Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński spotkali się w sądzie. Teraz już wiemy, czemu ten pierwszy był prezydentem [MEMY]

W gdańskim sądzie odbyła się rozprawa przeciwko Lechowi Wałęsie. Jarosław Kaczyński oskarżył go o obrazę dóbr osobistych, ale do ugody nie doszło. Tuż przed wejściem do sali panowie troszeczkę się pokłócili.
MEMY MEMY Fot. Anonimowy Internauta | TT

Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński spotkali się w sądzie. Memy

W 2016 roku Lech Wałęsa zamieścił na Facebooku serię wpisów, w których sugerował między innymi, że to Jarosław Kaczyński ponosi winę za katastrofę smoleńską. Były prezydent pisał wtedy, że w ostatniej rozmowie telefonicznej Jarosław kazał swojemu bratu Lechowi lądować w Smoleńsku. Ale to nie wszystko. Lech Wałęsa sugerował także, że Jarosław Kaczyński nie jest zdrowy i zrównoważony.

Wszystko to prezesowi PiS oczywiście się nie spodobało, wytoczył więc byłemu działaczowi Solidarności proces o obrazę dóbr osobistych. I właśnie dlatego obaj panowie spotkali się 22 listopada w gdańskim sądzie.

MEMY MEMY Fot. Anonimowy Internauta | TT

Jarosław Kaczyński żąda teraz od Lecha Wałęsy przeprosin i wpłacenia 30 tysięcy złotych na cele charytatywne. Czy tak się stanie, zdecyduje sąd, ale dopiero 6 grudnia. Na ostatniej rozprawie werdykt nie został bowiem podjęty.

Obu skłóconym politykom zaproponowano ugodę, na tę jednak nie przystali.

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

Zarówno na sali sądowej jak i przed nią, nie obyło się bez gorzkich słów.

W czasie procesu Wałęsa podtrzymywał swoje oskarżenia. Kaczyński za to stwierdził, że bardzo surowo ocenia kwalifikacje intelektualne swojego przeciwnika.

Ponadto prezes PiS wspomniał, że już w latach 80-tych on i jego brat słyszeli, że Lech Wałęsa to agent SB. Co ciekawe, wcześniej, przed salą sądową powiedział coś, co może niektórych mocno zbić w takim wypadku z tropu.

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

Przed salą sądową doszło bowiem do krótkiej wymiany zdań między panami. Obaj nazwali siebie nawzajem pomyłkami. Wałęsa żałował, że zrobił z Kaczyńskiego ministra, Kaczyński, że z Wałęsy prezydenta.

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

Na tym nie koniec jednak ciekawostek z rozprawy. Gdy Jarosław Kaczyński zobaczył, jak ubrał się jego przeciwnik, zrobił zdziwioną minę i prychnął. Śmiech wywołała koszulka z napisem ''Konstytucja''.       

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

            

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

         

MEMY MEMY Fot. Ra Duch | TT

          

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

         

MEMY MEMY Fot. Wykop.pl

            

Memy Memy Fot. Wykop.pl

              

MEMY MEMY Fot. Twitter

     

Więcej o:
Komentarze (231)
Kaczyński i Wałęsa spotkali się w sądzie. A ludzie robią MEMY
Zaloguj się
 • mejerewa

  Oceniono 83 razy 77

  Wałęsa zjednoczył wokół wspólnej sprawy 10 mln Polaków.
  Kaczyński skłócił Polaków jak nikt nigdy wcześniej.

 • jack_flash

  Oceniono 72 razy 66

  Walesa mial to czego inni nie mieli lub nie potrafili wykorzystac. Odwage, determinacje, zdrowy rozsadek. Kulminacyjnym punktem jego dzialalnosci bylo wyprowadzenie wojsk sowieckich z Polski. Bez jednego wystrzalu. Wystarczylo, ze porozmawial z Jelcynem. Dokonal tego sam.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 52 razy 52

  Kaczyński jest zdecydowanie asocjalnym psychopatą. O żyje w zupełnie innym, ułudnym świecie gdzie wydaje mu się, że cały świat winien się naginać do jego bolszewickich zachcianek. Dowodzi tego dobitnie wymiana przed salą sądową. Ale nie ta o zrobieniu Wałęsy prezydentem; ta tylko świadczy, że jest ekstremalnym megalomanem. Chodzi mi o tę zaczynającą sie od "Z Konstytucji się pan Jarek śmieje". Abstrahując od faktu, że czterdzieści lat temu ten konus nie był panem Jarkiem, tylko g...em pod pierzyną u mamy, ten kieszonkowy duce domaga sie od policjantów by interweniowali w sytuacji, w której nie zostało naruszone żadne prawo tylko dlatego, że on sobie "nie życzy".

  Nic dziwnego, że porusza się tylko między Sejmem, Nowogrodzką i Żoliborzem. Poza tymi rewirami pisowskim sykofantom trudno byłoby utrzymać iluzję "miłującego go suwerena". A znając brak jakichkolwiek kompetencji wśród pisiorni, oni nawet potiomkinowskich wiosek nie potrafiliby zbudować.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 48 razy 46

  Nie, no Kaczyński jest ewidentnie niezrównoważony psychicznie. Ten człowiek ma poważne zaburzenia.

  Wałęsa ma rację.

 • tay2

  Oceniono 41 razy 39

  Więcej miesięcznic Panie Jarku
  Więcej wrzasków o zdradzieckich mordach.
  Więcej o Polakach drugiego sortu.
  Więcej.

 • agnrodis

  Oceniono 22 razy 22

  Nastapil wysyp Rydzykowo-sowieckich troli ze Szkoly Medialnej Propagandy z Torunia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Po to Rydzyk, agnet #1 Putina zalozyl ta szkole.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX