5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIEDZIELIŚCIE. O prof. Staniszkis

M. in. o więziennym romansie z ''praskim żulem''.

Eksperymentatorka

Kontakty z mężczyznami traktuje jak naukowe eksperymenty. Gdy w 1968 była w  więzieniu, wymieniała grypsy z jednym z więźniów, ''stylizując się na egzaltowaną panienkę'', w zamian otrzymując liściki z ortograficznymi błędami. Korespondent okazał się być ''żulem z Pragi'', dlatego na wolności dostał kosza.

Zawsze piękna

Przebywając w więzieniu, nie przestała używać makijażu. Robiła sobie tusz do rzęs z popiołu z papierosów i smalcu, a następnie ukrywała go za ubikacją. - Jak się ma poczucie, że się dobrze wygląda, to człowiek czuje się silniej - tłumaczyła w wywiadzie dla ''Playboya''.

Pierwsze wspomnienie

Z Jarosławem Kaczyńskim zna się pd 1977 r. Wspólnie jeździli pociągiem do Białegostoku, by dawać wykłady na tamtejszej filii UW. ? Dzięki tym podróżom nieogrzewanym pociągiem sporo przegadaliśmy. Od tamtej pory lubię Jarosława, cenię jego inteligencję i poczucie humoru ? wspominała prof. Jadwiga Staniszkis w wywiadzie rzece z Cezarym Michalskim.

Inteligencja emocjonalna

Gdy zrobiono jej tomografię komputerową mózgu, odkryto, że ma poważnie uszkodzony fragment, w którym znajdują się tzw. neurony lustrzane. Komórki te odpowiadają za empatię i współczucie.  - W mojej sytuacji uczucie musi być najpierw pomyślane, żeby mogło zostać przeżyte. Uczucia, także cierpienie, do mnie nie docierają - zwierzyła się ''Dziennikowi''.
Jadwiga Staniszkis Jadwiga Staniszkis Fot. Sławomir Kaminski / Agencja

Miłosne blizny

Jej ciało poznaczone jest bliznami. W rozmowie z Magdaleną Miecznicką przyznała, że jej partner, Ireneusz Iredyński ''raz mnie rąbnął kluczami, aż mam bliznę, raz smyczą - też mam bliznę''.

 

Pierwszej miłosną bliznę zdobyła jednak już jako 18-latka, gdy zakochała się w mechaniku statku. Mężczyzna tak zawrócił w głowie pannie Staniszkis, że pędząc rowerem spotkanie z ukochanym wpadła pod samochód.

 

PS Korzystaliśmy z artykułów opublikowanych w ''Dzienniku'' , ''Wprost'' i ''Playboyu''.

 

sza


TEŻ JESTEŚ NA FACEBOOKU? DOŁĄCZ DO PONAD 3000 FANÓW DESERU>>>

Więcej o: