Obciachowa lista przebojów. Wybierz najgorszy polski teledysk wszech czasów [WIDEO]

Wakacje trwają w najlepsze, a hitu brak, dlatego redakcja Deseru proponuje plebiscyt na "alternatywny" przebój tego lata. Dzisiejszym piosenkom brakuje serca, lekkości i przaśnej energii, jaką ociekała polska muzyka z lat 80 i 90, więc to właśnie tam postanowiliśmy ich szukać. Oto, naszym zdaniem, najciekawsze perełki znalezione w sieci. Zasady są trzy: teledysk musi być oficjalny, obciachowy, a artysta z Polski. Czekamy na Wasze propozycje.

Lubelski full

 

Doskonałe połączenie peruwiańskiej muzyki ludowej i ducha Ace of Base z góralskim akcentowaniem w zwrotkach. A do tego liderka wije się jak kobra, oplatając sobie słuchacza wokół małego palca. Nie możemy przestać słuchać.

Mc Diva - Dziewczyna z St. Pauli

 

Polski power dance. Szczególne wrażenie zrobiły na nas hultajska partia skrzypiec i enigmatyczna wstawka drugiego wokalisty. O nowatorskich ujęciach nawet nie trzeba wspominać.

Duo Night - Ekologiczna dziewczyna

 

Przesłanki kompozytora tego "przeboju" są czyste jak woda w strumyku, a teledysk to gejzer nowatorskich i ekologicznych rozwiązań. Perkusja ze śmietników czy flet z banana przetarły szlaki nowym bio-instrumentom.

Cover Up - Zenek

 

Znowu power dance. Tym razem w wydaniu młodzieżowym, czyli trochę rapu, okulary przeciwsłoneczne i ogrodniczki.

Danuta Lato - Touch my heart

 

Polskie italo disco. Zaskoczyło nas jak mało osób po obejrzeniu klipu potrafiło powiedzieć, jakiego koloru włosy ma Danuta.

Papa Dance - Kamikaze wróć

 

Papa Dance miewali swoje momenty. Ich płyta "Poniżej krytyki" to dla wielu klasyk polskiej muzyki rozrywkowej. Dla nas "Poniżej krytyki" to idealny opis tego, co zaraz zobaczycie. Czego tutaj nie ma...

Więcej o: