Marsz Niepodległości zakazany. Narodowcy wieszczą koniec demokracji, obywatele się cieszą [MEMY]

Od lat, rok rocznie, ulicami Warszawy przechodził 11. listopada tłum ludzi z narodowcami na czele. W tym roku ktoś postanowił to w końcu ukrócić. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie chce zniszczeń i zamieszek, więc zakazała Marszu Niepodległości.
Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

O tym, że Marsz Niepodległości trudno nazwać pokojowym, wiadomo nie od dzisiaj. Przez lata Warszawa i warszawiacy zmagali się 11 listopada z najazdem chuliganów, którzy demolowali miasto, wywoływali bójki, ścierali się z policją. 

Zniszczone chodniki, race i pobicia to nie jedyny problem. Wśród maszerujących ulicami stolicy dumnie paradowali nacjonaliści. Na sztandarach mieli falangi, na transparentach hasła o Polsce dla Polaków i śmierci wrogom ojczyzny.

I choć od lat, rok w rok powtarzał się ten sam problem, nikt nic z nim nie robił. Aż do teraz...

Memy Memy Fot.. Memiczne promieniowanie tła | FB

W tym roku do akcji wkroczyła Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent Warszawy podjęła odważną decyzję i Marszu Niepodległości zakazała. To oczywiście spotkało się z ostrą i natychmiastową krytyką zwolenników zgromadzenia i jego organizatorów.

Ci twierdzą bowiem, że nigdy w stolicy 11 listopada nie było niebezpiecznie, a udział w Marszu biorą pokojowo nastawieni patrioci.

Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

Kiedy Hanna Gronkiewicz-Waltz ogłaszała swoją decyzję, w Sejmie trwały obrady. Na wieść o rozwiązaniu Marszu politycy zaczęli się kłócić. Były krzyki, przekrzykiwania i wyzywanie się od zbójów i idiotów. Zrobiło się naprawdę gorąco!

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Kiedy Marsz Niepodległości jeszcze miał się odbyć, prezydent Andrzej Duda ogłosił, że na niego nie pójdzie. Gdy okazało się, że zgromadzenie zostało rozwiązane, postanowił zorganizować własne.

11 listopada 2018 roku, ulicami Warszawy (tą samą trasą, jaka przewidziana była dla Marszu Niepodległości) przejdzie marsz państwowy.

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Jak na to wszystko reagują mieszkańcy stolicy? Przeprowadziliśmy małą sondę. Głosy były różne, jednak przeważały te osób z rozwiązania marszu zadowolonych.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

         

Memy Memy Fot. Adalbert Nocny | FB

          

Memy Memy Fot. Wykop.pl

              

Tegoroczny Marsz Niepodległości był zaskakująco spokojny. Obyło się bez demolowania miasta, ale nie jesteśmy pewni czy właśnie tak wygląda typowa polska rodzina Tegoroczny Marsz Niepodległości był zaskakująco spokojny. Obyło się bez demolowania miasta, ale nie jesteśmy pewni czy właśnie tak wygląda typowa polska rodzina Fot. Wykop.pl

          

Dzień Niepodległości Dzień Niepodległości

           

Więcej o:
Komentarze (71)
Marsz Niepodległości zakazany. Narodowcy wieszczą koniec demokracji, obywatele się cieszą [MEMY]
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 44 razy 34

  HGW robi rzecz słuszną. Ta rzecz zapewne będzie politycznie korzystna dla PO, a będzie problemem dla PiS - to osobna sprawa, ale przede wszystkim to rzecz słuszna.
  A to, że PiS ma problem, to sprawa i decyzja PiSu - gdyby PiS przez lata nie hodował narodowców, to dziś ta sytuacja nie byłaby dla PiSu takim problemem. To raz.
  A dwa: PiS został ZMUSZONY do wejścia w konflikt z ONR.
  PiS się tego konfliktu bał, Duda i Kaczyński przed ONRem uciekali, ale Hanka zmusiła PiS żeby stanęli ze swoimi przyjaciólmi z ONR pysk-w-pysk, jak świnia przed lustrem.
  Już nie ma ucieczki.
  Jak sobie pościelili, tak się wyśpią.

 • tomtg123

  Oceniono 30 razy 24

  ONR zaprosił do Polski oszołomów i faszystów z całego świata. Już ja to widzę, jak oni idą z Dudą i Morawieckim w ciepłym rodzinnym marszu po tym, jak marsz Dudy/Morawieckiego zastąpi marsz ONR......

  Sorry, ja bym z rodziną na taki marsz nie poszedł, nie tylko dlatego, ze mi towarzystwo Dudy i Morawieckiego nie odpowiada prawie tak samo jak towarzystwo ONR, ale też po prostu ze względów bezpieczeństwa.

 • vito60

  Oceniono 27 razy 21

  Dureń od ,,ciechana", myli przyczyny i skutki. Gdyby naziole nie robili zadymy, nie byłoby problemu. To nie HGW wywołuje zamieszki. Sugestia, że trzeba im pozwolić bo jak nie to awantura będzie jeszcze większą, to nic innego jak kapitulacja i okazanie słabości państwa.

 • wan20_3

  Oceniono 29 razy 21

  Ładnie tak się bełkocze ale to przecież odpowiedzialność nie może spaść na prezydent Warszawy. Policja na zwolnieniach lekarskich, JoJo czyli minister się schował, rząd i prezydent to samo. Kwaczor z czeredą Pisioreów pewnie zwieje jak co roku do Krakowa co miasto Warszawa ma pilnować porządku i wziąć odpowiedzialność za marsz napitych radykałów? Wystarczy, że oszczają i obrzygają miasto i ktoś to będzie musiał sprzątać.

 • tomtg123

  Oceniono 25 razy 21

  A najciekawsze, ze bardzo możliwe że jutro sąd uchyli decyzję HGW (na podobnej zasadzie jak decyzje prezydenta Lublina w sprawie Marszu Równości), ale to NIC nie zmieni, bo koniec-końców marsz ONR będzie uchylony decyzją Dudy/Morawieckiego...
  Stanie się jedno z dwojga - albo rozróba PiSu, policji i ONR na ulicach, albo wspólny marsz Dudy/Morawieckiego/ONR z nazistowskimi hasłami i racami i politykami PiS na czele.

  Sam nie wiem która z 2 możliwości jest dziś dla PiSu większą katastrofą.

 • ok-cham

  Oceniono 26 razy 20

  Nie chcom, ale muszom... stanąć na czele zadymy ONR. Hanka nieźle wkręciła rządowe i prezydenckie pacynki.

 • agnrodis

  Oceniono 19 razy 19

  Swietnie Hanka! Tak trzymac!

 • damtek

  Oceniono 21 razy 19

  Wystarczy zaprotestować pod sejmem żeby policja opublikowała Twój wizerunek na swoich stronach, ustaliła adres, przesłuchała i ukarała. Ale jeśli jesteś neofaszystą stajesz się w tym państwie świętą krową. Prokuratura od roku ogląda 100 godz. nagrań z marszu 2017 i NIC!
  Małgorzata/twitter

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX