5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIEDZIELIŚCIE o rodzinie Tusków

M. in. o charakterystycznym ''r'' i piciu taniego wina.

Charakterystyczne ''r''

Syn Michał studiuje socjologię i pracuje w gdańskim oddziale ''Gazety Wyborczej'', gdzie pisze o komunikacji miejskiej. - Jest wysoki, przystojny, po ojcu odziedziczył charakterystyczne ''r''. Na świat patrzy z lekko ironicznym dystansem. - mówi o swoim synu pani Tuskowa.

Hadrian

Państwo Tuskowie zakochali się w sobie na objeździe naukowym. Kiedy jechali autokarem, pani Małgorzata doznała olśnienia: - Spojrzałam na niego i zobaczyłam, że ma piękny rzymski profil. Ojej, pomyślałam, ten Donald wygląda jak cesarz Hadrian! - wspominała pani Tusk w rozmowie z ''Faktem''.

Afro i wino

W młodości z Donalda Tuska było niezłe ziółko. ''SE'' dowiedział się, że jako licealista nosił afro, palił papierosy pod kościołem i pijał tanie wina. - Potrafiliśmy wyrzucić telewizor przez zamknięte okno (co prawda przypadkowo), ale nie był to nasz rekordowy wyczyn - wyznał premier.

Dzikie eskapady

Małgorzata Tusk ostatnio wyruszyła na ''dziką'', miesięczną wyprawę po Boliwii, Peru i Ekwadorze. ''Dzikie'' według pani premierowej jest sypianie w hotelach klasy turystycznej i jeżdżenie lokalnym transportem. Na dzikie eskapady w góry lub do dżungli pani Małgorzata zawsze zabiera ze sobą tylko podręczny bagaż, czyli małą walizkę na kółkach.

Scrabble i plotki

Gdy Donald Tusk wraca do domu, problemy polityczne zostawia przed progiem. Żeby od nich odpocząć, wspólnie z żoną grywa w scrabble i rozmawia o zwykłych sprawach: - Rozmawiamy o tym, że dzwoniła Kasia, o nowych książkach i plotkach wyczytanych w internecie - mówi Małgorzata Tusk w wywiadzie dla ''Wprost''.
Więcej o: