Ryanair musi oszczędzać, wpadł na genialny pomysł. Będzie odchudzał stewardessy [WIDEO]

Jak oni na to wymyślili?

Jeden z największych tanich przewoźników na świecie, Ryanair, popadł w drobne problemy finansowe. Rosnące ceny paliwa wywołały konieczność zaciśnięcia pasa. Ekonomiści firmy musieli długo wytężać szare komórki, ale wreszcie opracowali trzy genialne recepty na zmniejszenie zużycia paliwa poprzez obniżenie wagi samolotów.

Po pierwsze, postanowiono, że magazyny rozdawane pasażerom będą drukowane na cieńszym papierze, w dodatku będą zawierały w sobie także pokładowe menu. Przynajmniej oszczędzi to życie wielu drzewom.

Po drugie, ustalono, że dla zmniejszenia wagi należy ograniczyć ilość lodu znajdującego się w samolotach. Dziwne? Poczekajcie aż przeczytacie o ostatniej metodzie.

Trzecim sposobem na zmniejszenie ilość spalanego paliwa ma być... zachęcanie stewardess do utrzymywania właściwej wagi. W tym wypadku wyrażenie "właściwa waga" oznacza raczej figurę modelki. Aby uczynić to zadanie przyjemniejszym Ryanair w nagrodę oferuje swoim pracownicom możliwość znalezienia się w corocznym kalendarzu, w którym najpiękniejsze stewardessy pozują w bikini.

Takim jak ten z 2012 roku. Panie z pewnością będą zachwycone.

TOP 6 dzielnych kapitanów. Nie każdy jest tchórzem >>

8 osób, którym internet zrujnował życie >>

Więcej o: