5 RZECZY KTÓRYCH NIE WIECIE o Jarosławie Kaczyńskim

''Wprost'' opublikował obszerny materiał pod wiele mówiącym tytułem. ''Prawdziwe życie prezesa'' do przeczytania w całości w dzisiejszym wydaniu tygodnika. My prezentujemy najciekawsze fragmenty.

1. Prezes najbardziej wyluzowany jest w...

... Elblągu. To, jak pisze ''Wprost'', ulubione miejsce Jarosława Kaczyńskiego w całej Polsce. Bo właśnie tam obecny prezes PiS w 1989 r. wywalczył fotel senatora. Teorię o wyjątkowym i niespotykanym nigdzie indziej Elbląskim Stopniu Wyluzowania wyjawił tygodnikowi jeden z wieloletnich współpracowników Kaczyńskiego.

[Tylko tam prezes - red.] potrafi usiąść przy ognisku i zaprosić wszystkich na piwo. Jak w czasach, gdy nie bał się wychodzić w lud bez ochrony - podkreśla ''Wprost''.

Gafy, wpadki i potknięcia - najlepsze z najlepszych od Komorowskiego >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE o Coca-Coli>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

2. Herbatę prezesa od 22 lat parzy...

... pani Basia. Od lat ta sama. Wierna sekretarka Jarosława Kaczyńskiego pracuje obecnie w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej.

- To ona parzy prezesowi herbatę i ma wyłączne prawo do porządkowania mu biurka - pisze ''Wprost''.

3. Prezes kocha...

Wiemy, wiemy... Wszyscy to wiedzą. Jarosław Kaczyński kocha zwierzęta, zwłaszcza koty. Co w tym zaskakującego? Dlaczego w ogóle zamieszczamy tutaj tę informację? Robimy to z premedytacją, by przytoczyć taki cytat:

Swojego słynnego kota Alika [Kaczyński - red.] znalazł poturbowanego na poboczu drogi. To jedyna istota na świecie, która może prezesa drapać i kąsać - napisał ''Wprost''.

4. Ulubiona książka prezesa to...

''Eksplozja w katedrze'' Alejo Carpentiera. Jej bohater uczestniczy w rewolucji francuskiej, zostaje jakobinem, korsarzem, wreszcie okrutnym dyktatorem na wyspie.

- To książka o polityce, o życiu w ciekawych czasach. Ta książka dotyka mnie w jakiś sposób - mówił w jednym z wywiadów Jarosław Kaczyński.

5. Prezes jest stale chroniony przez...

... trzech prywatnych ochroniarzy, którzy zawsze ustawiają się tak, by maksymalnie zasłonić Jarosława Kaczyńskiego.

- Prezes bez ochrony już nigdzie się nie rusza (...). Niby lubi spotkania z ludźmi, ale nie wyobraża sobie wejścia bez ochrony w tłum. On nawet do księgarni nie wejdzie bez obstawy, choć bardzo lubi kupować książki - tłumaczy ''Wprostowi'' bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego.

Gafy, wpadki i potknięcia - najlepsze z najlepszych od Komorowskiego >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

5 RZECZY, KTÓRYCH NIE WIECIE o Coca-Coli>>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: