Ryszard (dawniej Ryśku) mordercą? Szok i niedowierzanie w "Klanie"

- Bożesz ty mój - załamała ręce ciocia Stasia. Już wiemy, co stało się z Krwawym Ryszardem (znanym dawniej jako pocieszny Rysiu z Klanu).

Ostatni odcinek serialu zakończył się dramatycznie jak w najlepszym thrillerze. Rysio odwiedza agencję towarzyską, wybawia bezbronną dziewczynę, strzela do bandyty, w zakrwawionej koszuli ucieka przed pościgiem, a potem... - Ja nie widzę! Ja nie widzę! - krzyk Ryśka pędzącego autem do tej pory brzmi nam w uszach. Tak nami to wstrząsnęło, że postanowiliśmy sprawdzić - co było dalej? Czy Rysio vel Krwawy Ryszard przeżył? Już wiemy.
Klan Klan Fot. za TVP1

Rysio żyje!

Jest w szpitalu, podłączony do ładowarki (lub coś w tym stylu). Stan się poprawia, w nocy zaczął odzyskiwać przytomność. Grażynka przy jego boku: - O Boże, jak dobrze. Tak się bałam.
Klan Klan Fot. za TVP1

Tymczasem na Sadybie...

U cioci Eli szykuje się obiad, temat rozmów nr 1: Rysio w szpitalu.  Jerzy optymistycznie: - Może z nim nie jest aż tak źle? Niedługo go wypiszą.

- No nie liczyłabym na to - rozwiewa wszelkie nadzieje Ela.
Klan Klan Fot. za TVP1

''No i z Ryśkiem bieda...''

Potem jeszcze tylko wizyta na cmentarzu (wuj Stefan: - ''Może zasłabł nagle i stracił panowanie nad kierownicą?'')...
Klan Klan Fot. za TVP1

Aspirant Kryszko

I można byłoby jechać na obiad, gdyby nie aspirant Maciej Kryszko (''Ja nie jestem z drogówki''), który niespodziewanie pojawia się w szpitalu. Napięcie rośnie, Grażynka dowiaduje się prawdy. Całej (no, prawie całej) prawdy. ''Tego samego wieczoru w agencji użyto broni...'' Wstrząs, szok i niedowierzanie.
Klan Klan Fot. za TVP1

Ochroniarz w kostnicy

I na koniec bomba: Grażynka dociera na Sadybę i z drżeniem w głosie (''Jezu, przecież on mógł zginąć w tej agencji towarzyskiej!'') informuje rodzinę o wszystkim. ''Rysiek odbił dziewczynę z agencji towarzyskiej?! To ja nie wiedziałem, że my mamy w rodzinie bohatera'' - Jerzy nie kryje podziwu. Ale... ochroniarz nie przeżył drogi do szpitala. ''Ten oficer mówił, że niczego nie można wykluczyć.'' Czy Rysiu zabił człowieka?! Ciąg dalszy nastąpi - oglądajcie Klan.
Więcej o: