TOP 5 absurdalnych filmów BHP

Od bajek dla dzieci, przez klasykę absurdu po masakrę rodem z tanich horrorów.

Miejsce 5. "Hydrozagadka", czyli BHP na kolei.

 

Nasze zestawienie otwiera - z szacunku dla tradycji - instrukcja BHP w wykonaniu Asa z "Hydrozagadki". Cenne rady, których udziela skacowanemu kolejarzowi każdemu zapadną w pamięć. I za to ten szalenie absurdalny film kochamy.

Miejsce 4. "Głębia" i BHP w kopalni.

 

O zespole "Głębia" i ich hicie "Bezpieczna praca" pisaliśmy już jakiś czas temu. Jednak ze względu na duży ładunek dziwaczności zarówno jeżeli chodzi o pomysł jak i realizację, postanowiliśmy, że znów się pojawi. Bo choć praca w kopalni do zabawnych nie należy, to nagrywanie tam teledysków - już tak.

Miejsce 3. "Mniej dźwigaj", czyli BHP dla dzieci.

 

Ten film wzbudził wiele kontrowersji ze względu na poziom wykonania. Czemu? Bo BHP w wykonaniu Państwowej Inspekcji Pracy jest nudne jak flaki z olejem, a do tego wygląda zupełnie jak kreskówka dla najmłodszych. Z ręką na sercu - nie udało nam się obejrzeć tego do końca. Niemniej jednak jest absurdalne. I trochę straszne.

Miejsce 2. Policyjne BHP rodem z filmów Tarantino.

 

Oryginalny film instruktażowy z lat 80-tych. Dynamiczne ujęcia, niesamowita akcja. Kojarzy się z klasyką kina policyjnego i samochodowego. Zająłby w naszym zestawieniu pierwsze miejsce, gdyby nie...

Miejsce 1. Operator Klaus i niemiecka masakra wózkiem widłowym.

 

...niemiecki film przeznaczony dla operatorów wózków widłowych. Znamy przynajmniej jednego człowieka któremu pokazywano to w pracy, więc traktujemy to jako stuprocentowy oryginał. Tak absurdalnego i krwawego horroru nie zobaczymy nawet w amerykańskich kinach drive-in.

 

Red. K.

 

Najgłupsze wpadki polskiej
telewizji 2010 roku

TOP 5 Najbardziej
absurdalnych wróżb w TV

Polak najlepiej przebranym
przestępcą minionego roku

Więcej o: