TOP 10 najbardziej pomysłowych stron ''błędu 404'' [ZDJĘCIA]

Kto z was kiedyś, chociaż raz, swobodnie surfując po necie nie wpadł na rafę (albo mieliznę) w postaci komunikatu ''404 error, page not found''? Krótkie to, lakoniczne, a niejednego internautę błyskawicznie wyprowadza z równowagi. Na szczęście są na świecie moderatorzy, którzy nawet w takiej sytuacji potrafią rozładować napięcie. Zobaczcie najfajniejsze pomysły.

1. 501st Legion

501. Legion to nazwa amerykańskiego portalu zrzeszającego fanów ''Gwiezdnych Wojen''. Łatwo można się domyślić, że na ich stronie błędu 404 spotkamy jakąś postać z filmowej sagi - tutaj akurat imperialnego szturmowca. Zwróćcie uwagę na hasło ''Move along, move along'' (''ruszajcie, dalej!''), co jest zgrabnym nawiązaniem do pamiętnej sceny:

2. Abduzeedo

Zagubieni w cyberprzestrzeni... Nie da się ukryć, Houston: mamy problem. Oby tylko ten mały lądownik sprowadził nas bezpiecznie z powrotem na właściwą planetę!

3. Blippy

Łaaaaał! Wejdźcie na tę stronę i zacznijcie klikać w postać chłopca przebranego za jednorożca. Warto! Serio, serio.

Strona błędu 404 Blippy. KLIKNIJ >>

Kto by przypuszczał, że strona błędu 404 może być tak rozweselająca? Dla porównania: poniżej zamieszczamy wideo, które zapewne było inspiracją moderatorów Blippy'ego.

4. OrangeCoat

Są też strony, które w bardzo skrupulatny sposób tłumaczą, co dokładnie mogło wywołać feralny błąd 404. Na stronie OrangeCoat możecie to prześledzić krok po kroku. Na dokładkę wcielając się w postać ''wesołego internetowego podróżnika'' z dwoma misiami koala uczepionymi nóg.

Strona błędu 404 OrangeCoat. KLIKNIJ >>

5. Factor D

Coś w stylu Hitchcocka, coś ewidentnie przerażającego!

6. Blue Daniel

Chyba najbardziej pomysłowa i interaktywna strona 404 w naszym rankingu. Zrobiona na prawdę z prawdziwym polotem. Zabawne nawiązania do słynnego serialu ''Zagubieni'', ale również do autentycznej nowojorskiej linii metra 404. Wejdźcie koniecznie i wybierzcie się w przejażdżkę subwayem.

Strona błędu 404 Blue Daniel. KLIKNIJ >>

7. Brandstack

Oryginalny rysunek i do tego przyjemny dla oka. ''Możesz klikać gdziekolwiek indziej, ale nie tutaj'' napisał autor. Zauważcie też uroczy gang zwierzaków na plakacie po prawej.

Strona błędu 404 Brandstack. KLIKNIJ >>

8. Colour Marketing & Design

Odrobina surrealizmu: z podpisu pod rysunkiem wynika, że strona, której szukaliśmy, została zaatakowana przez krwiożercze rekiny z działkami laserowymi przyczepionymi do ich ''pieprzonych łbów''. Nieźle.

9. Chris Jennings

''Do zobaczenia wkrótce'' życzy nam Ponury Żniwiarz. Wywołuje lekki dreszcz, nieprawdaż? Może i wygląda słodko, ale zawsze to jednak... Ponury Żniwiarz.

10. Urban Pill

Na koniec coś z półobrotu, czyli klasyka. Podpis głosi: ''Tak na prawdę wiemy, gdzie jest strona, której szukasz. Zabrał ją Chuck Norris i nie ma zamiaru jej oddać.'' Do licha ciężkiego Chuck, mógłbyś wreszcie pójść na emeryturę!

Więcej o: