TOP 10 niepoprawnych politycznie żartów księcia Filipa

Książę Filip, małżonek królowej Elżbiety, obchodzi dziś 90. urodziny. Od sześćdziesięciu lat idzie przez życie o jeden krok za małżonką, ale nie znaczy to, że dał się podporządkować tyranii konwenansu. Brytyjczycy cenią w nim przede wszystkim jego dowcip i poczucie humoru. Z okazji 90. urodzin ''The Independent'' przypomniał 90 ''gaf'' księcia. Wybraliśmy dla Was 10 najlepszych.

Do głuchych

- Głusi? Nic dziwnego, że jesteście głusi, skoro stoicie w tym miejscu - powiedział książę Filip do grupy głuchych dzieci stojących obok orkiestry karaibskich bębniarzy.

Nie tylko chórzystki

- Ludzie myślą, że panuje tu sztywny system klasowy, ale książętom zdarza się przecież poślubiać chórzystki. Czasami żenią się nawet z Amerykankami.

W Chinach ostrożnie

- Jeśli zostaniesz tu dłużej, wrócisz do domu ze skośnymi oczami - usłyszał 21-letni Brytyjczyk podczas wizyty księcia w Chinach w 1986 r.

- %!@!^&*%$!

- Ty cholerny, durny głupku! - do parkingowego w starszym wieku, który nie zorientował się z kim ma do czynienia na Uniwersytecie Cambridge w 1997.

Zagadka

- Jeśli coś ma cztery nogi i nie jest krzesłem, jeśli ma dwa skrzydła i lata, ale nie jest samolotem lub jeśli pływa, chociaż nie jest okrętem podwodnym, to kantończycy to zjedzą - zażartował na spotkaniu WWF.

Płeć murzyna

- JESTEŚ kobietą, prawda? - po przyjęciu prezentu od kobiety w Kenii w 1984 roku.

Wśród kanibali

- A więc udało ci się nie zostać zjedzonym? - zagaił brytyjskiego studenta w Papui Nowej Gwinei podczas oficjalnej wizyty w 1998.

O wyższości jasnego nad czerwonym

- Dajcie mi piwo. Nieważne jakie, po prostu dajcie mi piwo! - gdy premier Włoch Guliano Amato zaproponowano mu najlepsze włoskie wina podczas obiadu w 2000 roku.

From Russia with love

- Bardzo chciałbym pojechać do Rosji - pomimo tego, że dranie zamordowali połowę mojej rodziny - odpowiedział w 1967 zapytany o to, czy chciałby odwiedzić Związek Radziecki.

Jacy ci poddani zdolni!

- Ach, to ty napisałeś do nas list. A więc potrafisz pisać? Ha, ha! Brawo - książę pogratulował14-letniemu chłopcu, który został zaproszony na wizytę u królowej.

Więcej o: