Chorzy Wracają Do Pracy. Nadchodzi 11 listopada, policjanci kończą protesty [MEMY]

Strajk policjantów dobiegł końca, bo mundurowym obiecano podwyżki. Tymczasem już za chwilę Święto Niepodległości, które ktoś musi ochraniać. Tylko co z L4?
Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | tt

Ósmego listopada zakończył się (przynajmniej teoretycznie) trwający od lipca protest policjantów. MSWiA i służby mundurowe zawarli ze sobą porozumienie, a funkcjonariusze dostaną podwyżki i wrócą do służby. Nie od razu - wtedy, gdy skończy się ich L4.

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Tak się bowiem składa, że w ostatnim tygodniu mundurowi masowo przechodzili na zwolnienia lekarskie. Panująca wśród funkcjonariuszy epidemia zyskała nawet imię: psia grypa, a sami policjanci otwarcie mówili o zarazie, jaka panuje w ich szeregach i gdzie wirusa złapali. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | tt

Według nieoficjalnych danych na zwolnienia lekarskie przeszło w ciągu ostatnich dni nawet 40 tysięcy policjantów. To oczywiście niosło ze sobą ogromny problem logistyczny - kogo wysłać na służbę, jeśli w komisariacie nie ma ani jednego funkcjonariusza, bo wszyscy chorują?

Zobacz: Tysiące policjantów na L4, zamykane posterunki. 'Prosimy o kontakt pod 112'

Memy Memy Fot. Jbwa | FB

Tymczasem przełożeni zaczęli szukać sposobów, jak przywrócić zdrowie podwładnym. I tak w policji zaczęły się szantaże, groźby wstrzymania awansu czy próby przekupstwa.    

Jeden z dowódców tak straszyć miał jednego z przebywających na zwolnieniu lekarskim podwładnych: 

Musisz się liczyć z tym, że jak nie anulujesz zwolnienia, to będziesz miał anulowany CAŁY staż, tak jest dogadane z komendantem. A dla wybranych będziemy robić postępowanie

Zobacz: Protest policjantów. Przełożeni grożą mundurowym na L4 brakiem awansu. 'Mobbing, podżeganie'

     

Tymczasem minister Brudziński zaczął intensywnie zastanawiać się, dlaczego policjanci tak nagle, masowo zaczęli chorować. Myślał i wymyślił. Zrzucił to na jesienną słotę i typowe dla tego okresu przeziębienia. Przy okazji życzył też mundurowym szybkiego powrotu do zdrowia.

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

W obliczu wielkiego protestu i epidemii wśród policjantów, pojawił się jeszcze jeden problem: kto będzie ochraniał marsze w Święto Niepodległości?

Komendant główny policji Jarosław Szymczyk wymyślił, jak zachęcić policjantów do służby 11 listopada. Chciał dać każdemu, kto stawi się wtedy w pracy 1000 zł brutto premii. Coś jednak nie wyszło, bo żaden (tak, ŻADEN!) mundurowy na propozycję nie przystał. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Czemu policjanci nie chcą pracować 11 listopada? Odpowiedź na to pytanie jest akurat banalnie prosta. Wystarczy przypomnieć sobie, co tego dnia działo się swego czasu w Warszawie w czasie Marszu Niepodległości. Bójki, zamieszki, rzucanie w służby cegłami i zrzucanie winy na policyjnych prowokatorów. Kto chciałby z własnej woli pracować w takich warunkach?            

Memy Memy Fot. Andrzej Lach | TT

A jednak, porozumienie zostało podpisane, od nowego roku policjanci dostaną podwyżki, mogą więc teraz spokojnie wracać do pracy. Pytanie tylko, co z L4? Wszak ani nie można go odwołać, ani skrócić, a stawienie się na służbie w czasie zwolnienia jest zabronione prawnie. Wygląda więc na to, że do pracy 11 listopada pójdą ci nieszczęśnicy, którzy chorować planowali jedynie do piątku...              

Memy Memy Fot. Jbwa | FB

                      

Memy Memy Fot. Bajki polityczne | FB

              

Memy Memy Fot. Jbwa | FB

                 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

              

Więcej o:
Komentarze (49)
Chorzy Wracają Do Pracy. Nadchodzi 11 listopada, policjanci kończą protesty [MEMY]
Zaloguj się
 • smarekdarek

  Oceniono 58 razy 56

  A najśmieszniejsze (i najstraszniejsze) jest to, że MSWiA rządzi przestępca i złodziejaszek.

 • damtek

  Oceniono 44 razy 42

  Podobno Brudziński zaraz po tym jak uzdrowił 30 tys policjantów, chodził jeszcze po jeziorze, zanim wrócił do ministerstwa, gdzie na pamiątkę tego cudu rozmnożył w resorcie wino
  AmbasadaIIIRP/twitter

 • ukrai-niec

  Oceniono 20 razy 20

  Proponuję rozpocząć proces beatyfikacji min. Brudzińskiego. Procedura przewiduje konieczność udokumentowania cudu. Najczęściej są to przypadki uzdrowień. Do tej pory każdy święty miał 1,2, góra 3 takie przypadki. Min. Brudziński ma ich setki!!!!!

 • 8zorro

  Oceniono 19 razy 17

  Gdzie idziecie panowie do cholery
  Na L4...na L4...

 • wujekdolf

  Oceniono 16 razy 14

  psia grypa - tak to się kończy jak się nie szczepi.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 15 razy 13

  Ktory lekarz zaryzykuje swoim autorytetem i odwola swoje zwolnienie lekarskie?
  I zyska łatke lekarza ,ktorego mozna skorumpowac
  Gdzie jest autorytet policjanta ?
  Smiech ...

 • ugi12

  Oceniono 11 razy 11

  Dlaczego zachodni policjanci mają "większą odporność" i odchodzą na emeryturę tak jak inni pracownicy

 • jajek01

  Oceniono 13 razy 11

  Czekamy też , aż pan Zieliński poda się do dymisji....koniec z konfetti i łamaniem konstytucji ...

 • ireksz

  Oceniono 9 razy 9

  PiS patriotyzm i 'sluzba' ....no i oczywiscie przysiegali sluzyc pewnie na Konstytucje, aha;;
  Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej.... tere fere...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX