obecność na obchodach.

  Madzia Wardzyniakowa/twitter

 • trollocaust

  Oceniono 63 razy 59

  Stwierdzenie Wasserman o biednych Polakach skrzywdzonych przez Amber Gold. Zanim się nie połasili na szybki zysk, nie byli biedni.

 • cozabadziew

  Oceniono 60 razy 54

  Cała Polska z nich się śmieje
  zaczynamy mieć nadzieję... :)

 • Piotr Adamczyk

  Oceniono 56 razy 52

  Z całej debaty wyciągam wniosek że PiS żąda sprawowania funkcji prokuratora przez wszystkich w państwie , prezydent , premier , minister edukacji itd itp mają robić za prokuratorów - a rozumiem że sędzią będzie złodziej księżyca stojący na drabince ( bo inaczej by tego księżyca nie sięgnął )

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX