TOP 5 filmowych wpadek produkcji polskiej i hollywoodzkiej

Ujawniamy, co nie wypadło filmowcom.

''Miś'' i kotozając

 

Podczas kręcenia sceny do filmu ''Ostatnia paróweczka hrabiego Barykenta'' rolę kota zagrał kot z zajęczymi uszami. Tuż przed łowami na zająca widzimy kota szarej maści, a tuż po niej zastępuje go biały kaskader. Co się stało z szarym myszołowem? Czyżby nie udało mu się uciec przed ogarami?

 

Całą scenę prezentujemy tutaj:

''Gladiator'' i gaśnica

Gladiatorzy z filmu Ridleya Scotta może i narażali się na rozpołowienie mieczem lub rozszarpanie kłami dzikich zwierząt, ale za to przed pożarem byli zabezpieczeni bardzo dobrze.

 

Gaśnicę można dojrzeć pod koniec drugiej minuty tego fragmentu:

''Chłopaki nie płaczą'' i moneta

 

Kadr pochodzi ze sceny, w której za pomocą rzutu monetą Fred miał rozstrzygnąć, czy Kuba będzie gryzł ziemię, czy ujdzie z życiem. W kulminacyjnym dla fabuły momencie scenarzysta użył niezwykłego sposobu na utrzymanie napięcia - zawiesił je na sznurku.

 

Całą scenę można zobaczyć tutaj (trick z monetą jest gdzieś w trzynastej minucie).

''Gwiezdne wojny'' i futryna

 

Okazuje się, że Gwiazda Śmierci, po której maszerują szturmowcy w czwartym epizodzie ''Gwiezdnych wojen'' może być zabójcza nie tylko dla rebeliantów.

Dwóch kilerów w ''Kilerów dwóch''

Szakalowi w końcu udało się dopaść Jurka Kilera i strzelić mu prosto w pierś. Jakie musiało być jego zaskoczenie, gdy kulę przyjął nie Kiler, tylko... ktoś inny.

Przewrotną scenę możecie zobaczyć tutaj, w połowie siódmej minuty.

Więcej o: