Najlepsze nagranie Ziemi z kosmosu. Niezwykła zorza polarna i światła miast [WIDEO]

Za oknem szaro, buro i ponuro. Ale kto by się tym martwił, kiedy zapierające dech w piersiach widoki są na wyciągnięcie ręki.

Zdjęcia zrobiła załoga Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas dwóch ekspedycji - 28 i 29 - między sierpniem, a listopadem 2011. To im oraz Michaelowi Konigowi, który całość zmontował i ożywił, zawdzięczamy tę cudowną animację.

ZOBACZ NIESAMOWITE ZDJĘCIA NASA >>

Jakość zdjęć jest tak dobra, że na filmie możemy zobaczyć zarówno zorzę polarną, jak i migoczące światła miast. Przekonajcie się sami. Warto:

Earth | Time Lapse View from Space, Fly Over | NASA, ISS from Michael König on Vimeo .

Oto co zobaczymy na filmie w kolejności chronologicznej:

1. Północna zorza polarna nad Stanami Zjednoczonymi nocą 2. Północna zorza polarna; wchód Stanów Zjednoczonych nocą 3. Południowa zorza polarna ciągnąca się od Madagaskaru aż po południowo-zachodnią Australię 4. Południowa zorza polarna nad Australią 5. Północno-zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych, aż do środkowej Ameryki Południowej nocą 6. Południowa zorza polarna ciągnąca się od południowej do północnego Pacyfiku 7. Wpół drogi dookoła świata 8. Afryka, Środkowy i Bliski Wschód nocą 9. Sahara 10. Widok Kanady i środkowych Stanów Zjednoczonych nocą 11. Północna Kalifornia; Zatoka Hudson 12. Wyspy na Filipinach nocą 13. Wschód Azji, Filipiny i Guam 14. Środkowy Wschód nocą 15. Morze Śródziemne 16. Zorza polarna i Stany Zjednoczone nocą 17. Ocean Indyjski i południowa zorza polarna 18. Europa wschodnia i południowo-wschodnia część Azji nocą

Chmury jak niepodległa Polska. Niesamowite zjawisko [FOTO] >>

Więcej o: