Rodzice oburzeni. W podręczniku były zadania o... [WIDEO]

Nauki ścisłe pełne są prawd uniwersalnych - teorii, praw i twierdzeń. Właśnie dlatego nauczanie ich na matematyce nie powinno nikogo dziwić. No chyba, że nie dotyczą liczb, tylko ludzi i zamiast zasad uczą stereotypów.

Kiedy uczniowie podstawówki Beaver Ridge Elementary w Norcross, w stanie Georgia, przyszli do rodziców z prośbą o pomoc przy pracy domowej, ci przecierali oczy ze zdumienia. Co spowodowało takie oburzenie? Treść zadań domowych z matematyki:

Na drzewie rośnie 56 pomarańczy. Jeśli 8 niewolników zerwałoby wszystkie i każdy miał tyle samo owoców, ile pomarańczy miałby każdy z niewolników?
Jeśli Frederick chłostany jest dwa razy dziennie, ile chłost dostałby w tydzień?

Co na to rada pedagogiczna? Obiecała, że "popracuje z nauczycielami nad bardziej odpowiednimi zajęciami" . Kamień spadł nam z serca. Zanim jednak przyznano się do błędu, rzeczniczka Sloan Roach próbowała przekonać dziennikarzy, że kontrowersyjne zadania miały nadać zajęciom charakter lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie. Wygląda na to, że nadciąga era metod pedagogicznych typu "fusion".

Rodzice kategorycznie zabronili swoim pociechom odrabiać takie prace domowe. I spróbujcie dzieciom teraz wytłumaczyć, że rasizm to coś złego.

[A PAMIĘTASZ JAK...?] Koszmarne zabawki, które kochaliśmy w latach 90. >>

Słynne czarno-białe zdjęcia w kolorze [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: