Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński spotkali się w sądzie. Teraz już wiemy, czemu ten pierwszy był prezydentem [MEMY]

W gdańskim sądzie odbyła się rozprawa przeciwko Lechowi Wałęsie. Jarosław Kaczyński oskarżył go o obrazę dóbr osobistych, ale do ugody nie doszło. Tuż przed wejściem do sali panowie troszeczkę się pokłócili.
MEMY MEMY Fot. Anonimowy Internauta | TT

Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński spotkali się w sądzie. Memy

W 2016 roku Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku serię wpisów, w których sugerował między innymi, że to Jarosław Kaczyński ponosi winę za katastrofę smoleńską. Były prezydent pisał wtedy, że w ostatniej rozmowie telefonicznej Jarosław kazał swojemu bratu Lechowi lądować w Smoleńsku. Ale to nie wszystko. Lech Wałęsa sugerował także, że Jarosław Kaczyński nie jest zdrowy i zrównoważony.

Wszystko to prezesowi PiS oczywiście się nie spodobało, wytoczył więc byłemu działaczowi Solidarności proces o obrazę dóbr osobistych. I właśnie dlatego obaj panowie spotkali się 22 listopada w gdańskim sądzie.

MEMY MEMY Fot. Anonimowy Internauta | TT

Jarosław Kaczyński żąda teraz od Lecha Wałęsy przeprosin i wpłacenia 30 tysięcy złotych na cele charytatywne. Czy tak się stanie, zdecyduje sąd, ale dopiero 6 grudnia. Na ostatniej rozprawie werdykt nie został bowiem podjęty.

Obu skłóconym politykom zaproponowano ugodę, na tę jednak nie przystali.

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

Zarówno na sali sądowej jak i przed nią, nie obyło się bez gorzkich słów.

W czasie procesu Wałęsa podtrzymywał swoje oskarżenia. Kaczyński za to stwierdził, że bardzo surowo ocenia kwalifikacje intelektualne swojego przeciwnika.

Ponadto prezes PiS wspomniał, że już w latach 80-tych on i jego brat słyszeli, że Lech Wałęsa to agent SB. Co ciekawe, wcześniej, przed salą sądową powiedział coś, co może niektórych mocno zbić w takim wypadku z tropu.

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

Przed salą sądową doszło bowiem do krótkiej wymiany zdań między panami. Obaj nazwali siebie nawzajem pomyłkami. Wałęsa żałował, że zrobił z Kaczyńskiego ministra, Kaczyński, że z Wałęsy prezydenta.

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

Na tym nie koniec jednak ciekawostek z rozprawy. Gdy Jarosław Kaczyński zobaczył, jak ubrał się jego przeciwnik, zrobił zdziwioną minę i prychnął. Śmiech wywołała koszulka z napisem ''Konstytucja''.       

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

            

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

         

MEMY MEMY Fot. Ra Duch | TT

          

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

         

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

            

Memy Memy Fot. Wykop.pl

              

MEMY MEMY Fot. Twitter

     

Więcej o: