Przy placu Piłsudskiego stanął kolejny pomnik. Tym razem uczczono Lecha Kaczyńskiego [MEMY]

W Warszawie, przy placu Piłsudskiego, stanął pomnik byłego prezydenta Polski, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej Lecha Kaczyńskiego. Monument jest tak duży, że przerasta nawet podobiznę stojącego obok marszałka Józefa Piłsudskiego.
Memy Memy Fot. Wykop.pl

Pomnik Józefa Piłsudskiego, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej, a teraz jeszcze Pomnik Lecha Kaczyńskiego. Przy i na jednym z najbardziej znanych warszawskich placów robi się coraz ciaśniej.

Tam, gdzie dotąd czczono poległych za Polskę żołnierzy i wielkiego marszałka, od niedawna czci się więcej. Najpierw z ziemi wyrosły schody, teraz ogromny monument - podobizna byłego prezydenta.  

Zobacz: W Polsce wiemy, jak stawiać pomniki. Te dwa są po prostu mistrzowskie [MEMY]

Memy Memy Fot. JBWA | FB

Pomnik ustawiono w Warszawie 7 listopada i szybko okazało się, jaki jest duży. Przy placu Piłsudskiego stanął monument na cześć prezydenta przewyższający podobiznę marszałka! Jak się to ma teraz do nazwy placu? Może trzeba ją zmienić?         

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Nie tylko rozmiar pomnika jest tu znaczący. Granitowy Lech Kaczyński ustawiony został bliżej płyty placu więc dużo bardziej rzuca się w oczy, niż stojący tuż przy ulicy Piłsudski. Który więc monument zdominuje przestrzeń? Ten mniejszy na uboczu, czy może ogromny, stojący bliżej środka?

Memy Memy Fot. Uwaga: Polska w dużych dawkach | FB

Uroczyste odsłonięcie pomnika planowane jest na 10 listopada, czyli w kolejną (choć nieoficjalną już) miesięcznicę smoleńską. 

Tymczasem ustawiania monumentu pilnował Marek Suski. Czy i wy widzicie to podobieństwo? Czyj pomnik czeka w Warszawie na odsłonięcie?

Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

             

Memy Memy Fot. Ośrodek dystrybucji prestiżu i pogardy | FB

            

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                  

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Wykop.pl

      

Memy Memy Fot. Wykop.pl

          

Memy Memy Fot. Głupie Linki | FB

                    

Memy Memy Fot. Twitter

           

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

                   

Memy Memy Fot. Uwaga: Polska w dużych dawkach | FB

            

Memy Memy Fot. Asz dziennik | FB

           

Więcej o: