Bill Gates: 9 tajemnic jego życia! Najbardziej szczery wywiad z miliarderem

Takiego wywiadu nie było od wielu lat! Bill Gates w rozmowie z The Daily Mail ujawnił dziewięć osobistych sekretów, o których wcześniej nie wspominał. Co mógł powiedzieć jeden z najbogatszych ludzi na świecie?

Jego dzieci często się z nim drażnią...

...ale robią to z bardzo dużą klasą! Poprzez nucenie i śpiewanie piosenki 'Billionaire' (pol. miliarder) autorstwa Travie McCoya i Bruno Marsa.

Na cele charytatywne przeznaczył...

...jak sądzicie, ile? Sam twierdzi, że oszałamiającą sumę 28 miliardów dolarów.

Ile odziedziczą jego dzieci?

Trójka jego dzieci - obecnie w wieku 15, 12 i 9 lat - odziedziczy po 10 milionów dolarów na głowę, czyli zaledwie ułamek z jego 56-miliardowej fortuny. Czemu? Bill uważa, że tak gigantyczna kwota nie byłaby odpowiednia dla młodych ludzi.

Co łączy Gatesa i Bono?

Długoletnia przyjaźń. Stąd pytanie dziennikarza The Daily Mail o to, czy Bono zaprosił go za scenę po koncercie U2 wywołało u Gatesa serdeczny śmiech. Po czym miliarder odpowiedział, że:

Nie do końca. Bono po prostu tamtej nocy spał u nas w domu.

Obecnie pracuje jako...

...profesjonalny filantrop. Jak stwierdził, Microsoft jest obecnie dla niego zajęciem pobocznym. Najwięcej czasu przeznacza na zarządzanie swoją fundacją.

Czemu nie wspomaga naukowców w walce z rakiem?

Jak wiadomo, fundacja Billa i Melindy zajmuje się w dużej części zwalczaniem malarii. Czemu nie angażują się w projekt leczenia raka? Ponieważ - zdaniem Gatesa - biorąc pod uwagę, jak wielkie pieniądze przeznaczają na ten cel poszczególne państwa, jego pieniądze byłyby zaledwie kroplą w morzu. W przypadku malarii natomiast mają spore znaczenie.

Ludzie, którym pomaga, nie wiedzą kim jest

On po prostu nie ma żadnego związku z ich światem. Gates wspomniał, jak kiedyś pojechał w jedno miejsce z sekretarzem generalnym jednego z państw i ktoś zapytał: "Kim jest ten koleś?". Odpowiedź ministra brzmiała: "To biały, którego ze sobą zabrałem". Wystarczyło.

Ma konto na Twitterze, ale...

...ma problem z Facebookiem. Dlaczego? Zaproszenia do znajomych wymknęły się spod kontroli.

Ujawnił mały sekret Zuckerberga

Zapewne niecelowo, ale Gates zdradził, że jego przyjaciel, założyciel Facebooka Mark Zuckerberg, powinien zmienić status związku na "zaręczony". W czasie rozmowy na temat kolegi Gates odniósł się do długoletniej partnerki Zuckerberga, Priscilli Chan, i określał ją jako narzeczoną.

Więcej o: