5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIEDZIELIŚCIE o Marcie Kaczyńskiej

Pisaliśmy niedawno o mężu Marty (Marcinie Dubienieckim), nie mogło zatem zabraknąć głównej bohaterki.

Jarosław straszył ją kocurem

Na zdjęciu: Marta Kaczyńska z córką Ewą i pierwszym mężem, Piotrem Smuniewskim, wrzesień 2005 (fot. Wojciech Olkuśnik / Agencja Gazeta)

 

Mała Marta Kaczyńska nie miała lekko. W dzieciństwie bała się postaci z bajek wymyślanych przez stryja - a opowiadał je podobno z prawdziwym talentem. Zaczynało się tak: - Patrz na czerwone światła Trójmiasta, jak migocą złowrogo. To znak, że kocur przybył, to błyszczą jego oczy...

Słuchała takiej muzyki

 

Wygolona czaszka, agrafka w uchu i udział "antyfutrzarskiej manifie" - taki obraz Marty Kaczyńskiej wyłania się z jej wspomnień w kolorowych magazynach. W liceum słuchała Dezertera i Sex Pistols, marzyła, by wyjechać na festiwal w Jarocinie (niestety, rodzice nie pozwolili).

Harowała w barze kanapkowym

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

 

A potem były studia i smak niezależności. W barze kanapkowym w Londynie. Z tamtego okresu najgorzej wspomina regularnie kończące się porażką próby zrobienia eleganckiej kawy z pianką przy pomocy ekspresu.

Zastanawiałeś się, kto dobiera krawaty prezesowi PiS?

20.06.2010 WARSZAWA , PREZES PARTII PRAWO I SPRAWIEDLIWOSC , KANDYDAT NA PREZYDENTA JAROSLAW KACZYNSKI GLOSUJE  W OBWODOWEJ KOMISJI WYBORCZEJ NR 333 PRZ ULICY SIEMIRADZKIEGO 2 . TOWARZYSZY MU CORKA LECHA KACZYNSKIEGO MARTA KACZYNSKA - DUBIENIECKA Z MEZEM MARCINEM DUBIENIECKIM  I CORKAMI : EWA (STARSZA) I MARTYNA .  FOT. SLAWOMIR KAMINSKI / AGENCJA GAZETA

Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

 

Już znasz odpowiedź. Marta jako jedna z nielicznych osób potrafi Jarosławowi Kaczyńskiemu powiedzieć bez ogródek, że rękawy jego marynarki są za długie.

"O, jedna tata i druga tata!"

04.07.2010 Warszawa , Wybory prezydenckie 2010 N/z kandydat na prezydenta Jaroslaw Kaczynski , Marta Kaczynska z corkami i mezem Marcin Dubieniecki  N/z  fot.Lech Gawuc/REPORTER

Fot. REPORTER / EastNews

 

Rodzinna anegdota głosi, że taki właśnie, pełen zdumienia i jednocześnie przepełniony radością okrzyk miała wydać mała Marta, kiedy po raz pierwszy ujrzała stojących obok siebie ojca i stryja. I trudno się dziwić.

 

POLECAMY RÓWNIEŻ:

 

TOP 10 najładniejszych prezenterek Wiadomości TVP

TOP 5 najbardziej
absurdalnych wróżb w TV

TOP 9 pięknych
rzeczniczek prasowych

Więcej o: