TOP 7 miss skandalistek w historii konkursów piękności

Nagie zdjęcia, operacje plastyczne, zmiany płci...

2007 - Valérie Bégue

Odrzucono ją w konkursie na Miss World po publikacji zdjęć w brukowcu. Na jednym z nich Valérie pozowała na krucyfiksie, na drugim... jadła jogurt. Tytuł Miss Francji 2004 zachowała, bo przez kraj przetoczyła się fala protestów w jej obronie.

2004 - Chen Lili

Wyjątkowy brak szczęścia. Chciała zostać najpiękniejszą Chinką - i odrzucono jej kandydaturę, tłumacząc, że jako transseksualista nie jest ''naturalną kobietą''. Nie udało jej się też zostać Miss Sztucznej Urody, konkursu przyjmującego wyłącznie kobiety po operacjach plastycznych. Jak pech, to pech.

2004 - Laxmi Pandit

Indyjska Miss Świata, która nie nacieszyła się zbyt długo swoim panowaniem. Zarzucono jej, że skłamała na temat swojego panieństwa. Panna (pani?) Pandit przyznała, że udawała zamężną, szukając w Bombaju mieszkania. Twierdziła, że ma prawo uważać się za pannę. Mimo to - korona spadła z jej głowy. To nie koniec: piętnaście lat wcześniej jej starszej siostrze odebrano tytuł Miss Indii. Bo wyszło na jaw, że ma paszport USA.

1991 - Kelli McCarty

Miss Kansas i Miss USA z początku lat dziewięćdziesiątych. Niedługo ukaże się o niej na DVD film pod tytułem''Niewierna: od Królowej Piekności do Królowej Porn''. Nic dodać, nic ująć.

1980 - Gabriella Brum

Najkrócej panująca królowa. Zrzekła się tytułu zaledwie osiemnaście godzin po jego przyjęciu. Początkowo tłumaczyła to negatywnym stosunkiem jej chłopaka (!) do swojej nowej pracy. Prawda wyszła na jaw - okazało się, że w rzeczywistości chodziło o jej nagą sesję. Zdetronizowana królowa wyjechała do USA, by pozować dla Playboya.

1973 - Marjorie Wallace


Pierwsza Amerykanka ogłoszona Miss Świata - i jedna z największych skandalistek wśród nich. Straciła tytuł zaledwie trzy miesiące po tym, jak jej go przyznano. Bo "nie spełniała podstawowych wymagań do piastowania tego stanowiska". A mówiąc prościej dlatego, że prowadziła się... niezbyt grzecznie. Ponoć oznajmiła, że "skoro jest Miss Świata, może sypiać z każdym mężczyzną, którego tylko zechce".

1965 - Lesley Langley

Pierwsza Brytyjka, która zdobyła tytuł Miss Świata. Niedługo po koronacji do prasy przeciekły jej rozbierane zdjęcia, wywołując gigantyczny skandal w konserwatywnym społeczeństwie Zjednoczonego Królestwa. Na szczęście udało jej się zachować tytuł, ponieważ do zdjęć pozowała zanim przystąpiła do konkursu. Obecnie jest recepcjonistką w salonie dentystycznym.

Więcej o: