JAK ZMIENIAŁ SIĘ Jarosław Kaczyński [ZDJĘCIA]

Jarosław Kaczyński obchodził wczoraj 62. urodziny. Przez lata zmieniało się u niego wiele - ugrupowania polityczne, pełnione funkcje publiczne, a także fryzury i zarost. Przypominamy niektóre jego wcielania z przeszłości.

1962

Pierwszy raz Polska usłyszała o Jarosławie Kaczyńskim w 1962 r. To oczywiście kadr z filmu ''O dwóch takich, co ukradli księżyc''. Kto spodziewał się wtedy, że z piegowatego Placka wyrośnie budzący skrajne emocje lider prawicy?

Kim jest ''Angelina Jolie PiS-u''? Zobacz zdjęcia Sylwii Ługowskiej>>>

1963

Rodzinna scena - Jarosław z bratem Lechem, kuzynem i babcią. Jak widać 14-letni Jarosław bardzo zmężniał przez rok.

1990

Na pierwszy rzut oka widać, że to zdjęcie pochodzi sprzed wielu lat. Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński wymieniają ciepłe uśmiechy podczas spotkania w sali BHP Stoczni Gdańskiej.

1993

Trzy lata później i diametralnie inna scena. Jarosław Kaczyński po upadku rządu Jana Olszewskiego maszeruje na Belweder, protestując przeciw Wałęsie.

2001

To przełomowy rok dla Jarosława Kaczyńskiego. Wtedy powstaje Prawo i Sprawiedliwość, partia, która niebawem wstrząśnie polską sceną polityczną. Na zdjęciu konwencja komitetu wyborczego PiS w teatrze Roma.

2005

W roku 2005 Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory parlamentarne, a sam Kaczyński został posłem z rekordowym wynikiem 171 129 głosów. Tygodnik ''Wprost'' uhonorował go nagrodą ''Człowieka Roku 2005''.

2007

Jarosław Kaczyński dba o wizerunek twardego męża stanu, ale i jemu zdarzają się momenty luzu. Tu kibicuje naszej drużynie w meczu Polska-Finlandia.

2007

Inna próba ocieplenia wizerunku. Jarosław Kaczyński po raz pierwszy w życiu bierze na ręce kaczkę. Właściciel ptaka nadał mu imię Jarosław i obiecał, ze będzie uważnie strzegł przed lisami.

Więcej o: