TOP 8 filmowych wcieleń bohaterów kreskówek [WIDEO]

W kreskówkach nie ma rzeczy niemożliwych, podobnie jak w Hollywood, dlatego te dwa światy, w końcu, musiały się zejść. Z rolami animków bywało różnie, ale pamiętajmy, że nic nie jest w stanie skrzywdzić ich pierwowzorów. Przypomnijmy sobie jak starano się wcielić ich w życie.

Smerfy 3D - Gargamel

Twórcy Smerfów w 3D ujawnili, kto wcieli się w rolę Gargamela. Jednego z najbardziej znienawidzonych i obmierzłych bohaterów dobranocek zagra Hank Azaria. Większość z Was pewnie kojarzy go z roli chłopaka Phoebe w serialu "Przyjaciele".

He-man

He-man to symbol lat osiemdziesiątych oraz jedna z niewielu udanych kreskówek studia Filmation. Każdy odcinek serialu kończył się charakterystyczną, dobrą radą, skierowaną do dzieciaków. Dolph Lundgren, w filmowej interpretacji herosa, nie marnował sił na czcze gadanie.

''Mocy posępnego czerepu, przybywaj''.

Scooby Doo - Shaggy

Shaggy zawsze był strachliwy. Ale nie wycia i zawodzenia, a burczenia w brzuchu obawiał się najbardziej. W filmie w rolę głodomora wcielił się Matthew Lillard. Możecie go pamiętać z "Krzyku" Wes'a Craven'a, albo "Hakerów" z Angeliną Jolie.

Flintstonowie - Fred Flintstone

Rodzina autorstwa duetu Hanna\Barbera okazała się łakomym kąskiem dla miłośnika dinozaurów, Stevena Spielberga. Film odniósł kasowy sukces, chociaż zdecydowanie nie jest jednym z najlepszych w dorobku reżysera. Broni się jedynie John Goodman (grający Freda), reszta filmu, to zdecydowanie kino epoki kamienia łupanego.

Rodzina Addamsów - wujek Fester

Film oparty na serii komiksów z amerykańskiego tygodnika New Yorker, słynącego ze świetnych ilustracji. Christopher Lloyd, jako wujek Fester, po raz kolejny udowadnia, że kogo by nie zagrał, jego rolę zapamiętają wszyscy. To przecież on wrobił królika Rogera i zakłócił kontinuum czasoprzestrzeni. Między innymi, rzecz jasna.

Mamushka!

Popeye

Popeye to historia trzech miłości: do szpinaku, bójek i Oliwi Oyl. Ta ostatnia zamiast złagodzić porywczego marynarza najczęściej dolewała oliwy do ognia. Na początku marynarz był bohaterem komiksów autorstwa Elziego Crislera Segara, a później kreskówek Maxa Fleischera, rywala Walta Disneya. W końcu powstał film o przygodach awanturnika. Wyreżyserował go Robert Altman (M*A*S*H; Na Skróty), a rolę głównego bohatera brawurowo zagrał Robin Williams. To zaskakująco dobry film.

Richie Rich

Richie to bohater komiksów nowojorskiego wydawnictwa Harvey Comics. Często nazywano go "biednym małym bogatym chłopcem", bo miał wszystko oprócz przyjaciół. Film na podstawie jego dobroczynnych przygód uświetnił sam Macaulay Culkin. Może i zagrał Richa, ale i tak w sercach Polaków pozostanie Kevinem samym w domu, a nie w posiadłości.

Maska

Tym razem pierwowzorem filmu był komiks, kreskówka powstała najpóźniej. Film z Carreyem jest naturalnym przełożeniem kreskówkowych reguł na grunt filmowy, dosłownie. Tutaj tylko gamoń stosuje się do zasad. W animowanej rzeczywistości przetrwają tylko Ci, którzy kpią sobie z racjonalnego myślenia i stonowanych reakcji. Jim Carrey (grający Maskę) odnajduje się w niej bez problemów.

Między filmem a komiksem jest spora różnica.

Więcej o: