Wybory 2011: Najpiękniejsze kandydatki do Sejmu i Senatu [ZDJĘCIA]

Polityka - wbrew obiegowej opinii - nie jest tylko i wyłącznie domeną mężczyzn w typie macho i statecznych pań w okularach i z aktówką. Jest w niej także miejsce na młode, piękne i ambitne przedstawicielki partii. Oto dziewięć z nich: największych piękności tegorocznych wyborów.
Sylwia Ługowska, PiS Sylwia Ługowska, PiS (fot. za SylwiaLugowska.pl)

Sylwia Ługowska (PiS)

Sylwia Ługowska, zwana "aniołkiem Prezesa" to jedna z faworytek tegorocznych wyborów parlamentarnych. Absolwentka pedagogiki specjalnej, studentka europeistyki, od 2007 członkini forum młodych Prawa i Sprawiedliwości.

.
Fot. Facebook

Kandydatka ma być rzeczniczką młodych, zwłaszcza studentów. Zamierza walczyć o utrzymanie bezpłatnej edukacji wyższej, także dla osób studiujących (tak jak ona) kilka kierunków.

Startuje z miejsca 5. na łódzkiej liście Prawa i Sprawiedliwości.

Serafina Ogończyk-Mąkowska, ODS Serafina Ogończyk-Mąkowska, ODS (fot. za Facebook)

Serafina Ogończyk-Mąkowska (ODS)

Inicjatywa ''Obywatele do Senatu'' Rafała Dutkiewicza wystawia w nadchodzących wyborach aż 48 kandydatów. Jednak prawdziwym asem w rękawie prezydenta Wrocławia jest pochodząca z Ciechanowa Serafina Ogończyk-Mąkowska.

serafina ogończyk-mąkowska, obywatele do senatu, piękna
(fot. Facebook)

Pisząc o Serafinie do głowy przychodzi przede wszystkim sformułowanie ''kobieta sukcesu''. Jest redaktor naczelną magazynu Business&Beauty, członkinią Business Centre Club, organizatorką konkursów Miss Polonia. Poza tym, wygląda na jedną z najpiękniejszych kandydatek tegorocznych wyborów.

Kandyduje z 39. okręgu, czyli powiatów: mławskiego, płońskiego, ciechanowskiego, przasnyskiego i żuromińskiego.

Magdalena Ogórek, SLD Magdalena Ogórek, SLD (fot. Facebook)

Magdalena Ogórek (SLD)

Wygląda na to, że na scenie politycznej zajaśniała nowa gwiazda lewicy. Na listach SLD na Śląsku pojawiła się Magdalena Ogórek, często pojawiająca się w towarzystwie Grzegorza Napieralskiego.


(fot. Facebook)

32-latka obroniła tytuł doktora nauk humanistycznych, wydała książkę, występowała w filmach i serialach oraz brała udział w kampanii prezydenckiej Napieralskiego jako członkini jego sztabu wyborczego i asystentka.

Obecnie startuje z 2. pozycji w okręgu 30 - w Rybniku.

Krystyna Wróblewska (PO)

Tytuł magistra pedagogiki, własna firma, fundacja, 19-letnia córka... Zaraz, o co chodzi? Choć kandydatka Platformy Obywatelskiej wygląda jak studentka drugiego roku, jest już doświadczoną, 40-letnią kobietą.

08.09.2011 WROCLAW , KRYSTYNA WROBLEWSKA KANDYDATKA NA POSLANKE Z RAMIENIA PLATFORMY OBYWATELSKIEJ .
FOT . MIECZYSLAW MICHALAK / AGENCJA GAZETA  
SLOWA KLUCZOWE:
POLITYKA WYBORY KAMPANIA PLATFORMA OBYWATELSKA
Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta

"Przekroczyłam magiczną granicę wieku i postanowiłam rozwijać się na innych płaszczyznach - tłumaczyła, dystansując się z lekka od swojego atrakcyjnego wyglądu. - Do polityki chciałabym wnieść nie urodę, ale swoje doświadczenie."

Według niej, w parlamencie potrzebna jest świeża krew. Niestety, pani Krystyna startuje z przedostatniego miejsca na wrocławskiej liście, co drastycznie zmniejsza jej szanse. Niemniej jednak wspieramy ją i liczymy na sukces wyborczy pięknej kandydatki.

Magdalena Wichrowska, PSL Magdalena Wichrowska, PSL (fot. za magdalenawichrowska.blog.onet.pl)

Magdalena Wichrowska (PSL)

Magda Wichrowska, to - jak pisze o sobie - "jedna z nielicznych kobiet w Sejmie". Dokładniej rzecz ujmując, pracuje w KP PSL jako doradca ds. gospodarczych i finansów.

Pochodząca z Aleksandrowa Kujawskiego 30-latka jest związana z PSL-em od 2003 roku. Skończyła studia na toruńskim UMK, specjalizuje się w finansach i rachunkowości.

Startuje z 6. miejsca w okręgu toruńsko-włocławskim. Niestety, nie wiemy nic więcej na temat tej pięknej pani.

Karina Szewczyk, SLD Karina Szewczyk, SLD (fot. wCzestochowie.pl)

Karina Szewczyk (SLD)

Kandydatka Sojuszu Lewicy Demokratycznej kandyduje z 11. miejsca w okręgu częstochowskim. Do tej pory wsławiła się kontrowersyjnymi plakatami wyborczymi z hasłem "Polska wita Ślązaków!".

Jak sama powiedziała, była to "świadoma prowokacja" wymierzona w Ruch Autonomii Śląska. Celem było zwrócenie uwagi na "negatywne balansowanie na emocjach", które może "zagrozić jednolitości całego kraju".

Nas jednak interesuje głównie z powodu swojej ponadprzeciętnej urody. Mamy nadzieję, że wyróżnia się także kompetencją i intelektem.

Dagna Karkowska, RPP Dagna Karkowska, RPP (fot. za Goldenline.pl)

Dagna Karkowska (RPP)

Dagna to częstochowianka startująca z list Ruchu Poparcia Palikota. Startuje z 3. pozycji. Według serwisu Goldenline kandydatka studiuje Europeistykę, zamierza promować Polskę na arenie międzynarodowej i nie obawia się "nowoczesnych (!) zmian".

Z Dagną Karkowską u boku też nie obawiamy się zmian. Nawet tych najbardziej nowoczesnych.

Magdalena Żuraw, PiS Magdalena Żuraw, PiS (fot. za ''Super Express'' z dn. 29.07.2011)

Magdalena Żuraw (PiS)

Kolejny "aniołek Prezesa" to młoda i urocza Magdalena Żuraw. Pojawiła się jako numer 4. na bydgoskiej liście Prawa i Sprawiedliwości. Pochodzi z Warszawy. Nie przepada za kobietami robiącymi karierę, choć sama właśnie to robi. Wyborcom obiecuje, że jeżeli trafi do Sejmu, przeprowadzi się do Bydgoszczy na stałe.

Cóż. Przynajmniej trudno jest jej zarzucić, że obiecuje gruszki na wierzbie. Za cenę mandatu poselskiego moglibyśmy się przeprowadzić. Nawet do Bydgoszczy...

Piękna Ciunkiewiczowa i tajemnica zaginionych futer. Wielki skandal z lat 30. [FOTO] >>

"Trudne sprawy": z tego śmieje się cała Polska. Poznaj najlepszych bohaterów [FOTO] >>

Więcej o: