Reklama technikum z Sosnowca miażdży. Nudne reklamy uczelni to przeszłość? [HITY SIECI]

Do tematu edukacji zazwyczaj podchodzi się w reklamie zachowawczo. Pokazuje się uśmiechnięte twarze, pogoń za wykształceniem, świetlaną przyszłość, która (podobno) czeka absolwentów. Ewentualnie robi się LipDuba. Problem w tym, że wszystkie te scenariusze są strasznie nudne. Jako odtrutkę na sztampowe klipy, prezentujemy sześć reklam niebanalnych:
Fot. YouTube Fot. YouTube Fot. YouTube

Mistyczne technikum elektroniczne z Sosnowca

Nietypowa reklama Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu staje się powoli hitem polskiej sieci. Efekty specjalne, duchy wchodzące głównemu bohaterowi na ambicję, Mufasa w chmurach - to wszystko sprawia, że jest to jedna z najlepszych polskich reklam związanych z edukacją.

Chińczycy zbudowali luksusowy hotel w 6 dni. Jak to możliwe? Zobacz! [FILM] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Fot. YouTube Fot. YouTube Fot. YouTube

University of Lincoln w płomieniach

Oczywiście, zazwyczaj autorami najbardziej kreatywnych reklam są studenci. Żacy z angielskiego University of Lincoln postanowili, że będą promować swoją alma mater na ostro. Oto pierwszy z ich klipów - z płomieniami. Styl jakby podobny do hitowej Wody Mineralnej Vytautas...

Największe bomby kaloryczne z fast-foodów [ZDJĘCIA] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Fot. YouTube Fot. YouTube Fot. YouTube

Wilgotna reklama łódzkiego ogólniaka

Ta reklama została zrealizowana przez drugoklasistów z 26. LO w Łodzi i wzbudziła spore kontrowersje w tym pięknym mieście. Kurator oświaty stwierdził, że to idiotyzm i antyreklama (no, ale on pewnie wolałby LipDuba albo inny równie prehistoryczny sposób na promocję), ''Dziennik Łódzki'' ukręcił z tego mikroaferę, opisując klip jako:

''Reklamę szkoły nawiązującą do męskiego seksu analnego''

No cóż, taki wątek niewątpliwie w reklamie się pojawia, ale w połączeniu z puentą wydaje się być naprawdę niezły. Na szczęście pani dyrektor 26. LO uznała, że klip w żadnym wypadku szkole nie uwłacza i nie pociągnęła uczniów do odpowiedzialności. No bo i za co?

Co ciekawe, na temat klipu wypowiedział się także Piotr Płacek, łódzki przedstawiciel Kampanii przeciw Homofobii. Stwierdził, że nie jest ona gejowska, nikomu nie przeszkadza i nawiązuje do humoru więziennego. Cóż, głos rozsądku.

TOP 5 największych sucharów Karola Strasburgera >>

Fot. YouTube Fot. YouTube Fot. YouTube

University of Lincoln i atak zombie

Drugi fenomenalny klip autorstwa studentów z University of Lincoln. Jest krew, są piękne dziewczyny, jest atak zombie i dubstep. Czego chcieć więcej? Nas przekonuje to bardziej niż ulotki rozdawane na dniach otwartych.

Księżna Kate i jej sobowtór. Zgadnijcie, która jest prawdziwa [ZOBACZ] >>

Fot. YouTube Fot. YouTube Fot. YouTube

Incepcja w Ostrowcu Świętokrzyskim

Reklama II LO w Ostrowcu Świętokrzyskim nie powala jakością wykonania, ale tajemnicza, zakapturzona postać i muzyka z ''Incepcji'' budują mroczny klimat, który do dziś kojarzy nam się z wiecznie niedoświetlonymi salami ogólniaka. Absurdalny i zabawny.

Wybory "Piękności Rosji". Zobacz, co dzieje się za kulisami [ZDJĘCIA] >>>

Fot. YouTube Fot. YouTube Fot. YouTube

Najlepsza reklama uczelni w dziejach świata

O tej reklamie pisaliśmy już wcześniej. Wypełniona czarnym humorem, w profesjonalny i oryginalny sposób promuje australijski Central Institute of Technology. Momentalnie stała się hitem sieci, a internauci z całego świata uznali ją za majstersztyk. Podzielamy ich zdanie - czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy.

Chiński gangster zgubił komórkę. Znaleźli ją, zgrali zdjęcia i wrzucili do sieci [FOTO] >>

Więcej o: