Pociąg do nieba jednak nie pojedzie. A ludzie tak liczyli na zbawienie w wagonie [MEMY]

Podróżni Kolei Małopolskich dostali nietypową szansę. Miast w kościele, do spowiedzi mieli okazję pójść w pociągu. Ale nie pójdą, bo przez medialną burzę spółka szybciutko wycofała się z innowacyjnego pomysłu.
Memy Memy Fot. Wykop.pl

Święta Bożego Narodzenia to dla większości Polaków bardzo ważny okres. Jedni obchodzą je dla tradycji, inni (i to podobno zdecydowana większość) ze względu na wiarę. A dominująca w naszym kraju wiara katolicka zakłada, że świętować powinno się z czystym sumieniem i duszą, a co za tym idzie - wolnym od grzechów. 

Na wizytę w kościele tuż przed świętami czasu może nie starczyć, zwłaszcza, jeśli ktoś podróżuje i na wigilijną kolację musi dojechać wiele kilometrów. Dla tych, którzy w drogę wybierają się pociągiem, kolejarze z Małopolski przygotowali specjalną akcję.

Memy Memy Fot. Anonimowy Internauta | TT

Polskę obiegła ostatnio cudowna wiadomość: Koleje Małopolskie wypuszczą na tory przed świętami pociągi, w których będzie można się wyspowiadać. 21 i 24 grudnia podróżni nie będą musieli martwić się brakiem czasu na pójście do kościoła i szukaniem księdza w konfesjonale. Konfesjonał poniekąd sam do nich przyjdzie.              

Memy Memy Fot. Sekcja Gimnastyczna | FB

Kiedy Polacy z zainteresowaniem zaczęli rezerwować bilety na wybrane trasy Kolei Małopolskich, okazało się, że akcja raczej się niestety nie odbędzie. A wszystko podobno przez wielkie zainteresowanie krwiożerczych mediów.

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

Na oficjalnym kanale Kolei Małopolskich na Facebooku pojawił się wpis, w którym przedstawiciele spółki przyznają, że nad tematem dyskutowali, ale nikt żadnych wiążących kroków w tym kierunku nie podjął. 

Memy Memy Fot. Sekcja gimnastyczna | FB

Wygląda więc na to, że każdy, kto planował wyspowiadać się w pociągu, musi obejść się smakiem. Przykro nam, wizyta w kościele będzie przed świętami konieczna. Mimo tradycyjnych, pociągowych opóźnień. 

Memy Memy Fot. Wykop.pl

          

Memy Memy Fot. Erzet | TT

            

Memy Memy Fot. Wykop.pl

              

Memy Memy Fot. Wykop.pl

                

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

               

Memy Memy Fot. Memy gorszego sortu | FB

             

Memy Memy Fot. Wykop.pl

              

Więcej o: