Specjalnie wyszkolony spaniel uratował życie swojej pani. Już CZTERY razy

Słyszeliśmy o psach ratownikach, psach przewodnikach osób niewidomych, wiedzieliśmy, że potrafią być wiernymi towarzyszami. Ale z taką historią spotykamy się po raz pierwszy.

U mieszkającej w Szkocji Caroll Miller rok temu stwierdzono cukrzycę, w dodatku o bardzo ostej formie. Jej stan zdrowia jest tak poważny, że kobieta musi pięć razy dziennie przyjmować zastrzyki z insuliną, wciąż grożą jej też nagłe spadki poziomu cukru, które mogą prowadzić do śpiączki cukrzycowej, a nawet śmierci we śnie.

Caroll, która musi wychowywać trójkę dzieci nie poradziłaby sobie z chorobą gdyby nie Hamish. Cocker spaniel specjalnie przeszkolony do tego, żeby wykrywać zmiany poziomu cukru u ludzi. Jak to działa?

Kiedy mój poziom cukru spada - opowiada Carroll - zaczynam się pocić i wydzielam słony zapach, gdy zaś jest za wysoki, zapach staje się słodkawy. Ludzie tego nie czują, ale Hamish owszem i jest zawsze przy mnie, kiedy go potrzebuję.

A ponieważ Hamish jest nauczony aportować torbę z lekami, już cztery razy udało mu się przewidzieć możliwą zapaść, ostrzec swoją panią i dostarczyć jej ratujące życie leki. Mądry pies.

TOP 5 najgłupszych terapii medycyny alternatywnej [NIE RÓBCIE TEGO W DOMU] >>

Żony zabraniają mężczyznom z Bagnolo chodzić do tego baru [ZDJĘCIA] >>

Więcej o: