Pytania z "rozmowy kwalifikacyjnej" u Thomasa Edisona. Na ile znacie odpowiedź?

Thomas Edison znany był ze swojej encyklopedycznej pamięci. Denerwowało go, że absolwenci wyższych uczelni, którzy chcieli zostać jego asystentami nie mieli tak wszechstronnej wiedzy, jak on. Dlatego przygotował dla potencjalnych współpracowników naprawdę trudne sprawdziany.

Testy składające się ze 150 pytań musiał wypełnić każdy, kto starał się w latach '20 o posadę u genialnego wynalazcy. Pytania różniły się w zależności od tego, o jakie stanowisko ubiegali się kandydaci. Oto niektóre z nich:

1. Kim był Francis Marion? 2. Gdzie znajduje się rzeka Wołga? 3. Kto wynalazł logarytmy? 4. Jak brzmi pierwszy wers "Eneidy"? 5. Jaki materiał służący do wyrobu broni eksportowało Chile do krajów alianckich podczas I wojny światowej? 6. Kto władał Imperium Rzymskim, gdy urodził się Jezus? 7. Gdzie znajduje się Morze Sargassowe? 8. Z czego składa się mosiądz? 9. Kim był Leonidas? 10. Kto odkrył promienie X? 11. Z czego wytwarza się szelak? 12. Dlaczego na surówkę hutniczą mówi się po angielsku "pig iron"? 13. Kim był Bessemer i co wynalazł?

Wynalazca przyjmował do pracy tylko tych, którzy uzyskali wynik powyżej 90 proc. Spośród ok. 500 osób, które przystąpiły do testu Edisona, "zdało" tylko 35 .

Czy te pytania są trudniejsze niż zadawane obecnie podczas rozmów kwalifikacyjnych (najdziwniejsze z nich znajdziecie tutaj i tutaj )? Przyznajcie się - na ile odpowiedzieliście bez pomocy wujka Google?

20 najdziwniejszych pytań z rozmów kwalifikacyjnych >>

Więcej o: