Don Gorske zjadł 25 tysięcy Big Maców

Powyższe zdanie nie jest prawdziwe. Ale będzie. Już dzisiaj, w 39. rocznicę zjedzenia pierwszego w życiu Big Maca, Amerykanin Don Gorske zamierza zjeść 25-tysięczną kanapkę z McDonald's.

''Kupiłem pierwszy samochód i właśnie tu przyjechałem''

Dokładnie o trzeciej po południu czasu lokalnego, pan Gorske, w fastfoodzie w Wisconsin, dokona swego wiekopomnego czynu. Restauracja jest przygotowana. Dla pierwszych 300 osób, które przyjdą oglądać Gorskego, przygotowano przypinki z jego podobizną i kupony na darmowe jedzenie.

Będą też nigdy nie pokazywane publicznie eksponaty z prywatnej kolekcji Dona: paragony świadczące o zakupie każdej z 24 999 kanapek, 10 tysięcy opakowań i kalendarze dokumentujące jego bigmakową obsesję.

Kim jest Don Gorske? CZYTAJ DALEJ >>

''Wziąłem dolary i poszedłem kupić Big Maki''

Don Gorske to w Stanach nie byle kto. Oficjalny rekordzista Guinnessa, często pojawiający się w mediach fanatyk McDonald'sa, bohater, który od lat robi swoje i idzie pod prąd dzielnie przeciwstawiając się modzie na zdrowe jedzenie.

Mężczyzna wystąpił nawet w słynnym dokumencie ''SuperSize Me''. Jego reżyser i główny bohater, Morgan Suprlock, przeprowadzał eksperyment i przez 30 dni żywił się tylko daniami z McDonald's.

- Zjadłem tylko jednego Whoppera. W 1984. Facet dał mi 5 dolarów, żebym zjadł Whoppera. Więc zjadłem tego Whoppera, wziąłem moje pięć dolców i poszedłem do McDonald'sa kupić Big Maki - mówił w filmie Gorski [NAGRANIE POWYŻEJ].


Z Hiroszimy uciekł do... Poznaj 7 największych pechowców świata! >>

Kliknij, by obejrzeć galerię

''Robią je coraz mniejsze''

Począwszy od 1972 roku, Don Gorske je zazwyczaj dwa Big Maki dziennie. ("Czasem trzy, ale to dlatego, że robią je coraz mniejsze" - powiedział Spurlockowi).

O dziwo, cholesterol Donalda jest w normie. Ale, niestety, kubki smakowe - nie wiadomo z jakiej przyczyny - przestały działać.

- To, że nie czuję smaku, nie wpływa na moją miłość do tych kanapek - zapewnia mężczyzna.


Z Hiroszimy uciekł do... Poznaj 7 największych pechowców świata! >>

Kliknij, by obejrzeć galerię

''Zawsze dotrzymuję obietnic''

Na wszelki wypadek Gorske trzyma zapas Big Maców w lodówce. - Ich nie może zabraknąć - tłumaczy. W ciągu ostatnich 39 lat Gorske tylko osiem razy nie wyrobił dziennej "normy".

W dniu śmierci matki nie zjadł żadnego. - Obiecałem jej, że tego nie zrobię. A ja zawsze dotrzymuję obietnic. Obiecałem jej też, że nie będę ścinał włosów. Nie byłem u fryzjera od 20 lat - mówił.

Kilka razy Donald zrezygnował z Big Maców, bo musiał zostać po godzinach w pracy. Trzykrotnie był w podróży i nie mógł znaleźć fastfoodu na czas.


Z Hiroszimy uciekł do... Poznaj 7 największych pechowców świata! >>

Kliknij, by obejrzeć galerię

''25 tysięcy to piękna liczba''

W 2008 r. Donald trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, która oficjalnie uznała, że zjadł on najwięcej Big Maców na świecie. Wówczas - 23 tysiące.

- 25 tysięcy to wspaniała liczba. Cieszę się z tego osiągnięcia. Nie będę żył wystarczająco długo, żeby zjeść 50 tysięcy - ubolewa.

Z Hiroszimy uciekł do... Poznaj 7 największych pechowców świata! >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Skromne początki. 6 reklam z później sławnymi aktorami >>
Kliknij, by obejrzeć galerię 10 piw, których już nie ma >>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: