Oni też kandydowali. Jak im poszło? Sprawdziliśmy

Kto z nich zdobył zaufanie wyborców i mandat radnego?

Bliźniaczki Napieralskiego

Anita i Edyta Zaboroś, czyli sławne 2sisters otwierają pierwszą część naszego rankingu, czyli reprezentację muzykalnych kandydatów. Siostry, znane głównie jako żywe reklamy Grzegorza Napieralskiego, wystartowały do Rady Warszawy z listy Polski Patriotycznej, i na swoim filmie w habitach przekonywały, żeby nie głosować na nie. Bo chodziło tylko o promocję ich piosenki.

Cóż, przynajmniej z wyborami im się udało - obie dostały w sumie 27 głosów, mogą więc zapomnieć o mandatach (i pewnie dawno to zrobiły). Co z ich kawałkiem? Nie wiemy. Jeszcze go nie widać na listach przebojów.

Rapujący Wiking z Sanoka

Jerzy Zuba przełamał schemat i postanowił swoje polityczne postulaty ukuć w rymy - niestety, to też nie przekonało wyborców. Zdobył 366 głosów - co biorąc pod uwagę to, że nie dysponował seksapilem bliźniaczek i tak wypada uznać za sukces.

Marta Ratuszyńska

Kandydatka od piosenki ''Razem''. Jej  też nie udało się wejść do Sejmiku Mazowieckiego, choć zdobyła w sumie 4434 głosów. Może ludzie przy urnach pomyśleli, że powinna dalej śpiewać, a nie babrać się w polityce?

Sara May

... czyli Katarzyna Szczołek, wokalistka. Swoim ciałem udało jej się zdobyć sławę na całym świecie, i zarobić aż 55 głosów. Brawo.

Agnieszka Rupniewska

Sławna członkini SLD, znana głównie z tego, że swoim wyborcom proponowała SEKS. Na jej ofertę skusiło się 1885 osób, co nie wystarcza na zdobycie diety radcowskiej, ale przypuszczalnie pozwala myśleć o innych, być może jeszcze korzystniejszych perspektywach finansowych.

Krzysztof ''Tap Madl'' Sebastianowicz

Tym bardziej nie udaje się tym, którzy otwarcie przyznają się do lęku przed porównaniami z piękną Dżoaną. Pan Sebastianowicz, który ogłosił, że nie jest tap madl, ale da radę - nie dał rady. 138 głosów.

Klaudiusz Sevkovic

Wielki Brat samorządowców kontynuuje karierę. Sprzedawca telezakupów Mango, telewizyjny i książkowy kucharz, prezes żeńskiego klubu sportowego, menedżer polskich szczypiornistek, aktor i oczywiście uczestnik reality show Big Brother listą swoich dokonań po raz drugi przekonał do siebie chorzowskich wyborców - dokładniej 237 - zdobywając mandat. Trzeba przyznać, że to imponujące, ale nie tak imponujące, jak...

Jarosław Oborski

... nasz bemowski pogromca Krzyżaków! Autor legendarnego już spotu, na którym obiecuje basenem i biblioteką bronić Warszawy. Redakcja deseru czuje się bezpieczniej, i razem z 835 osobami, które mu zaufały, liczymy, że tak jak zapowiedział - z dala od polityki będzie walczył o konkrety.

Więcej o: