Euro 2012: Otworzyli stadion w Kijowie, a na murawę wybiegły...

W Kijowie podczas ceremonii otwarcia odnowionego Olympiisky stadionu na Euro 2012 na murawę wybiegły cztery półnagie kobiety. Dlaczego? Chciały zaprotestować przeciwko seks-turystyce.

W pogoń za kobietami ruszyli dwaj ochroniarze, którzy po schwytaniu półnagich studentek oddali je w ręce władz. Okazało się, że kobiety są działaczkami Femenu - ukraińskiej organizacji feministycznej, która słynie z podobnych happeningów.

fot.

fot. REUTERS

Tym razem kobiety chciały zwrócić uwagę na fakt, że Ukraina, będąc jednym z gospodarzy nadchodzącego Euro, naraża się na rozkwit seks-turystyki na olbrzymią skalę. Zażądały oficjalnej kampanii, która uświadomi kibiców o wykorzystywaniu kobiet, wspomaganiu seks-biznesu oraz bezwzględnej kryminalizacji prostytucji.

fot. REUTERSfot. REUTERS fot. REUTERS

fot. REUTERS

Protest "Euro bez prostytucji" to kolejny krok w wielkiej kampanii Femenu przeciwko przedmiotowemu traktowaniu kobiet. Wcześniej organizacja otwarcie krytykowała przemysł modowy i kosmetyczny. Według organizacji kobiety traktowane są tam niemal jak prostytutki.

Na dole widzimy, jak podczas wizyty Paris Hilton na wyborach Miss Ukrainy 2011 jedna z działaczek rozbiera się na konferencji prasowej z udziałem gwiazdy, skandując hasło: "modelko nie idź do burdelu!".

 

W odnowę stadionu Olympiisky zainwestowano ponad 300 milionów funtów, ale protesty pokazują, że przygotowanie obiektów na Euro 2012 to nie jedyny problem władz.

Masz konto na Naszej Klasie? Dołącz do grupy Deseru i bądź na bieżąco >>>

"POry po 32 zł, a PIStacje po 30", czyli wyborczy warzywniak na Twitterze >>

Więcej o: