JAK ZMIENIAŁA SIĘ Ola Kwaśniewska

Dziś "Sto lat" śpiewamy Oli Kwaśniewskiej, która obchodzi okrągłe 30. urodziny. Zobaczcie, jak z córeczki tatusia zmieniła się w piękną i elegancką kobietę.

1995. Córka prezydenta

Gdy Aleksander Kwaśniewski objął w 1995 roku najważniejszy urząd w Polsce, jego jedynaczka miała 14 lat i niechętnie pokazywała się podczas kampanii. Państwo Kwaśniewscy chcieli, aby córka miała jak najnormalniejsze dzieciństwo, więc jej udział w życiu publicznym ograniczał się do minimum. Na zdjęciu Ola z tatą w 1996 r.

2000. Druga kadencja

W 2000 roku Aleksander Kwaśniewski został ponownie wybrany na prezydenta, a Ola czynnie pomagała ojcu w czasie kampanii wyborczej. Niestety, później znowu zniknęła w odmętach Pałacu Prezydenckiego. W tym czasie poświęcała się studiom psychologicznym na Uniwersytecie Warszawskim.

2001. Bal debiutantek

Jednak zdarzały się takie okazje jak ta. W wieku 21 lat Ola Kwaśniewska została wraz z innymi córkami znanych przedsiębiorców i polityków zaproszona na doroczny Bal Debiutantek w Paryżu. Decyzją mamy wystąpiła w sukni projektu Ewy Minge. Mała ciekawostka - razem z Olą "debiutowała" córka Berlusconiego, Barbara.

2006. Ola pokazuje się światu

Wraz z końcem prezydentury Kwaśniewskiego rozpoczął się jej czas. Ola coraz częściej i coraz chętniej pokazywała się przy okazji różnych imprez i nie unikała paparazzi. Tutaj można ją zobaczyć zapatrzoną na występ Pharrella Williamsa na festiwalu Open'er w 2006 roku.

2006. Taniec z gwiazdami

Popularny program otworzył przed Kwaśniewską wiele drzwi. Ola pokazała, że nie jest rozpieszczoną jedynaczką, potrafi ciężko pracować i świetnie czuje się przed kamerą. Tańczyła w parze z Rafałem Maserakiem, z którym zajęła 2. miejsce.

2007. Współpraca z TVN

TVN kocha swoje gwiazdy, więc stacja nie mogła przepuścić okazji, by nie wykorzystać potencjału medialnego Oli Kwaśniewskiej. Dziewczyna została zatrudniona jako dziennikarka w porannym programie "Dzień Dobry TVN" i prowadziła cykl "Skąd się biorą gwiazdy", w którym odwiedzała domy i ważne miejsca znanych i lubianych.

2007. Bolesne rozstanie

Gdy wybuchał afera z Aleksandrem Kwaśniewskim, który miał wystąpić pod wpływem alkoholu w czasie pobytu na Ukrainie, Ola wzięła ojca w obronę. W "Dzień Dobry TVN" zboczyła z tematu rozmowy o łódkach i zaczęła bronić ojca:

- Tata wrócił z Filipin z bardzo poważnym schorzeniem jelit i prawie pożegnał się z tym światem. W tym stanie zdrowia, gdyby był alkoholikiem, już by nie żył. Nie mogę patrzeć, jak publicznie upokarzana jest osoba, którą kocham nad życie - mówiła w programie na żywo.

Oficjalnie nic nie potwierdzono, jednak w kuluarach mówiło się, że to właśnie ta wypowiedź przyczyniła się do rozwiązania współpracy.

2008. Dalsza kariera

Silniejsza w przykre doświadczenia Ola nie chciała tak łatwo rezygnować z pracy w mediach. Od 2008 roku prowadzi na antenie radia FM autorską audycję "Niedziela słodko-Kwaśniewska" oraz jest współprowadzącą talk-show dla kobiet "Mała Czarna" na TV4. Okazjonalnie realizuje również wywiady dla magazynu "Viva".

2011. Oli życzymy wszystkiego najlepszego

I kolejnej równie udanej dekady.

Więcej o: