Takiej pary w Tańcu z Gwiazdami jeszcze nie było [ZDJĘCIA]

Kobieta z kobietą tańczą w szóstej edycji w Izraelu.
Udział w konkursie wzięła zadeklarowana lesbijka Gili Shem Tov. Partneruje jej zawodowa tancerka Dorit Milman. Jest to pierwsza taka para na świecie.

Pochodząca z Jerozolimy wnuczka byłego ministra zdrowia Gill jest dziennikarką Kanału 1. Zaczynała jako sprawozdawca, a obecnie prowadzi kilka programów sportowych. Podczas ostatnich Igrzysk Olimpijskich koordynowała transmisje z rozgrywek.

 

Zrobiło się o niej głośno gdy rok temu wzięła udział w akcji charytatywnej przeciwko HIV. Wtedy to publicznie ogłosiła swoją orientację seksualną.

Shem Tov zapytana przez dziennikarzy, co ją skłoniło do wzięcia udziału w tym programie argumentuje:

 

- Wyzwanie, jakim jest publiczny taniec z kobietą, zainteresowało mnie ze względu na swoją unikalność i fakt, że nikt wcześniej nie odważył się na coś takiego.

Wiele osób zastanawia się, czy kobiety podołają zadaniu i konkurencji. Jak wiadomo, taniec towarzyski, szczególnie latynoamerykańskie jego odmiany, wymaga wyraźnego podziału na role - męską i żeńską.

 

- Zdałam sobie sprawę, że taniec polega na koordynacji i energii między dwojgiem ludzi. Nieważne czy to kobieta czy mężczyzna - oświadczyła Shem Tov.


Gili Shem Tov zaprzecza zarzutom, że  jakoby miała się promować udając lesbijką.

Izraelskie media praktycznie nie komentują całego wydarzenia. Jeśli pojawia się jakakolwiek wiadomość na ten temat, ma ona wyłącznie czysto informacyjny charakter .

 

Obywatele tego kraju przyzwyczajeni są do różnorodności i śmiałego łamania tabu (pamiętamy laureata Eurowizji Danę International).

Więcej o: