Wielkie święto najmniejszego człowieka świata. To dziś! [FOTO]

- Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany - mówi Khagendra Thapa Magar, który od dzisiaj jest dorosłym mężczyzną (i najmniejszym człowiekiem świata). Ma 67 cm wzrostu i waży 5,5 kg.

Khagendra Thapa Magar Khagendra Thapa Magar Fot. Gopal Chitrakar REUTERS
Khagendra Thapa Magar z Nepalu urodził się 14 października 18 lat temu. Od dawna było wiadomo, że nie ma mniejszej osoby na świecie. Ale dopiero jako pełnoletni mężczyzna Khagendra mógł zostać oficjalnie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa. Kim jest i jak żyje nowy rekordzista? Zobaczcie.
Khagendra Thapa Magar Khagendra Thapa Magar Fot. Altaf Qadri AP
Khagendra jest synem sprzedawcy owoców z Pokhara - popularnej wśród turystów miejscowości na zachód od stolicy Nepalu Katmandu. Wpisanie do Księgi Rekordów Guinnessa było dużym świętem w rodzinie 18-latka, z tej okazji Khagendra zaprosił fotoreporterów do swojego domu.
Khagendra Thapa Magar Khagendra Thapa Magar Fot. Gopal Chitrakar REUTERS
Rodzina Magarów od czterech latach walczyła o uznanie rekordu Khagendry, ale chłopak musiał najpierw skończyć 18 lat. - Jesteśmy bardzo dumni z naszego syna - zapewnia Rup Bahadur Thapa Magar, ojciec rekordzisty (na zdjęciu z synem). - W końcu ktoś nas docenił i nasze marzenia się spełniły - dodaje.
Khagendra Thapa Magar Khagendra Thapa Magar Fot. Gopal Chitrakar REUTERS
Nie wiadomo, dlaczego Khagendra nie rośnie. Tuż po urodzeniu ważył zaledwie 600 g, teraz - 5 kg więcej. Jego młodszy brat rozwija się prawidłowo i nie wyróżnia się niskim wzrostem. Na zdjęciu: Khagendra z matką i bratem.
Khagendra  Thapa Magar Khagendra Thapa Magar Fot. Altaf Qadri AP

Lekarz, który opiekuje się rekordzistą, rozkłada bezradnie ręce. W lokalnym szpitalu nie jest w stanie przeprowadzić wszystkich badań. - Ma ciało małego dziecka. Myśli i zachowuje się też jak małe dziecko - uważa dr Hum Prasad Newpane.

Khagendra  Thapa Magar Khagendra Thapa Magar Fot. Gopal Chitrakar REUTERS
Z okazji swoich 18. urodzin najmniejszy człowiek świata dostał prezenty od rodziny i przyjaciół.
Khagendra  Thapa Magar Khagendra Thapa Magar Fot. Altaf Qadri AP

Ceremonia uznania rekordu odbyła się w jednym z hoteli w Pokhara. - Mogę potwierdzić, że Khagendra Thapa Magar od dzisiaj jest oficjalnie najmniejszym człowiekiem świata - powiedział przedstawiciel Księgi Rekordów Guinnessa Marco Frigatti.

Mimo przeciwności Nino radzi sobie w życiu, jak może. Występuje w centrach handlowych, a ostatnio dostał rolę w filmie. Ma zagrać niewielkiego - jesteśmy w Kolumbii - przemytnika narkotyków. Mimo przeciwności Nino radzi sobie w życiu, jak może. Występuje w centrach handlowych, a ostatnio dostał rolę w filmie. Ma zagrać niewielkiego - jesteśmy w Kolumbii - przemytnika narkotyków. Fot. AP/William Fernando Martinez

Poprzednim rekordzista był Edward Nino Hernandez z Kolumbii (70 cm wzrostu) - jednak on z tytułu najmniejszego człowieka świata cieszył się tylko przez miesiąc.

Więcej o: