Prowokujące zdjęcia 10-letniej modelki. Psychologowie: ''To niepokojące'' [ZDJĘCIA]

Thylane Blondeau ma fotogeniczną twarz i świetnie czuje się przed kamerą. Pojawiła się na łamach wielu prestiżowych magazynów. Thylane nie wciąga na imprezach kokainy ani nie wdaje się w romanse, a mimo to budzi kontrowersje. A wszystko dlatego, ze ma zaledwie 10 lat.

Dziecięcą modelki to nic nowego, ale stylizacje, w jakich występuje Thylane wywołują u wielu oburzenie. Dziewczynka pozuje w butach na obcasach, przybiera wyzywające pozy . Jej buzię pokrywa warstwa mocnego makijażu.

ZOBACZ KONTROWERSYJNE ZDJĘCIA DZIEWCZYNKI >>>

Wizerunek Thylene jest zdaniem wielu zdecydowanie zbyt prowokacyjny. Pojawiły się głosy, że ukazywanie dzieci w taki sposób powinno być zabronione.

Brytyjski rząd rozważa wprowadzenie przepisów, mających na celu ograniczenie przedstawiania w mediach ''seksownych''wizerunków dzieci .

Organizacja Mothers' Union przygotowała raport na temat tego zjawiska. Jej rzecznik wypowiedział sie w sprawie zdjęć Thylane:

Niepokoi nas postępowanie agencji zajmującej się Blondeau, która najwyraźniej nie wie, czy reprezentuje dziecko czy osobę dorosłą.

Komentator ze strony wishididntknow.com jest podobnego zdania:

Jest śliczną dziewczynką, jak wszystkie 10-latki. Choć jestem pewien, że pewnego dnia będzie znakomitą modelką, uważam, ze te zdjęcia są co najmniej niepokojące - jej stylizacje są zdecydowanie zbyt dojrzałe.

Czy takie sesje zdjęciowe mogą wyrządzić dziecku krzywdę? Psycholog dr Emma Gray szefowa brytyjskiej CBT & Counselling Service, organizacji zajmującej się terapią behawioralną uważa, że przedwczesna kariera modelki może utrudnić dziewczynce prawidłowy rozwój:

Te zdjęcia to antyteza tego, czym w naszym społeczeństwie powinno być dzieciństwo. Dziecko jest na nich wystawione na ocenę świata, zanim jeszcze potrafi sprostać oczekiwaniom dorosłego życia.

Mimo tego, że głosy krytyki płyną z wielu stron, Thylane ma sporą grupę fanów, którzy nie wyobrażają sobie, ze dziewczynka zrezygnuje z pozowania do zdjęć. Jej profil na facebooku ma już 1200 fanów.

Aktualizacja: sprawę skomentowała już matka dziewczynki.

PRZECZYTAJ, CO MATKA THYLANE NAPISAŁA NA FACEBOOKU >>>

Więźniarek, transwestytów, muzułmanów - najdziwniejsze konkursy miss >>