TOP 7 najbardziej zatłoczonych autostrad świata

Mieszkańcy Los Angeles kipią ze wściekłości. Trwające dwa dni roboty drogowe na słynnej I-405 najpewniej doprowadzą do całkowitego paraliżu miasta. Warto jednak przypomnieć, że nie jest to najbardziej zatłoczona autostrada na świecie. W kilku innych miejscach świata takie wyłączenie z ruchu także doprowadziłoby do masakry komunikacyjnej.

Miejsce 7. - M25, Londyn

M25 to długa na 188 kilometrów obwodnica Londynu. Jak wiadomo, nie jest to najmniejsze miasto na świecie, w związku z czym musi generować duże ilości ruchu ulicznego. Zamknięcie na M25 oznaczałoby udrękę dla ok. 196 000 pasażerów dziennie!

Od szarej myszki do Miss America w 365 dni. Da się! [ZDJĘCIA] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Miejsce 6. - A23, Wiedeń

A23 przechodzi przez niemalże cały Wiedeń. Trzypasmowa droga rozszerza się do czterech pasów w każdą stronę w dzielnicach centralnych, wchłaniając olbrzymią liczbę samochodów z dróg lokalnych. Zamknięcie jej na jeden dzień rozsierdziłoby 200 000 osób.

Miejsce 5. - A100, Berlin

''Setka'' to fragment śródmiejskiej obwodnicy Berlina. Droga rozrasta się od 1958 roku - na razie nie zapowiada się, żeby udało się wreszcie spiąć ją w pełen Ring lub poszerzyć. Tymczasem każdego dnia przejeżdża nią ok. 216 000 samochodów. Auć!

Miejsce 4. - A4, Paryż

Autostrada Paryż-Strasburg jest jedną z najważniejszych dróg północnej Francji. Oczywiście, jak na każdej trasie obowiązuje na niej zasada ''im bliżej wielkiego miasta, tym większy ruch''. Na paryskim odcinku A4 dziennie pojawia się nawet 257 000 samochodów.

Miejsce 3. - I-75, Atlanta

Przypadek Interstate 75 przenosi nas do Ameryki Północnej. Autostrada o długości 2875 kilometrów przecina sześć stanów od słonecznej Florydy po graniczące z Kanadą Michigan. Największych korków trzeba się jednak spodziewać w okolicach miasta Atlanta. Dziennie przejeżdża tamtędy aż 350 000 samochodów.

Miejsce 2. - I-405, Los Angeles

Interstate 405 jest najszybszą możliwą drogą z przedmieść do Los Angeles. Dzięki niej można ominąć wielogodzinne korki spotykane na miejskich ulicach i przedrzeć się z jednego krańca metropolii na drugi. To dobra wiadomość.

Teraz pora na złe wiadomości: dnia 15 lipca 2011 roku zostanie wyłączona z ruchu na 53 godziny. Efekt? Każdego dnia ucierpi 380 000 kierowców. Jeżeli dodać do tego pasażerów... Cóż, zapowiada się przyjemny weekend.

Miejsce 1. - Autostrada 401, Toronto

Autostrada 401 to absolutna rekordzistka. Przebiega przez Ontario - jedną z prowincji Kanady - prowadząc między innymi do Toronto, jednego z najważniejszych miast tego państwa. Jeżeli dodamy do tego bliskość granicy amerykańskiej... Cóż, każdego dnia ''czterystajedynką'' przejeżdża 500 000 samochodów, czyniąc ją najbardziej zatłoczoną autostradą świata.

Rekin, filiżanka, lodowiec - zobacz niezwykłe uliczne iluzje optyczne [ZDJĘCIA]

Burza piaskowa nad Arizoną. Niesamowite zdjęcia z centrum miasta [FOTO] >>
Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o: