Ambasador Mosbacher skarży się na ograniczanie wolności mediów. Skąd pomysł, że to polski problem? [MEMY]

Ambasador USA w Warszawie - Georgette Mosbacher - napisała list, w którym stwierdziła, że polskie media nie są wolne. Nie spodobała jej się postawa polityków wobec stacji TVN w związku z głośnym reportażem o neonazistach.
Memy Memy Fot. Wykop.pl

Premier Mateusz Morawiecki musiał być wyjątkowo niezadowolony, gdy na jego biurku wylądował list od amerykańskiej ambasador. Georgette Mosbacher skarżyła się w nim na postawę polityków i ich działania w związku z materiałem TVN o urodzinach Hitlera. 

O co właściwie chodzi? O to, że zdaniem niektórych rządzących działania dziennikarzy TVN to prowokacja, a sama stacja musi mierzyć się teraz z oskarżeniami o manipulację i mówienie ludziom nieprawdy. 

To zaskakujące, że osoby publiczne atakują dziennikarzy, którzy wypełniają zadania niezależnych mediów w demokracji tętniącej w Polsce

- napisała ambasador i dodała, że to oburzające, iż polski rząd bardziej interesuje się ''podawaniem w wątpliwość intencji dziennikarzy i próbie powiązania stacji TVN z ekstremizmem'' niż działaniami przeciwko grupom ekstremistycznym. 

Memy Memy Fot. ToNiePrzejdzie | TT

To jednak nie wszystko. Georgett Mosbacher wyraziła w liście nadzieję, że rząd Mateusza Morawieckiego przestanie atakować i ścigać niezależnych dziennikarzy. Dodała także, że sprawę tę koniecznie trzeba rozwiązać, bo stoi na przeszkodzie do zrobienia ''wielu ważnych rzeczy''.    

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

List ambasador, jak łatwo się domyślić, nie spodobał się naszym rządzącym. Szybko okazało się, że krytyka rządu to istny skandal dyplomatyczny, a sama Mosbacher powinna jak najszybciej za zniewagę przeprosić. 

W sprawie posypały się krytyczne komentarze, my zaś wybraliśmy swój ulubiony - ten w którym widać, jak niektórzy politycy odczytują nieprzychylne sobie media.

                    

Memy Memy Fot. Boris | TT

Choć początkowo autentyczność listu podawana była w wątpliwość, sam rzecznik prezydenta przyznał, że ambasador takowy do premiera wysłała. To samo (poniekąd) zrobiła ambasada, podając, że nie może komentować oficjalnej korespondencji Georgetty Mosbacher. 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Głos w sprawie spłynął też wprost z samej Ameryki. Departament Stanu USA zapewnia, że w swoim liście ambasador Mosbacher reprezentuje ich wartości, a swoją pracę w Polsce wypełnia świetnie. Rodacy pani ambasador nie mają w tej sprawie nic do zarzucenia!

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Do treści listu odnieść musieli się też w końcu przedstawiciele polskiego rządu. Oficjalne oświadczenie w tej sprawie wydała rzecznik Joanna Kopcińska. Czego się dowiedzieliśmy? Że Polska tak samo jak USA ceni sobie wolność słowa i w żaden sposób nie ogranicza wolności mediów. 

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Jako ostatnia (jak na razie) głos w sprawie listu zabrała jego autorka. Mosbacher zapewniła, że relacje między Polską i USA są bardzo dobre, a jej zależy, by było tak nadal. Jedną z najważniejszych wartości dla Amerykanów jest zaś wolność słowa, mediów i intelektualnego dyskursu.         

Memy Memy Fot. Ra Duch | TT

               

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Wykop.pl

Tymczasem o wolności mediów i ich politycznym zacięciu mówi się w Polsce nie od dzisiaj. Mało kto nie słyszał jeszcze na przykład opinii, że TVN kierowany jest przez Niemców/Żydów i to stacja antypolska, a z drugiej strony, z innego punktu widzenia, że TVP jest polityczną tubą PiS.        

Memy Memy Fot. Wykop.pl

               

Memy Memy Fot. TVPi Korea | TT

                   

Memy Memy Fot. Wykop.pl

               

Memy Memy Fot. Piękni Chłopcy Prawicy | FB

                

Memy Memy Fot. Piknik na skraju głupoty | FB

              

Memy Memy Fot. Nowoczesny maoizm | FB

               

Memy Memy Fot. Wykop.pl

              

Memy Memy Fot. Ośrodek dystrybucji prestiżu i pogardy | FB

                 

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

           

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

           

Więcej o:
Komentarze (24)
Ambasador Mosbacher skarży się na ograniczanie wolności mediów. Skąd pomysł, że to polski problem? [MEMY]
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 38 razy 38

  Moje uznanie dla autora mema "Dyplomaci z Prawa i Sprawiedliwości odpisują na list Ambasadora Stanów Zjednoczonych".
  Genialne skojarzenie :)

 • dzi1a

  Oceniono 15 razy 15

  Czy ten spocony koleś który odziedziczył po swojej babce 60-70 dużych baniek już je gdzieś w końcu ulokował ?

 • bialarawska

  Oceniono 8 razy 8

  Mem z Kozakamu piszącym do sułtana jest przegenialny

 • didej007

  Oceniono 6 razy 6

  Więcej czadu! Nie liczmy na program Platformy, liczmy jedynie na satyryków! Nb., dlaczego polskie kabarety tak boją się polityki?

 • bialarawska

  Oceniono 4 razy 4

  Tutaj probka naszej dyplomacji www.nieznanahistoria.pl/list-kozakow-do-sultana/

 • kuba_wu

  Oceniono 2 razy 2

  Kochani pisowcy!
  Departament Stanu, podległy prezydentowi USA, napisał jasno i wyraźnie, że pani Mosbacher, osobista przyjaciółka Trumpa, robi tu świetną robotę, i ma ich pełne poparcie.

  I jak się teraz z tym czujecie, po fikołkach jakie wyprawialiście przed Trumpem w czasie jego gospodarskiej wizyty, po płaszczeniu się Dudy w Białym Domu, po "Forcie Trump"? Po tym całym uwielbieniu? Jak znosicie tę nagłą woltę, jaką serwują wam patriotyczne media?

  I nie, pani ambasador nie uwłacza (jak piszą niektórzy) Polsce i Polakom. Ja nie jestem adresatem tego listu, i w żadnym stopniu się z nim (i jego formacją) nie identyfikuję.
  Adresatem jest zaś niejaki Morawiecki, a nie, sorry: MorawEICKI, HA HA HA...

 • mydelko.fa

  Oceniono 19 razy -15

  TVP: "PiS jest najfajniejszy na świecie" - warte mema!
  GW: "Premier Kanady jest najlepszy" - postępowe i nowoczesne!

 • kocica66

  Oceniono 29 razy -27

  Ta cala mosbaher/ robi ebledy ,bo nie interesuje mnie kobieta,kotra /dla mnie jest nikim / pozwala sosbie na robienie bledow w nazwiskach najwekszych loskich przedstawicieli wladz .tym wlsnie ublizyla takz emnie wiec nie ma dla niej zadneogszacunku a powiedzenie,ze ona robi dobra robote dla biznesu USA przekonuje mnie ,ze nie powinnna tu zagrzac dluzej miejsca.co dobre dla amerykanow nie jest dobre dla nas a wiec takie osoby nie maja tu miejsca . Polacy domagajmy si ewyrzucenia z kraju kobiety ,ktora tak bardzo obrazila naszych wodzow a sama reprezentuje tak niewiele -nie zna podstawowych pojec no chociazby slowo wolnosc ,demokracja .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX