Co łączy KNF i szumidła? Jeden bank, jego właściciel i 40 milionów złotych [MEMY]

Leszek Czarnecki oskarżył szefa KNF - Marka Chrzanowskiego - o propozycję łapówki. Prezes Komisji Nadzoru Finansowego podał się do dymisji. Teraz mówi się, że to jedna z największych afer korupcyjnych w najnowszej historii Polski.
Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Komisja Nadzoru Finansowego nie ma się dziś zbyt dobrze. Wszystko przez ''Gazetę Wyborczą'' i artykuł, który ukazał się na jej łamach w ostatni wtorek. 

Dziennikarze wspomnianego dziennika dotarli bowiem do materiałów, które jawnie świadczyć mają o ogromnej aferze korupcyjnej z udziałem KNF właśnie.

Leszek Czarnecki, właściciel Getin Noble Banku oskarżył prezesa KNF Marka Chrzanowskiego o propozycję łapówki: bezpieczeństwo i przychylność dla banku za jedyne 40 milionów złotych.

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

Pieniądze z łapówki, będące równowartością jednego procenta wartości banku, trafić miały na konto podstawionego radcy prawnego. Dowody? Nagrania przekazane przez Czarneckiego prokuraturze. 

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Szef KNF na spotkanie z Czarneckim iść miał dobrze przygotowany - swoją rozmowę z nim próbował zagłuszyć. W obawie przed ewentualnym nagrywaniem, posłużył się ''szumidłami'', niestety dla niego, nieskutecznymi. 

Dyktafony Czarneckiego zadziałały i dzięki nim dziś światło dzienne ujrzały nagrania - dowody na propozycję łapówki. A Marek Chrzanowski z dnia na dzień stracił pracę i stał się głównym bohaterem wielkiej afery korupcyjnej. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Kiedy o sprawie łapówki proponowanej przez rządową instytucję milionerowi zrobiło się głośno, szefa KNF nie było w kraju. Jego losy ważyć się miały dopiero po jego powrocie z Singapuru, jednak ten już wcześniej podał się do dymisji. 

Gdy w końcu pojawił się na lotnisku w Warszawie, wyszedł z niego tylnym wyjściem, a czekających na niego dziennikarzy spisała policja.           

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Minister Sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro zapowiedział, że prokuratura zajmie się sprawą, podobne deklaracje złożył też premier Mateusz Morawiecki. Obaj politycy zapewnili, że stanie się to niezwłocznie. Kiedy? Tego niestety nie wiadomo. 

Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

Tymczasem cień padł na samego Mateusza Morawieckiego. Wszystko przez Małgorzatę Wassermann, która jeszcze niedawno, w czasie przesłuchania Donalda Tuska w sprawie Amber Gold zapewniała, że to premier odpowiedzialny jest za działania KNF, bo przecież to on ją nadzoruje. 

Pytanie tylko, czy w świetle ujawnionej właśnie afery, szefowa komisji Amber Gold podtrzymuje swoje zdanie...

Zobacz: Donald Tusk zeznawał w sprawie Amber Gold i pokonał komisję. Takich odpowiedzi się raczej nie spodziewali [MEMY]

Memy Memy Fot. Ra Duch | TT

W czasie, gdy media w całej Polsce żyją łapówką KNF, TVP trochę jakby milczy, lub przynajmniej próbuje udowodnić, że to nie ważne.

Owszem, w wieczornym wydaniu wtorkowych wiadomości pojawiła się informacja o oskarżeniu o łapówkę, pojawiła się też informacja o dymisji szefa KNF. Ponadto dziennikarze zapewnili, że śledztwo nie jest potrzebne, bo państwo już skutecznie zajęło się sprawą, ''Gazeta Wyborcza'' jest nierzetelna, bo w materiale pomyliła jedno nazwisko, a sam oskarżający Marka Chrzanowskiego - Leszek Czarnecki był agentem SB o pseudonimie ''Ernest''. 

Memy Memy Fot. Ra Duch | TT

           

Memy Memy Fot. Twitter

            

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Bóg | TT

             

Memy Memy Fot. Ra Duch | TT

            

Memy Memy Fot. Bóg | TT

             

Memy Memy Fot. Cały czas się uczę | TT

              

Memy Memy Fot. Bajki polityczne | FB

            

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

            

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

              

Memy Memy Fot. Zbliżeniowy | FB

                 

           

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

              

Memy Memy Fot. Bajki Polityczne | FB

             

Memy Memy Fot. Wykop.pl

            

Memy Memy Fot. Wykop.pl

               

Więcej o:
Komentarze (41)
Afer w KNF - Memy. Co łączy KNF i szumidła? Jeden bank i 40 milionów złotych
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 36 razy 32

  Wiemy że chrzanowski składał ofertę korupcyjną, ale nie wiemy w imieniu którego pisuara?

 • justas32

  Oceniono 31 razy 31

  Myślałem że PiS to partia idiotów - ale aż tak głupi żeby nie wiedzieć gdzie leży pieniądz to oni jednak nie są ...

 • sil.m

  Oceniono 26 razy 24

  Mają program doskonały - Program budowy szkaradnych pomników który nabiera tempa a metropolita Sasin przestał bełkotać o wielkiej Wa-wie i zaczął stawiać pomniki trunkowego Lecha co przez Kaina dał nura w mech. Gdyby te pieniądze przeznaczyli na przedszkola z tablicami upamiętniających tych co zginęli tragicznie pod Smoleńskiem to 100 nowych przedszkoli by było na 100-lecie odzyskania niepodległości a w nich wychowywano by nasze dzieci ale priorytet , ego JK są ważniejsze a 250mln poszło w dym i dla kulsonów by ochraniali nazioli . W okresie 01-07_2018r na reklamy w pisowskich periodykach przeznaczyli 38 mln zł. Ile nowoczesnych urządzeń można by było kupić za te pieniądze na oddziały geriatryczne z naklejką reklamową za 10zł lub w przedszkolach zafundować obiady dzieciom i ulżyć rodzicom?
  To jest machina przestępcza. Jeśli w 1991 roku Glapiński, minister GPiB, potrafił przeprowadzić specjalną ustawę by zakon PC a potem PIS mógł się uwłaszczyć na państwowym majątku, to znaczy że ta mafijna struktura działa od początku trwania III RP – dzisiaj wspólnie ze Slajdem MM kamuflują przekręty w SKOK-ach. I nie sądzę, że takie wały może robić ktokolwiek bez wiedzy wierchuszki. To Duda mógł sobie wyłudzać jakieś nędzne kilkanaście tysiaków za lewe diety i km bez wiedzy wierchuszki.
  I ciekawy wątek, czyli Bierecki , któremu bank Czarneckiego odmówił przyjęcia w depozyt kilkudziesięciu baniek - w domyśle - pieniędzy, które mogły być wyprowadzone ze Skok-ów zostanie prześwietlony . Czarnecki sugeruje, ze oficjalnie powiadomił KNF o tym i ma na to kwity. Z zainteresowaniem czekam, czy ktoś publicznie zapyta Biereckiego o legalność tej kasy.

 • ex-con

  Oceniono 24 razy 24

  Bo nagrywać to my, a nie nas!

 • banan125

  Oceniono 22 razy 20

  tan Chrzanowski jak się okazuje, jest ciężkim idiotą - te 'szumidła' służą do zagłuszania sygnału radiowego, a nie akustycznego .. nic dziwnego że wstawili takiego słupa na szefa KNF - prezes spodziewał się wyrwać dla PIS wielką kasę ... atu KLOPS - i jak pn asie czuje panie Prezesie Kaczyński ?

 • jxl82

  Oceniono 22 razy 20

  Kto dyktafonem wojuje, ten... Znasz to Mateusz?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 19 razy 17

  PiS - grupa trzymająca władzę :-)

 • herbat

  Oceniono 19 razy 17

  To nie był jego długopis. Ten długopis to pozostałość po poprzedniej ekipie.

 • farsizm

  Oceniono 16 razy 16

  Wymiana Szydło na bankstera Pinokia opłaciła by się PiSowcom, gdyby nie to jedno chu..we szumidło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX