Bilguun zaprasza Niemców na EURO 2012: "Już tu byliście w 1939!" Przegięcie? [WIDEO]

Program Szymona Majewskiego kojarzył się dotąd z dość zachowawczym poczuciem humoru. Ale ostatnio twórcy jadą po bandzie.

Atak DDoS na stronę partii holenderskich nacjonalistów

nie był ich najostrzejszym pomysłem. Ostatnio furorę robią filmiki, w których Bilguun Ariunbaatar zaprasza gości z różnych krajów na Euro 2012. Najbardziej niepoprawny politycznie jest ten adresowany do Niemców:

 

Mamy tu cały pakiet obowiązkowych stereotypów - brzydkie Niemki, piwo i kradzieże samochodów. Ale Bilguun poszedł jeszcze dalej. Najwięcej kontrowersji budzi fragment, w którym mówi:

Byliście już tutaj w 1939 roku. Ale teraz nawet nie ma szlabanów! Nie ma też Żydów. A ci, którzy nimi są, nie przyznają się do tego.

Czy nawiązania do II wojny światowej i Holokaustu to nie przesada? Nie zdziwilibyśmy się, gdyby Niemcy oburzyliby się tym skeczem podobnie jak Polacy (dużo łagodniejszą) hiszpańską reklamą Coca-Coli .

Bardzo grzecznie na tym tle wypada zaproszenie na Euro dla Rosjan. Jak nietrudno się spodziewać, większość scenek opiera się na dowcipach o wódce. Niestety, wideo zniknęło już z serwisu YouTube.

Na koniec jeszcze wersja dla Holendrów. Zgadnijcie, jaka używka tym razem gra główną rolę :

 

''Polski fotograf skompromitował Brytyjczyków''. Tak się bawią Walijczycy [FOTO] >>

TOP 5 Kto i dlaczego "naśmiewał się" z Polaków [WIDEO] >>

Więcej o: