TOP 5 'świetnych' dowcipów członków Prawa i Sprawiedliwości

Z okazji dzisiejszego niesamowicie śmiesznego dowcipu opowiedzianego 'Super Expressowi' przez Jarosława Kaczyńskiego, publikujemy inne 'żarciki' opowiedziane przez członków PiS na przestrzeni lat. Z niektórych nawet można się pośmiać. Serio.
Kurski i Tusk. Niesamowity duet. Kurski i Tusk. Niesamowity duet. Kurski i Tusk. Niesamowity duet. (fot. AG, fotomontaż Deser.pl)

Miejsce 5: Jacek Kurski i dowcip o Tusku

O tym dowcipie już pisaliśmy. Został rzucony przez Jacka Kurskiego w rozmowie z Moniką Olejnik w Radiu ZET.

Wie pani, dlaczego Donald Tusk wstaje o szóstej rano? Żeby dłużej móc nic nie robić.

Pomijając fakt, że jest to parafraza starego rasistowskiego kawału, ten żart zajmie w naszym rankingu miejsce ostatnie. Niezbyt nas ubawił.

Osoby dramatu. Który się nie wydarzył. Osoby dramatu. Który się nie wydarzył. Osoby dramatu. Który się nie wydarzył. (fot. AG, fotomontaż Deser.pl)

Mariusz Kamiński i dowcip praktyczny

Poseł PiS postanowił zażartować sobie w trakcie głosowania nad jedną z informacji przedstawionych przez ministra spraw zagranicznych. Pełnił akurat rolę sekretarza przy marszałku Sejmu Bronisławie Komorowskim. W kluczowym momencie szepnął więc:

Jesteśmy na tak.

Komorowski posłusznie wykonał polecenie. Chwilę później, gdy Kamiński zobaczył co się dzieje, dodał:

Żartowałem.

Po czym marszałek zmienił głos. Nie obraził się jednak na posła PiS, tylko odrzekł: - Panie sekretarzu, dziś nie jest prima aprilis.

Tedi w Europarlamencie. Tedi w Europarlamencie. Tedi w Europarlamencie. (fot. AG)

Tadeusz Cymański i dowcip lingwistyczny

Tadeusz Cymański to znany żartowniś. W trakcie jednego z wywiadów odniósł się m.in do Kazimierza Marcinkiewicza i pseudonimu jego dziewczyny - Isabel. W związku z tym, poprosił reporterki, aby zwracały się do niego... Cóż, zapraszamy do odsłuchania 'żartu' poniżej.

Jarosław Kaczyński umie sobie robić jaja. Jarosław Kaczyński umie sobie robić jaja. Jarosław Kaczyński umie sobie robić jaja. (fot. AG, sxc.hu; fotomontaż Deser.pl)

Jarosław Kaczyński i dowcip o TVP

W dzisiejszym 'Super Expressie' ukazał się wywiad z Jarosławem, w którym zamieścił on jeden drobny żarcik o sytuacji w Telewizji Polskiej. Brzmi on tak:

Orzeł przyleciał, złożył jaja, a potem przyszła kuna i wszystko zżarła. Tak to można opisać.

Cóż. Nawet Karol Strasburger zadaje sobie więcej wysiłku opowiadając dowcip. Ale niech będzie, doceniamy...

Cymański i armatka. Cymański i armatka. Cymański i armatka. (fot. AG, sxc.hu; fotomontaż Deser.pl)

Tadeusz Cymański i dowcip militarny

'Tedi' jest odpowiedzialny także za absolutny hit wśród sejmowych dowcipów. Co prawda poziom samego żartu jest gimnazjalny, ale za to kontekst... Tak, kontekst robi wszystko.

Otóż 'Fakt' onegdaj spytał posła, czy wymyśliłby jakąś zagadkę dla Jana Marii Rokity (jako, że jest on miłośnikiem rozrywek umysłowych). Cymański szybko wymyślił i powiedział:

Niech połamie sobie głowę nad tym: Jaka to zagadka, dwie kulki i armatka?

Gratulujemy. Nawet nie będziemy próbować szukać odpowiedzi...

Więcej o: